[mk3] regulacja lewarka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Strus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 16, 2006 23:33
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

[mk3] regulacja lewarka

Post autor: Strus » czw mar 16, 2006 23:56

Witam!

Od paru dni jestem posiadaczem golfa 3 VR6 :D (wcześniej jeździłem Astrą GSI C20XE, jest do sprzedania, ale pewnie nikt tu nie jest zainteresowany :P)

Golf ogónie wypas, skóra klima pełna elektryka tanio przywieziony z niemiec. Wszystko jest ok, po za skrzynią biegów.

Goście, którzy mi go przywieźli mówili, że nie było wstecznego i piątego biegu. Coś dokręcili i już jest.

Problem występuje przy zmienianiu biegów. Jak się jedzie spokojnie to ładnie wchodzą, lekko bez większych problemów. Niestety jak chcę pozmieniać biegi trochę sybciej to zamiast 5 wpada 3 itp.

Gdy wrzucam pierwszy bieg, to mniej więcej w połowie drogi lewarek zostaje jakby wybity do tyłu i dopiero wpada.

Generalnie nic nie zgrzyta :>

Po tym przydługawym wstępie, moje pytanie. Jak się reguluje lewarek?



looki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 06, 2004 14:51
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: looki » pt mar 17, 2006 00:59

Witam, ja właśnie wymieniałem skrzynię i też mam problem z regulacją lewarka. Jak sobie nie poradzę lub tutaj nie znajdę jak to zrobić to jade w sobote do mechanika. Będe wiedział to napisze. :food:



Strus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 16, 2006 23:33
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Strus » pt mar 17, 2006 14:00

No aż się dziwie, że nikt nie odpisał. W Astrze GSI to miałem tak, że wystarczyło poluzować śrubę przy skrzyni biegów, następnie ustawić lewarek na luz i pociągnąć go w lewo by zrównały się rowki na nim i na obudowie. Dokręcić srubę przy skrzyni i było gotowe.

Chyba będę musiał kupić książkę 'Sam naprawiam' czy coś w tym stylu :P

[ Dodano: Sob Mar 18, 2006 17:59 ]
Chyba Wam muszę na ambicje wjechać..

Jakbym na forum Opla (którym jeździłem do niedawna) o coś takiego zapytał to bym odrazu dostał odpowiedź.

Nie pytam o synteze białek i regulacja ekspresji genów w inżynierii genetycznej, tylko jak wyregulować drążek zmiany biegów w golfie..

anyone?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości