alarm seryjny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

alarm seryjny

Post autor: Vii » śr lut 03, 2010 00:37

Mam alarm, taki sobie orginalny, seryjny od poczatku auta.. Ale od starego wlasciciela nie otrzymałem zadnego pilota gdyz on go nie otrzymał jeszcze od wczesniejszego własciciela ble ble ble.. Syrena jest, dioda jest, co jeszcze być powinno? Jakis sterownik? Gdzie on był montowany fabrycznie? Nie moge znaleść. Albo ogolnie jakis schemat "całości" jesli istnieje taka mozliwość. Druga sprawa moge dorobić do tego pilota? Prosze o rozjasnienie mi sprawy, najlepiej schematem obrazujacym całość instalacji, nie mam pojecia jak podejść do sprawy wogole ;)
Ostatnio zmieniony śr lut 03, 2010 00:41 przez Vii, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » śr lut 03, 2010 00:45

Z tego co wiem to niektore seryjne alarmy w vw byly aktywowane poprzez zwykle zamkniecie drzwi kierowcy z kluczyka.



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » śr lut 03, 2010 00:49

Mavrick pisze:Z tego co wiem to niektore seryjne alarmy w vw byly aktywowane poprzez zwykle zamkniecie drzwi kierowcy z kluczyka.
No niestety w ten sposob nie aktywuje sie. Choć nie mam 100% pewnosci czy wszystko jest z nim ok. Nabardziej zalezało by mi na jakimś schemacie - dzieki ktoremu mogłbym do wszystkiego sobie dojść, sprawdzić, badz ewentualnie DOBRY opis całej istalacji alarmowej z umiejscowieniem wszystkiego, bede na prawde wdzieczny :)
Ostatnio zmieniony śr lut 03, 2010 00:50 przez Vii, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr lut 03, 2010 00:56

a to na pewno seryjny alarm ??
z tego co wiem to do ori alarmów nie było dodatkowych pilotów tylko kluczyk z przyciskami...oryginalne alarmy przeważnie nie miały syren tylko klakson...a ta dioda, gdzie ją masz ??



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » śr lut 03, 2010 01:03

a to na pewno seryjny alarm ??
Smiem twierdzić, ze tak po sprawdzeniu na szybko pewnych szczegołów z golfem III kolegi, ktory na bank ma seryjny :)
Qto pisze:z tego co wiem to do ori alarmów nie było dodatkowych pilotów tylko kluczyk z przyciskami
Tak jest masz racje i ten własnie kluczyk nie trafił do Polski jak auto było 2a lata temu sprowadzane, trafił zwykły "dorabiany". Przez co brak ster alarmem oraz centralnym [pompka widnieje w bagazniku]
Qto pisze:oryginalne alarmy przeważnie nie miały syren tylko klakson
Racja. Złe nazewnictwo, moj bład. Klakson znajduje sie gdzies tam po lewej stronie po otwarciu maski, nie pamietam dokladnie.
Qto pisze:a ta dioda, gdzie ją masz ??
Czerwona dioda znajduje sie tam w tym "panelku" nad popielniczką gdzie rowniez znajduje sie podgrzewanie tylnej szyby..

[ Dodano: 03 Lut 2010 10:25 ]
nikt nie umie pomóc ?



Awatar użytkownika
krzysiekj1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: wt lip 21, 2009 10:33
Lokalizacja: Iława

Post autor: krzysiekj1990 » śr lut 03, 2010 13:33

Ja w mondeo ojca mam pod schowkiem pasazera wiec musisz poszukac tam lub pod kierownica to sa standardowe miesjca centralki :bigok:



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » śr lut 03, 2010 13:38

krzysiekj1990 pisze:Ja w mondeo ojca mam pod schowkiem pasazera wiec musisz poszukac tam lub pod kierownica to sa standardowe miesjca centralki :bigok:
Nie koniecznie w VW'ach tez musialy być tam montowane, ale zawsze coś. Sprawdze :pub:



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » śr lut 03, 2010 13:45

Vii pisze:
Qto pisze:a ta dioda, gdzie ją masz ??
Czerwona dioda znajduje sie tam w tym "panelku" nad popielniczką gdzie rowniez znajduje sie podgrzewanie tylnej szyby..

