Dziwne zachowanie ALH - SILNIK?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

neox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt mar 04, 2008 22:43
Lokalizacja: Kraków

Dziwne zachowanie ALH - SILNIK?

Post autor: neox » śr sty 27, 2010 15:16

Wjechałem wczoraj do garażu po trasie 15 km. temperatura była niska bo -22 C. Przygazowałem go delikatnie do 3 tyś i naglę coś zaczęło walić w silniku chyba. Wyłączyłem odczekałem i wszystko ok. Przejechałem się od razu nawet próbowałem do odcięcia i wsio ok. Moc jest turbo dmucha.
Dzisiaj też elegancko.
Autko serwisowane. Jeździ na Motulu 10W40.

Nie wiecie co to mogło być ?
Paliwo ze STATOIL to droższe tankowane 16 stycznia. Może gdzieś coś przymarzło i dlatego tak nie równo zagadał?
Ostatnio zmieniony śr sty 27, 2010 15:19 przez neox, łącznie zmieniany 1 raz.


Potrzebujesz programu, korekty do MSA15, EDC15V czy EDC15P ? Twój diesel źle odpala? Pisz PM...

djsurround
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt sty 19, 2010 09:28
Lokalizacja: Świedziebnia
Kontakt:

Post autor: djsurround » śr sty 27, 2010 15:20

Zimne autko, wszystko zmarznięte, mógł zakaszleć ;) Po prostu za mało paliwka dostał.
Ostatnio zmieniony śr sty 27, 2010 15:20 przez djsurround, łącznie zmieniany 1 raz.



neox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt mar 04, 2008 22:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: neox » śr sty 27, 2010 15:30

djsurround pisze:Zimne autko, wszystko zmarznięte, mógł zakaszleć ;) Po prostu za mało paliwka dostał.
Martwi mnie to że autko nie było zimne :/
Co prawda stało z 3 godziny na polu w zaspie :) przy -25C Poźzniej wracałem do domu trasa 15 km i się zagrzał tak do 75C.
A może masz racje coś się przydusiło.
Było dokładnie tak :
delikatnie wciskałęm pedał gazu na jałowym trzymając sprzęgło i jak doszedł do 3 tyś obrotów / min to było tak jakby coś się zatkało takie buch i zaczął silnik się trząść. Poźniej po odpaleniu gitara :)


Potrzebujesz programu, korekty do MSA15, EDC15V czy EDC15P ? Twój diesel źle odpala? Pisz PM...

djsurround
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt sty 19, 2010 09:28
Lokalizacja: Świedziebnia
Kontakt:

Post autor: djsurround » śr sty 27, 2010 15:36

No widzisz stał na mrozie. Posłuchaj jaką ja miałem akcję. Mój stał przy -25C na parkingu. przejechałem nim dokładnie 25km po czym zaczął mi się dusić i nie chciał ciągnąć po wyżej 2000 obrotów. Dopiero uszlachetniacz STP do oleju na coś się przydał i było okej :) Także bez obaw, wraz z odejściem mrozów, odejdą kłopoty z TDI :P Wogole można sie cieszyc, naprawde wiele TDI nie odpala, a te Goferki to twardziele ze stali ;)



michszym11970
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: wt lip 14, 2009 12:25
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Post autor: michszym11970 » śr sty 27, 2010 15:51

neox pisze:delikatnie wciskałęm pedał gazu na jałowym trzymając sprzęgło i jak doszedł do 3 tyś obrotów / min to było tak jakby coś się zatkało takie buch i zaczął silnik się trząść. Poźniej po odpaleniu gitara :)
z autkiem raczej jest wszystko OK, problem tkwi w naszym polskim paliwie, wytrącająca się parafina w tak niskiej temperaturze przytyka mniej lub bardziej przewody paliwowe lub filtr i efekty są m.in. takie jak napisałeś, zrób, jak napisał djsurround, i będzie OK


jest - Audi A3 S-line ASZ+ >>218KM 489Nm<<
był - Audi A4 Avant 1.9TDI AFN
był - mkIV GTI TDI ARL+ >>187KM 398Nm<<
był - mkIII 1Z+ >>130KM 313Nm<< od www.g-lab.pl

Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Post autor: damian-ppp » śr sty 27, 2010 16:27

Przyczyn może być wiele... Mogło podwiesić zawory lub po prostu coś zaczęło się dziać z paliwem... Jeśli pali dobrze i chodzi to według mnie nie ma się co przejmować...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 229 gości