zimny nie odpala...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

.GOLFIARZ.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 22, 2007 22:28
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

zimny nie odpala...

Post autor: .GOLFIARZ. » wt sty 23, 2007 07:34

Witam. Tak jak w temacie. Pojemność silnika to 1,6. Gazu BRAK. Nie chce odpalić gdy jest zimny, gdy jest ciepły wszystko ok. Ssanie automatyczne.

Może to coś z tym ssaniem? jakieś propozycje?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt sty 23, 2007 08:49

Może to coś z tym ssaniem?
raczej na pewno nie przygotowuje mieszanki rozruchowej



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt sty 23, 2007 09:03

Jak miałem kadetta 1,8 GSI na gaźniku 2EE (automatyczne ssanie, gaźniki bardzo podobne) to za ssanie odpowiadał przekaźnik znajdujący się w komorze silnika od strony pasażera na podszybiu.
Wtedy u mnie przepustrnica od ssania wogóle się nie wyłączała i cykało i tykało tak przez cały czas. Po wymianie przekaźnika wszystko wróciło do normy.

Jak znajdziesz taki przekaźnik, to spróbuj się na chwilę z kimś zamienić (oczywiście ten ktoś musi mieć też taki sam model silnika jak Ty), możliwe, że jest uszkodzony.


Obrazek
Obrazek

krzys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pt lut 04, 2005 10:19
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: krzys » wt sty 23, 2007 14:28

jeśli okaże, że to nie ten przekaźnik sprwadź czujnik temeratury który odpowiada za właczanie ssania może po prostu podaje że silnik jest cały czas rozgrzany - jakoby oczywiśćie - miałem tak w swojej "kosiarce" a wskazuje na to fakt że na ciepło pali normalnie
strzelam w ciemno bo silnika 1,6 nie znam wogóle tylko z opisów wcześniejszych wywnioskowałem że jest na gaźniku



bacok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn sty 15, 2007 13:46
Lokalizacja: Ludynia
Kontakt:

Post autor: bacok » śr sty 24, 2007 10:52

Być może urządzenie rozruchowe ci padło tzw jeż. Jest to taka cgałka w kolektorze dolotowym. Gdy silnik jest zimny ogrzewa ona mieszankę przez co szybciej odparowuje i staje się lotna. A tak jak jest zimny bez grzania paliwa dostają się krople benzyny ponieważ tak benzyna reaguje z zimnym powietrzem. Jeszcze sprawdz włą cznik termiczny który steruje tym podgrzewaczem.



rafalbazar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: czw sie 30, 2007 23:56
Lokalizacja: piotrków tryb
Kontakt:

Post autor: rafalbazar » pt sty 11, 2008 23:51

.GOLFIARZ., i jak naprawiles co bylo bo u mnie tak samo ?czekam na pomoc

[ Dodano: 11 Sty 2008 22:54 ]
.GOLFIARZ.,


SPRZEDAM PRZYCISKI /WŁACZNIKI PODGRZEWANYCH FOTELI OD AUDI A4

djhabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 27, 2010 20:33
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: djhabi » śr sty 27, 2010 21:30

Witam Panowie Co prawda mam opla kadeta ale z gaźnikiem pierburga 2EE mam problem podobny jak wyzej, bo nie odpala jak jest zimny jak cieply chodzi jak bez zarzutów. Wiem ze to jest zwiazane z ssaniem które nie działa. Pytnie tylko dlaczego. Czytałem o tych różnych czujnikach tylko ile ich jest i który odpowiada za ssanie czy to jest z tym zwiazane. dodam ze obroty po odpaleniu sa ok nic sie nadzwyczajnego nie dzieje prosze o pomoc.



VW Golf II
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:38
Lokalizacja: Czestochowa

Post autor: VW Golf II » śr sty 27, 2010 23:59

zobacz czy ci sie przepustnica zamyka jesli nie to nie odpali. mam to samo. zobacz niebiseki czujnik. on jest od ssania.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 537 gości