[ Dodano: 03 Lut 2010 10:25 ]
nikt nie umie pomóc ?
A nie mozesz od tej diody po kablu iść?Skoro twierdzisz ze ona jest od alarmu-to musi w końcu dojść do centralki.



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » śr lut 03, 2010 13:49

flatron316 pisze:
Vii pisze:
Czerwona dioda znajduje sie tam w tym "panelku" nad popielniczką gdzie rowniez znajduje sie podgrzewanie tylnej szyby..

[ Dodano: 03 Lut 2010 10:25 ]
nikt nie umie pomóc ?
A nie mozesz od tej diody po kablu iść?Skoro twierdzisz ze ona jest od alarmu-to musi w końcu dojść do centralki.
Owszem. Myslałem o tym ale z braku czasu jak narazie nie mam kiedy nawet. Nie to ze chce iść na łatwizne i mieć "sniadanie do łozka". Dopiero w piatek pogrzebie i do tego czasu liczyłem na jakas pomoc co by to po prostu sprawniej poszło i szybciej ;) jak pisałem wyzej schemat czy dobry opis kogoś kto zna sie na tym byłby tutaj zbawienny
Ostatnio zmieniony śr lut 03, 2010 13:50 przez Vii, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lut 03, 2010 17:12

Alarm z pilotem w MK3 praktycznie nie istnieje. Wyjątkowo z pilotami na podczerwień a nie radiowymi. I żadne diody w panelu. Więc masz po prostu dokładany alarm i tak o tym myśl że się zepsuł co nie jest tragedią bo za stówkę kupisz nowy znacznie lepszy jak jakiś tam staroć nawet przez dilera montowany w salonie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » śr lut 03, 2010 20:24

Dioda od alarmu jest w boczku drzwi kierowcy obok rygla. Włączany alarm był poprzez zamknięcie drzwi kluczykiem, albo przez zamknięcie drzwi pilotem od centralnego. U mnie jest inna "syrena" niż klakson ( ale nie wiem gdzie ).



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » czw lut 04, 2010 00:13

Paweł Marek pisze:Alarm z pilotem w MK3 praktycznie nie istnieje. Wyjątkowo z pilotami na podczerwień a nie radiowymi. I żadne diody w panelu. Więc masz po prostu dokładany alarm i tak o tym myśl że się zepsuł co nie jest tragedią bo za stówkę kupisz nowy znacznie lepszy jak jakiś tam staroć nawet przez dilera montowany w salonie.
Dziekuje! i to jest post ktory pomogł mi zrozumieć temat najbardziej ! A wiec nie dochodze juz co do czego, po co, gdzie, jak. Wywale to w diabły, zamontuje nowy :helm:
Gawior pisze:Dioda od alarmu jest w boczku drzwi kierowcy obok rygla. Włączany alarm był poprzez zamknięcie drzwi kluczykiem, albo przez zamknięcie drzwi pilotem od centralnego.
Dzieki rowniez za podstawy zebym twierdził ze to wcale nie oryginalny :)



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » czw lut 04, 2010 01:09

Gawior pisze:Dioda od alarmu jest w boczku drzwi kierowcy obok rygla. Włączany alarm był poprzez zamknięcie drzwi kluczykiem, albo przez zamknięcie drzwi pilotem od centralnego.
Prawda, ja rowniez mam fabryczny alarm (ale rowniez dolozony dodatkowy) i nawet ostatnio sie zapomnialem, czekalem w samochodzie po pracy (centrum miasta), a ze bylem zmeczony to zamknalem centralnym wszystkie drzwi i sie kimnalem, jak sie przebudzilem to zaparowane okna, wkladam kluczyk przekrecam zaplon, caly czas na zamknietym centralnym, a tu zaczyna wyc niemilosiernie :bigok: otworzylem centralny i przestal, wiec wszystko o czym pisza koledzy to prawda :)
Ostatnio zmieniony czw lut 04, 2010 01:09 przez Tical, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 284 gości