Ciężko chodzi pedał sprzęgła, nowa linka..

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Bakamura
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:31
Lokalizacja: Katowice

Ciężko chodzi pedał sprzęgła, nowa linka..

Post autor: Bakamura » sob sty 30, 2010 16:45

Witam. Jakiś czas temu bardzo ciężko chodził i wydawał odgłosy trącego metalu pedał sprzęgła więc kupiłem nową linkę, nie byle jaką bo firmy ATE bez samoregulatora. Po wymianie byłem w szoku że pedał sprzęgła może tak chodzić :) Ale..

Nie zwracając uwagi na to wcześniej dziś zobaczyłem że pedał znów ciężko chodzi..
Jaki może być tego powód? linka raczej niema luzu a nakrętki kontrujące są już na końcu i dalej linki nie podciągnę.. chociaż jakiegoś luzu nie wyczuwam.. Pomyślałem że może za bardzo jest podciągnięta i popuściłem.. ale to nie to, zrobił się tylko luz na pedale..

Dodam jeszcze, że sam pedał bez zamontowanej linki chodzi bez zarzutów..

Panowie poradźcie coś:( golf 2 silnik 1,3 skrzynia 4 biegowa jeśli to ma znaczenie.



Awatar użytkownika
zioleks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 01:08
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: zioleks » sob sty 30, 2010 17:32

Ja jężdżę taka samą torpedą :grin: i miałem to samo, az mnie kolano już bolało od deptania w ten pedał :grrr: .Okazało się u mechaniora, że sprzęgło mam wyjechane, tzn docisk padł. Przy okazji wymienił mi łożysko oporowe i tarczę. Moje podejrzenia linki okazały sie nietrafione, bo jej nawet przy tej akcji nie dotknął... Teraz wszystko lata jak marzenie :bigok:
Ostatnio zmieniony sob sty 30, 2010 21:36 przez zioleks, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lentin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr gru 05, 2007 21:47
Lokalizacja: Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: Lentin » ndz sty 31, 2010 13:37

Dokładnie tak jak pisze zioleks
Kiedyś też mi ciężko chodziło sprzęgło, akurat na przeglądzie mechanik powiedział że sprzęgło (docisk) długo już nie wytrzyma...
Na drugi dzień nie szło normalnie wrzucic biegu (wsteczny trzeba było wrzucać na wyłączonym silniku i odpalać na sprzęgle) po wymianie sprzęgła (oczywiście kompletu) wszystko OK.



Bakamura
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:31
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bakamura » ndz sty 31, 2010 22:12

zioleks, dzięki za info, będę musiał zobaczyć.

Lentin, jak sprawdził mechanik że to konkretnie docisk sprzęgła?

W moim przypadku wszelkie próby sprawdzające ślizganie i zużycie sprzęgła wychodzą b. dobrze. Ruszając z 3 silnik gaśnie, jadąc 40 na 2 biegu dodaje gazu i łądnie sie zbiera nic nie ślizga. na 3 biegu spokojnie 110-120(oczywiście wg wskazań licznika).

Poza tą linką żadnym problemów nie mam..



Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » pn lut 01, 2010 07:40

miałem to samo a okazało sie że sprzęgło było ok tylko łapka w skrzyni biegów była tak zapieczona ,żeby ją wybić musiałem użyć młotka :chytry: i wyjełęm wyczysciłem i chodzi ładnie i przy okazji linka sie wytarła od tego oporu


Obrazek

Bakamura
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:31
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bakamura » pn lut 01, 2010 13:51

jeson, to jest ta w którą zaczepiam linkę? Z twojej wypowiedzi wnioskuję że powinienem ją odkręcić, wyciągnąć i wyczyścić. Dobrze rozumiem?

Tylko dziwi mnie to że wcześniej chodziło ciężko, zmieniłem linkę i było super a po 2 miesiącach znów ciężko..



Awatar użytkownika
Lentin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr gru 05, 2007 21:47
Lokalizacja: Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: Lentin » śr lut 03, 2010 17:04

U mnie to mechanik chyba wiedział z doświadczenia bo jak tylko wszedł do samochodu i wcisnął pedał sprzęgła to powiedział że będzie do wymiany...
raczej nie sprawdzisz łapy co wchodzi do skrzyni biegów bo ona będzie cały czas chodziła ciężko jak jest skrzynia założona, bo docisk na nią cały czas naciska.
Ale możesz zdjąć linkę przy skrzyni i zobaczyć czy będzie lekki luz na łapie w tym kierunku co chodzi linka (będzie najwyżej 1,5cm) jak w ogóle będzie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 178 gości