[BORA] zamek kreci sie i nic sie nie dzieje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MojNick
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 01:34
Lokalizacja: Dolnyśląsk

[BORA] zamek kreci sie i nic sie nie dzieje

Post autor: MojNick » sob sty 23, 2010 13:37

Witam
Dzis to wlasnie zdazyl mi sie taki maly zonk - chcialem zamknac samochod i zamek mi sie w prawo przekrecil i sie nie zamknal samochod... Zamknalem przez bagaznik i gdy chcialem otworzyc to rowniez nic sie nie dzieje...
Czy caly zamek do wymiany juz jest czy jednak da sie to obejsc i jakos go naprawic? Zalezy mi na kosztach bo ciezko z kasa :/
Jaki jest orientacyjny koszt zamka? I lepiej i "henia" naprawiac czy w serwisie?
Dzieki za pomoc
Pzdr



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » sob sty 23, 2010 13:39

Poszukaj w dziale FAQ Sztomel zrobił ładną poradę a koszty coś około 20 zł.
masz nawet link http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175564
Ostatnio zmieniony sob sty 23, 2010 13:40 przez zikr6, łącznie zmieniany 1 raz.



MojNick
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 01:34
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: MojNick » sob sty 23, 2010 19:27

Dzięki za poradnik. Niech no tylko jakiś garaż dostanę to się wezmę za majsterkowanie bo na dworze to za zimno ;-). Ale najpierw podjadę do salonu i zakupię te zestawy naprawcze.

Pzdr



Awatar użytkownika
Radas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 864
Rejestracja: pt lis 21, 2008 21:41
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Radas » ndz sty 24, 2010 13:22

MojNick, ja bym jeszcze to sprawdził bo możliwe że poszedł mikrowyłącznik w zamku i ty przekręcasz kluczyk a on nie reaguje i nie zamyka. Sprawdz czy idzie zamknąć auto od środka tj przyciskiem w rączce.



MojNick
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 01:34
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: MojNick » wt sty 26, 2010 16:57

Od srodka, a także zamkiem w bagazniku czy drzwiach kierowcy zamyka sie bez problemu. Tylko zamkiem kierowcy nie da sie zamknac. Czyli jednak to co w poradniku czy jednak ten mikroprzelacznik?



Awatar użytkownika
Radas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 864
Rejestracja: pt lis 21, 2008 21:41
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Radas » wt sty 26, 2010 20:16

MojNick, U mnie było tak że mogłem zamykać z centralnego normalnie a z kluczyka nie chciał ruszyć i okazało się że była to wina jednego z mikrowyłączników w środku kasetki zamka. Jest ich tam trzy albo cztery, jeden z nich jest odpowiedzialny za zamykanie centralne z kluczyka tj. jak przekręcisz kluczyk to takie białe "kółeczko" naciska wypustką na jeden albo drugi mikrowyłącznik (zamykania albo otwierania). Na nim właśnie był zimny lut i nie stykało.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 162 gości