PROBLEM Z WOLNYMI OBROTAMI, MECHANIKA

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

filipneo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 08:37
Lokalizacja: Limanowa

PROBLEM Z WOLNYMI OBROTAMI, MECHANIKA

Post autor: filipneo » wt sty 26, 2010 20:42

Witam. Posiadam golf ii 1.8 gti 8v o oznaczeniu silnika pb, bez katalizatora. Mam zamontowany gaz na BLOSIE

Ostatnio nie wiem co sie stalo na jalowym biegu obroty siegaja 1500 obr i to niezaleznie czy auto chodzi na gazie czy na benzynie. Podczas jazdy gdy auto jest na 2500 obrotow i wciskam sprzeglo najpierw obroty delikatnie podskakuja a pozniej powoli opadaja na 1500 obnrotow. Nie wiem co moze byc tego przyczyna.
Sprawdzilem podcisnienia, sa ok, spawdzilem czujnik temperatury, jest ok, przeplywomierz tez chodzi dobrze, silniczek krokowy chyba tez poniewaz jezeli odlacze czujniki badz silnik krokowy to jest reakcja na silniku, np. gdy odlacze silnik krokowy obroty od razu spadaju w dol.

Jezeli ktos na jakis pomysl co sie stalo i jak mozna temu zaradzic prosze o info. Dzieki i pozdrawiam filipneo



Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » wt sty 26, 2010 20:52

na przepustnicy jest taka mała śrubka mosiężna na płaski śrubokręt spróbuj ją wkręcić i zobacz jaka jest reakcja powinno sie ustabilizować. te śrubki lubią się luzować samoczynnie
jak bedzie sie to powtarzać to trzeba wymienić oring na tej śrubce i bedzie dobrze


Obrazek

filipneo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 08:37
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: filipneo » wt sty 26, 2010 21:16

Ruszalem śrubka ale niestety nie wiele to daje efektu, obroty na chwile sie ustabilizuja a pozniej znowu to samo.
Poza tym jest ruchy tej srubki sa zby wrazliwe na silnik
Jak wkrecilem srubke do maksa auto auto powinno przebierac a tutaj troche spadaja oboroty i tyle, nie jest tak jak byc powinno napewno...
Ale sprawdze ten oring, moze tu jest problem...
Dzieki
Prosze o rady...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości