bierze olej moze jakis srodek

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gostek37
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt sty 17, 2006 22:55
Lokalizacja: Wawka-Mokotow
Kontakt:

bierze olej moze jakis srodek

Post autor: gostek37 » sob mar 11, 2006 16:42

witam moj golfik II bierze ostatnio sporo oleju co myslicie o jakis srodkach co sie wlewa w silnik i one tam uszczelniaja i jakie mozecie polecic??



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » sob mar 11, 2006 17:51

Chłopie daj sobie spokój z takimi wynalazkami,więcej szkody narobisz niż pożytku.Jak bierze olej to może wystarczy wymienić uszczelniacze zaworowe,koszt nie aż tak wielki.I zmierz kompresje bo może pierścionki do wymiany.



Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » sob mar 11, 2006 23:43

Sprawdz najpierw przyczyne ubytku oleju a pozniej cos poradzimy :) Jezeli ci dymi to napisz dokladnie kiedy - czy jak go zapalasz, czy moze jak mu mocniejh depniesz, czy jak jest nagrzany, zimny.
No i napisz ile to jest dla ciebie "sporo" :pub:
A co do "cudownych/zlotych" srodkow to naprawde -NIEwarto.
Pozdrawiam



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » ndz mar 12, 2006 00:06

bongo pisze:Chłopie daj sobie spokój z takimi wynalazkami,więcej szkody narobisz niż pożytku
I tu sie zgodze !! Takie syfy to sie wlewa w ostatecznosci jesli chcesz juz potem auto zlomowac np !!!

Czytaj uwaznie !!! Jesli raz wlejesz takie preparat np nazywa sie to "doktor" to juz zawsze bedziesz musial to wlewac przy kazdej zmianie oleju !!! bo jesli tego nie zrobisz ze silnika bedzie sie lalo jak z sitka !! Wiem ze na takich preparatch pisza same dobre zeczy typu:
Uszczelnia
poprawia przyspieszenia
zmiensza spalanie itd
bo mialem to iedys w rece tak z ciekawosci ogladalem w sklepie :))

Moja rada to znajdz przyczyne usterki !! zaplacisz wiecej ale jedno razowo a potem jakbys chciala auto sprzedac to Ci sie odbije na + a jak nie to i tak wyjdziesz na + :)))



szuwi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr mar 01, 2006 12:30
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: szuwi » ndz mar 12, 2006 02:16

Faktycznie kiedys słyszałem że wsypywali troty do skrzyni by ją wyciszyć :blush:


Jedziesz sam? Nie zapinaj pasa, bez łaski.

Johny1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: pn gru 12, 2005 00:50
Lokalizacja: Łomianki / VaWa
Kontakt:

Post autor: Johny1984 » ndz mar 12, 2006 18:50

u mnie podobny problem wystapil....bierze olej (dolewam 100 ml/miesiac) po odpaleniu kupa szarego dymu,po przygazowaniu mniej....sadze,ze cos nie tak jest jak byc powinno???

pozdro


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » wt mar 14, 2006 23:22

Mój też bierze trochę oleju jakieś 0,4l/1000km,przy dość mocnej jeździe.Widzę czasami w lusterku,że przy przygazówce póści dyma niebieskiego,ale kopcenie ustaje jak go trochę przegonie,czy ktoś podpowie na co wskazuje ten objaw?Uszczelniacze wymianiałem i najechałem na nich ok 80 tys.km



gostek37
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt sty 17, 2006 22:55
Lokalizacja: Wawka-Mokotow
Kontakt:

Post autor: gostek37 » wt mar 14, 2006 23:32

ck pisze:Mój też bierze trochę oleju jakieś 0,4l/1000km,przy dość mocnej jeździe.Widzę czasami w lusterku,że przy przygazówce póści dyma niebieskiego,ale kopcenie ustaje jak go trochę przegonie,czy ktoś podpowie na co wskazuje ten objaw?Uszczelniacze wymianiałem i najechałem na nich ok 80 tys.km
to mamy te n sam problem czekamy na jakies rozwiazanie:)


