Wyjeżdżenie paliwa do zera

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gitfunfel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 17:13
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Wyjeżdżenie paliwa do zera

Post autor: gitfunfel » czw mar 16, 2006 17:44

Słyszałem, że jeżdżenie dieslem aż zgaśnie z braku paliwa jest szkodliwe a nawet może uszkodzić motor (ponoć pompowtryskiwacze mogą się zatrzeć). Czy to prawda?



Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » czw mar 16, 2006 18:08

W sumie całkiem możliwe jest to co słyszałeś bo w końcu przy braku paliwa przez chwilkę pracują na "sucho", No ja paliwa nigdy nie wyjeżdżam do końca...


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

Paaluh8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr sty 11, 2006 11:13
Lokalizacja: Zachód ale już nie dziki:)
Kontakt:

Post autor: Paaluh8 » czw mar 16, 2006 19:40

z tego co wiem to jest to nie wskazane. Wszystkie paprochy z baku dostają sie do filtra i dostaje on nieźle po tyłku, poza tym pompa ładnie tez dostaje



Awatar użytkownika
Puki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pn sie 08, 2005 15:49
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: Puki » czw mar 16, 2006 22:57

To wszystko prawda ani ropniakiem ani benzynką nie powinno sie jeżdzić na "pustym" baku

może to głupie stwierdzenie ale 1.6d niestety niema pompowtrysków :jezor: chyba że się pytasz ogólnie :bigok:


Są auta i są VolksWageny

Awatar użytkownika
gitfunfel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 17:13
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: gitfunfel » czw mar 16, 2006 23:50

Puki pisze:(...) 1.6d niestety niema pompowtrysków :jezor: chyba że się pytasz ogólnie (...)


Ale w 1,6D jest pompa wtryskowa, czyli wtryskuje, czyli musi mieć czym wtryskiwać a tym czymś są wtryskiwacze :jezor: :jezor: :jezor:



el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » pt mar 17, 2006 08:25

Ale to nie jest pompowtryskiwacz, to jest pompa i wtryskiwacz. Jak masz pompowtryskiwacz to jest to tak jakby każdy wtryskiwacz miał swoją pompe. Jest to zintegrowane w całość i na dodateg bez komputera nnie będzie działać bo wtryskiwacze sąsterowane elektronicznie. Jeśli są pompowtryskiwacze tzn że jest też elektryczna pompa w zbiorniku która tostarcza wstępnie "sprężone" paliwo do pompowtryskiwaczy, jeśli nie masz paliwo to się ta pompa w zbiorniku może w końcu spalić bo jest chłodzona paliwem przepływającym. pompowtryskiwacze się nie zatrą ponieważ komputer im "powie" że nie mają co wtryskiwać w związku z czym nie będą pracować. Przy zwykłej pompie i wtryskiwaczach nie jest to wskazane bo pompa jest mechaniczna i nie lubi pracować na sucho (ale w końcu nie cholujesz go na biegu bóg wie ile), Wtryski w tedy nie pracują bo są sterowane ciśnieniem paliwa podawanym przez pompe.


pozdrowienia el Kopyto

ryba_71
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pt paź 14, 2005 14:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ryba_71 » pt mar 17, 2006 13:39

Moim zdaniem, jeżeli wyjeździsz paliwo do końca to zalepisz jedynie filtr paliwa bo jeżeli nie ma paliwa to powietrze nie będzie powodowało eksplozji wywołującej poprzez sprężanie ruch tłoka, a co za tym idzie przestanie działać pompa, która nie poda ON ani powietrza na wtryskiwacze. Podsumowując gdy nie ma paliwa to nie działają wtryskiwacze a pompa działa przez chwilę do momentu opróżnienia z ON elementów łączących wtryskiwacze z pompą - przez tą chwilę pompa wykorzysta właściwości smarne ON, który zostawił na jej elementach filtr( cienka tłustawa warstwa ON).
Wydaje się mi , że wyjaśniłem to dość logicznie - z pominięciem paru szczegułów nie mających na tę sprawę wpływu.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32766
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pt mar 17, 2006 13:50

mi ostatnio w abd w którym zabrakło wach 50m od stacji (dotoczyłem sie) zassał sie korek wlewy ze musiałem latac po pracownika stacji (bałem sie nie połamac paznokci :P )


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » pt mar 17, 2006 13:55

ryba_71 pisze:Moim zdaniem, jeżeli wyjeździsz paliwo do końca to zalepisz jedynie filtr paliwa bo jeżeli nie ma paliwa to powietrze nie będzie powodowało eksplozji wywołującej poprzez sprężanie ruch tłoka, a co za tym idzie przestanie działać pompa, która nie poda ON ani powietrza na wtryskiwacze. Podsumowując gdy nie ma paliwa to nie działają wtryskiwacze a pompa działa przez chwilę do momentu opróżnienia z ON elementów łączących wtryskiwacze z pompą - przez tą chwilę pompa wykorzysta właściwości smarne ON, który zostawił na jej elementach filtr( cienka tłustawa warstwa ON).
Wydaje się mi , że wyjaśniłem to dość logicznie - z pominięciem paru szczegułów nie mających na tę sprawę wpływu.
Ale pompa nie podaje powietrza tylko samo paliwo, pompa działa cały czas ponieważ jest napędzana mechanicznie (jak nie ma paliwa to nie będzie wtryskiwane, ale pompa cały czas się obraca, a może chodziło ci o film olejowy?


pozdrowienia el Kopyto

ryba_71
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pt paź 14, 2005 14:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ryba_71 » pt mar 17, 2006 15:08

el Kopyto - k woli wyjaśnienia.
Sory chodziło o film ON a nie o filtr.
Natomiast pompa gdy skończy się paliwo to jego resztki znajdujące się w przewodach łączących ją z wtryskiwaczami wypcha pompując powietrze do momentu, gdy końcówka paliwa z przewodów pomiędzy pompą a wtryskiwaczami nie zostanie wtryśnięta i spalona - po spaleniu tego paliwa przestaje działać silnik, a co za tym idzie pompa i wtryskiwacze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości