Problem z predkosciomierzem, nie pokazuje predkosci

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Problem z predkosciomierzem, nie pokazuje predkosci

Post autor: esio10 » czw sty 28, 2010 21:15

Witam , ostatnio zauwazylem ze predkosciomierz mi nie pokazuje predkosci , pierwsze co przyszlo mi na mysl to pewni linka sie zerwała , albo z tego zatrzasku linka przy predkosciomierzu sie wypięła.. szybko odkreciłem dolną połke i sprawdzam w tych cholernych zakamarkach czy aby linka siedzi w swoim gniezdzie - i jest ok , siedzi, nie wyskoczyła, no to zagladam pod maske do skrzyni - wykrecam te srubke i wyciągam linke z gniazda w skrzyni- patrze , linka jest w calosci i zebnik na tym ślimaku lub slimacznicy jest cały - nie widac śladów by wytarte ząbki były.. zaczalem palcami krecic tym zębnikiem na lince , brat w aucie i mowi ze sie kreci , pokazuje predkosc- wzialem , wlozylem w gniazdo w skrzyni linke, przykrecilem ja , wsiadam do auta i znowu pupa :/ znowu mysle moze przy liczniku z gniazda wyskoczyla linka , macam, jest siedzi na swoim miejscu, sprawdzam w skrzyni siedzi i przykrecona jest i nie pokazuje predkosci - co jest grane panowie ? czynnosc z wyciagnieciem linki z skrzyni i obracaniem ją recznie wykonalem jeszcze z 2 razy dla pewnosci - powodowało ze pokazywała predkosc, po wlozeniu do gniazda w skrzyni -zero reakcji , prosze o porade



Awatar użytkownika
Dziku VR6
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 3113
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:18
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: Dziku VR6 » czw sty 28, 2010 22:03

Niby wyglada na wszystko ok, u mnie w poprzednim golfiku zrobilo sie tak ze ta linka ma ten kwadratowy koniec co wchodzi do licznika i on sie ulamal w liczniku (w tym wejsciu na linke) gdy wyciagalem slimaka i krecilem recznie obrotomierz chodzil normalnie, krecilem go jak linka byla prosta i pchajac ten slimak w kierunku pancerza linki, moze i w Twoim przypadku jest podobnie, musisz wyjac licznik i wypiąć linke, wtedy się przekonasz, pozdrawiam


Mój mk2 z VR6 TURBO pod maską http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=372052
MK1 robi się viewtopic.php?f=86&t=540709" onclick="window.open(this.href);return false;
w12 na codzień

Awatar użytkownika
gasiorx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn sie 24, 2009 18:34

Post autor: gasiorx » czw sty 28, 2010 23:05

jeśli licznik przestał pokazywać obroty z dnia na dzień to raczej będzie wina linki albo mocowania koło licznika a jeśli wskazówka skakala po liczniku to wysiadal slimak najlepiej zdiagnozowac to wyjmujac linke z licznika i dokladnie sprawdzic ja czy się gdzies nie wytarla lub ukruszyla jesli jest cala to będzie coś ze slimakiem



esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: esio10 » czw sty 28, 2010 23:13

gasiorx pisze:jeśli licznik przestał pokazywać obroty z dnia na dzień to raczej będzie wina linki albo mocowania koło licznika a jeśli wskazówka skakala po liczniku to wysiadal slimak najlepiej zdiagnozowac to wyjmujac linke z licznika i dokladnie sprawdzic ja czy się gdzies nie wytarla lub ukruszyla jesli jest cala to będzie coś ze slimakiem
no wlasnie że chodziło wszytsko ładnie pieknie, nic nie skakało, nie drgało, licznik nagle przestał działać , linke to wogóle z rok temu wymieniałem bo mi sie posypała, wiec ta praktycznie nie jest taka stara :P narazie to szukam tanich sposobów- bo jakos na myśl sciagania tej deski całej by sie dostac do linki to mnie szlak trafia :P



Awatar użytkownika
gasiorx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn sie 24, 2009 18:34

Post autor: gasiorx » pt sty 29, 2010 00:34

sciagniecie deski duzym problemem nie jest sam kilka razy to robilem a skoro deske nie chcesz ruszac to szukaj przyczyny na slimaku

zaloz jakas druga linke na slimak tak aby bylo widac na zewnatrz na drugim koncu ten drut ktory napedza licznik i wez sobie tak skieruj jej koniec abys widzial w kabinie jak ruszysz czy slimak ja obaca albo posadz kogos na silniku i pomalu jadac to tez sprawdzisz

kombinuj
Ostatnio zmieniony pt sty 29, 2010 00:36 przez gasiorx, łącznie zmieniany 1 raz.



esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: esio10 » sob sty 30, 2010 09:39

gasiorx pisze:sciagniecie deski duzym problemem nie jest sam kilka razy to robilem a skoro deske nie chcesz ruszac to szukaj przyczyny na slimaku

zaloz jakas druga linke na slimak tak aby bylo widac na zewnatrz na drugim koncu ten drut ktory napedza licznik i wez sobie tak skieruj jej koniec abys widzial w kabinie jak ruszysz czy slimak ja obaca albo posadz kogos na silniku i pomalu jadac to tez sprawdzisz

kombinuj
no wiec problem rozwiazany, wyciaglem linke , kwakratowa czesc linki co do predkosciomierza wchodzi byla ok, slimak poprostu wyskoczył ze tego zatrzasku, wiec odłączylem go od linki i ponownie zalożyłem i jest ok , obyło sie zdemontowanie linki bez sciagania deski :)

Temat do zamkniecia, a kolegom dziekuje za porade



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 412 gości