[url=http://www.vwgolf.waw.pl/][img]http://www.vwgolf.waw.pl/forum/images/signatures/145162113047f9bd04c3864.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » śr mar 15, 2006 16:24

Z tym,że jak do tej pory nie mam z nim żadnego problemu typu,że nie odpala itp.Przy mrozach -18 palił bez problemu,trzeba go było troszkę potrzymać na rozruszniku,ale zawsze zagadał.Myślę,że to wskazuje na to ,że kopresja jest na dobrym poziomie choć nie sprawdzałem.Jedno co mnie drażni w moim golfie to jest telepanie(całym autem) przy rozruchu,wymieniłem poduszkę pod silnikiem i dalej to samo.Auto nie kopci na czarno więc wydaje mi się ,że wtryski odpadają.Co jeszcze może być ajk macie jakieś sugestie to piszcie.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw mar 16, 2006 01:02

ck pisze:.Jedno co mnie drażni w moim golfie to jest telepanie(całym autem) przy rozruchu,wymieniłem poduszkę pod silnikiem i dalej to samo.Auto nie kopci na czarno więc wydaje mi się ,że wtryski odpadają.Co jeszcze może być ajk macie jakieś sugestie to piszcie.
No własnie co to jest z tym telepotenie m czy myslicei ze moga to byc poduszki pod silnikiem ?? bo jelsi tak to moze wymienic ??



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw mar 16, 2006 01:04

A co do tego niebieskiego dymu to tak gdzis sllyszalem ze jesli dymi na niebiesko to jest do silnika wlasny wlasnie "fantastyczny doktor" oczywiscie moge sie mylic ale jesli sie nie myle to nie macie fajnie :////



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » czw mar 16, 2006 17:12

To_mas pisze:No własnie co to jest z tym telepotenie m czy myslicei ze moga to byc poduszki pod silnikiem ?? bo jelsi tak to moze wymienic ??
Ja wymieniłem już poduchę pod silnikiem i dalej to samo,ale zauważyłem coś dziwnego,że mniej telepie im są mniejsze temperatury tak poniżej -10 st.C,a tak od 5 do -5st.C trzepie autem i wali dechą jakby miała gdzieś odlecieć.

[ Dodano: Czw Mar 16, 2006 16:14 ]
To_mas pisze:A co do tego niebieskiego dymu to tak gdzis sllyszalem ze jesli dymi na niebiesko to jest do silnika wlasny wlasnie "fantastyczny doktor" oczywiscie moge sie mylic ale jesli sie nie myle to nie macie fajnie :////
Ale ja niczego takiego nie wlewałem odkąd go mam(2002r) i przeciez już na nim trochę zrobiłem kilosów(80 tys.)



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » pt mar 17, 2006 22:09

CHŁOPAKI ja mam ten sam problem bierze mi 0,5-0,7l oliwy na 1000km i są problemy z odpalaniem, kopcenie przy odpaleniu......... a jaka jest przyczyna?!?!?!?! SłABA KOMPRESJA A WłAśNIEIE PRAWIE JEJ BRAK!!!!

sama wymiana pierścionków może pomóc ale pod warunkiem, że gładź na cylindrach jest oki. koszt około 300PLN części + robocizna.

jak szykuje sie wiekszy remoncik to około 1000PLN


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

gostek37
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt sty 17, 2006 22:55
Lokalizacja: Wawka-Mokotow
Kontakt:

Post autor: gostek37 » pn mar 20, 2006 18:23

no to remonick mojego mk2 raczej sie nie oplaca jak 1000zl bo to polowa samochodu:) te srodki tez odradzacie to co polecacie jak bierze olej... kopci na szaro nieraz na niebiesko??


[url=http://www.vwgolf.waw.pl/][img]http://www.vwgolf.waw.pl/forum/images/signatures/145162113047f9bd04c3864.gif[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości