Sposoby na awaryjne odpalienie TDI w mróz :)?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » pt sty 29, 2010 18:13

Muszę kiedyś spróbować z tym Plakiem ;)


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

kamilbora1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 18:07
Lokalizacja: stalowa wola

Post autor: kamilbora1991 » sob sty 30, 2010 23:33

jesli dbasz o swuj silnik i masz dobry akumulator to i przy -25 po trzech dniach postoju powinien palic . wystarczy kilkakrotnie nagrzać świece i kałat rehrehrehrehrehrehrehreh



vwlukasz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt lis 10, 2009 19:16
Lokalizacja: włocławek
Kontakt:

Post autor: vwlukasz » ndz sty 31, 2010 10:15

Panowie najzdrowszy sposob na awaryjne odpalanie diesla to sciagniecie rury dolotowej powietrza do silnika i opalarka grzanie powietrza :) sposob 100% wiarygodny, codzien tak odpalam firmowe iveco wersja bez swiec zarowych co mnie bardzo dziwi ale nie ma ich, pali od strzala a bez opalarki to mozna je caly dzien krecic i nie odpali :)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » ndz sty 31, 2010 10:52

opalarka albo na kopciucha. tak odpalam sztaplarki. sztaplarki nie majaj swiec zarowych w cylindrach tylko na dolocie sa dwie albo i nawet jedna by podgrzewac powietrze. z tym ze i tak zadna nie jest sprawna no i komu by sie chcialo katowac aku wiec palimy na kopciucha. raz sie go odpali z rana a pozniej to pali juz bez problemu- co pol godziny czy godzina sa odpalane.

Jedna mala uwaga do wczesniejszej wypowiedzi-gnojowka nie jest podawana na swieczki zarowe. po pierwsze ze by silnik ni eodpalil bo by cofnelo wal glowny a dwa to to ze swieczki od szoku termicznego by zrobily papa.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

jakto

Post autor: jakto » wt lut 02, 2010 15:07

Też mi nie odpalił przy -27 a dopiero przy -15 stopniach.
Mechanik powiedział, że powinienem dolewać do 10 litrów oleju-1 litr paliwa, w sytuacji gdy będą duże mrozy (spowoduje to iż nie wytrąci się parafina).
samochód ma prawie 200tyś. powyżej -15 odpala z dymkiem ale to norma.
Co sądzicie o dolewaniu paliwa do oleju????



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » wt lut 02, 2010 16:23

jakto pisze:Co sądzicie o dolewaniu paliwa do oleju????
Chodzi Ci o dolanie benzyny do oleju napędowego? Sądząc po powyższym sformuowaniu jestem w stanie pomyśleć że chcesz zatankować silnik paliwem. Nie rób tego.

Co do benzyny w oleju napędowym dopuszczalna ilość to chyba 10%, ale po co się tak bawić wymień filtr i zalej lepszego paliwa.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

arwam

Post autor: arwam » wt lut 02, 2010 19:12

jakto,

na 20l ON litr benzyny nie zaszkodzi ale na 10l ON litr benzyny to za dużo.



suhhar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt lip 10, 2009 11:46
Lokalizacja: kłodzko

Post autor: suhhar » wt lut 02, 2010 19:35

hmmm panowie nie kapuje po co wy cos dolewacie do swoich bakow ? ja od poczatku zimy NIC nie dolalem, zadnego specyfiku czy benzyny. Tankuje na stacji eleclerck caly czas i do tej pory nie mialem problemu z odpaleniem i paliwem. Wiec nie wiem co Wy macie za problemy ?



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » wt lut 02, 2010 19:43

suhhar pisze:ja od poczatku zimy NIC nie dolalem, zadnego specyfiku czy benzyny.
Ja też niczego nie dolewam,-28st i pali :bajer:



Awatar użytkownika
art29
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: pt paź 31, 2008 01:22
Lokalizacja: Bytom
Auto: KochanyTDI 1.9 , DuzyTDI XDRIVE,I Cupra Formentorrrrrr.
Kontakt:

Post autor: art29 » wt lut 02, 2010 19:58

ja osobiście drugi rok tankuje na stacji bp ultimejta i nie mam żadnych problemów ,numer jaki se wywinąłem w piątek zostawiłem auto około 20 na strzeżonym parkingu z ima sami wiecie oszczędzać aku trzeba przychodzę w sobotę o 14:45 a gość mi gada ze do mnie dzwonił , posyłał sąsiadów bo zapomniałem światła wyłączyć w środku wtedy opadły mi ręce ,myślę nawet centralki nie otworzy -20 a tu jakie zdziwienie puk otwarte wkładam kluczyk pyk świece zgasły kręcę ze 2 obroty i pyk i bangla a wiec buzi w kierownice i radocha :grin: :grin: :grin:


Obrazek

Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Yaro1981 » wt lut 02, 2010 20:00

równiez nic nie dolewam i pali bez problemu stoji cały czas pod chmurka , a co do dolewania benzyny do ropy to to nie jest zadna nowość od lat sie stosuje takie praktyki tyle ze głownie przy ciezarowkach dostawczakach itp


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

jakto

Post autor: jakto » śr lut 03, 2010 17:16

marcin999 pisze:
jakto pisze:Co sądzicie o dolewaniu paliwa do oleju????
Chodzi Ci o dolanie benzyny do oleju napędowego? Sądząc po powyższym sformuowaniu jestem w stanie pomyśleć że chcesz zatankować silnik paliwem. Nie rób tego.

Co do benzyny w oleju napędowym dopuszczalna ilość to chyba 10%, ale po co się tak bawić wymień filtr i zalej lepszego paliwa.
Tak też zrobiłem-wymieniłem filtr paliwa (patrz->oleju napędowego) ale co ile mam to robić ten wytrzymał 20 tyś (4 miesiące), a zgodnie z normą po 30 tyś wymiana.
Pytam bonie chciałbym, gdy przyjdzie -25, żeby znowu nie odpalił.
pzdr i dzięki za info
PS.do tych którzy piszą, iż ich "fury" odpalaja bez problemu-mija się z celem pisanie na ten temat-problem zbiegał sie do tego CZY KTÓS STOSUJE DOLEWANIE BENZYNY DO OLeJU NAP.???



suhhar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt lip 10, 2009 11:46
Lokalizacja: kłodzko

Post autor: suhhar » śr lut 03, 2010 17:43

jakto ale musisz sobie odpowiedziec na jedno ale to bardzo wazne pytanie. Jak ci nie odpali przy -25 stopniach to DLACZEGO NIE ODPALIL a nie myslec co DOLAC do ropy zeby ci odpalal. Skoro mi odpala przy -25 i nic nie dolewam to dlaczego Ty masz cos dolewac ?



Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Yaro1981 » śr lut 03, 2010 19:38

jakto, jak nam odpala a tobie nie to tez może nasówać sie pytanie jak dbasz tak masz :chytry:


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 220 gości