Jak czyścić i konserwować wycieraczki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Jak czyścić i konserwować wycieraczki

Post autor: Shmatan » czw sty 28, 2010 08:56

Witam.

Czy może mi ktoś udzielić rady co zrobić z wycieraczkami które już idealnie nie działają? mają raptem miesiąc, a delikatnie zaczynają smużyć - na drogach syf, pare razy po lodzie przejechały to się nie dziwie. Czym wyczyścić pióra? czym później zakonserwować? czy spray silikonowy typu "uszczelka" pogorszy, czy polepszy sprawe?

Pozdrawiam
Jakub



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sty 28, 2010 09:12

wystarczy przetrzeć ściereczką np fibrą. Może słabo dociskają bo łozysko ramienia się zatarło albo spręzyna słaba. A może kiepskie kuopujesz. Z "budżetowych" polecam Alca. Na pół roku na pewno starczą.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Axel_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sie 24, 2009 23:22
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: Axel_1 » czw sty 28, 2010 09:26

Polecam równiez standardowe najtansze wycieraczki ALCA, te z elastycznym pałąkiem mam wrazenie ze poza ładnym desingien i wyzsza cena nie daja nic wiecej- tej zimy wymianiałem juz zapasowe gumki. Poza tym jedna zasada, wymiana wycieraczek na wiosne i na zime.


ekodriving 4.5

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » czw sty 28, 2010 09:56

No właśnie kupiłem dla testu płaskie alca, i praktycznie po miesiącu zaczynają powoli mazać :/

Płyn do szyb chyba wycieraczkom nie zaszkodzi, prawda?



Axel_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sie 24, 2009 23:22
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: Axel_1 » czw sty 28, 2010 11:25

Shmatan pisze:No właśnie kupiłem dla testu płaskie alca, i praktycznie po miesiącu zaczynają powoli mazać :/

Płyn do szyb chyba wycieraczkom nie zaszkodzi, prawda?
ZIMA szkodzi wycieraczkom, te płaskie alca mam wrazenie ze sa fabrycznie niedorobione, pare late temu uzywałem w innym aucie i po miesiacu sie pozegnałem bez zalu, teraz jest niewiele lepiej, ale jeszcze nigdy nie miałem takiego numeru zeby wycieraczka nagle przestała zbierac wode na znacznej powierzchni szyby po stronie kierowcy.


ekodriving 4.5

Awatar użytkownika
Beszczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: wt gru 23, 2008 12:30
Lokalizacja: NNM
Kontakt:

Post autor: Beszczyk » czw sty 28, 2010 11:31

Sprzedaje części i używałem też różnych wycieraczek płaskich ALCA ,JACKY, kasa w błoto wyrzucona ,nawet Valeo warsztatowe które kosztuje 2x tyle się nie sprawdza . tak jak koledzy piszą zwykła najtańsza ALCA jak się zużyje za grosze następną kupić. Ja czyszczę wycieraczki mleczkiem lub przy myciu szmatką z szamponem ...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw sty 28, 2010 11:57

Shmatan pisze:No właśnie kupiłem dla testu płaskie alca, i praktycznie po miesiącu zaczynają powoli mazać
zimą chyba każda wycieraczka zacznie mazać...tym bardziej przy takich temperaturach gdzie często wycieraczki robią za skrobaczkę do szyb.
Kup jakieś dobre wycieraczki na wiosnę, do zimy będą sprawnie działały...później mrozy je dobiją i na wiosnę znowu nowe.
Ja wycieraczki przecieram mokrą szmatką...zimą staram się robić to każdego ranka, latem to tylko jak auto myję.



Dimateo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 15:27
Lokalizacja: Łaziska

Post autor: Dimateo » czw sty 28, 2010 14:17

Ja mam wycieraczki alca już prawie 3 lata i dopiero po tej zimie je zmienię bo zaczęły właśnie mazać. Chciałem zainwestować w valeo ale po tym jak widziałem u kolegi jak ścierają to porażka i jeszcze za taką kasę. Najważniejsze moim zdaniem żeby nie ścierać jak szyba jest zmrożona, i nie na sucho :) chyba tyle ...



Axel_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sie 24, 2009 23:22
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: Axel_1 » czw sty 28, 2010 14:24

Jest jeszcze jeden wynalazek, osłona zimowa z materiału na szybe przednia, zakładana pod wycieraczki i blokowana drzwiami z obu stron, koszt ok 14 zet. Zrobie foto to na priv wysle


ekodriving 4.5

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 484 gości