Lusterko zewnętrzne wymiana

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mr.Figiel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob sty 09, 2010 19:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lusterko zewnętrzne wymiana

Post autor: Mr.Figiel » pt sty 22, 2010 13:26

Witam,
Dzisiaj rano zastałem moje autko ze złamanym prawym lusterkiem zewnętrznym :((( Ktoś wyjeżdżał i zawadził, wkład zbity obudowa połamana... Zamówiłem już nowe lusterko i jutro odbieram jednak chciałem zapytać czy ktoś może wie jak wymienć te lusterko ponieważ nigdy tego nie robiłem, i każda dobra rada się przyda. Może jakaś fotoporada? ew jakiś link :) Proszę o podpowiedzi dośwaidczonych w temacie. Pozdr



Awatar użytkownika
przemas15
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 29, 2009 13:56
Lokalizacja: wałbrzych

Post autor: przemas15 » pt sty 22, 2010 13:34

Jeśli połamała Ci się obudowa i szkło to może tylko to wymień - jak zdemontujesz wkład szklany to jest kilka małych śrubek które trzymają obudowę lusterka , demontujesz to i zakręcasz nową i wsadzasz nowe szkło - chyba , że jest uszkodzone coś więcej to już Ci nie pomogę .



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt sty 22, 2010 13:36

obojętnie czy masz elektryczne , czy manualne , musisz zdjąć boczek drzwi , do zdemontowania sterowania , odkręcasz układ linek jak masz manualne , lub rozpinasz kostkę elektryczną , następnie zdejmujesz od środka drzwi czarny plastikowy trójkąt lusterka , ciężko schodzi bo ma trzy bolce na wcisk , pod trójkątem masz trzy śruby , odkręcasz je i masz lusterko odkręcone , tylko czasem się zassie na drzwiach od zewnątrz i trzeba troszkę pokiwać nim
Ostatnio zmieniony pt sty 22, 2010 13:37 przez miś fazi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Mr.Figiel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob sty 09, 2010 19:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mr.Figiel » pt sty 22, 2010 13:40

Dzięki za odpowiedzi, zauważyłem że było kilka tematów na ten temat już było, dlatego jak będę wymieniał postaram się zrobić fotoporadę dla potomnych :)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sty 22, 2010 14:09

Mr.Figiel, nie wynika to z Twojego opisu ale jeśli uszkodzone jest tylko szkło i obudowa to te elementy łatwo zmienisz bez zdejmowania całego lusterka. W końcu lusterko powinno się zgiąć w przód lub tył po uderzeniu bez szkody dla matalowych elementów wewnątrz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Mr.Figiel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob sty 09, 2010 19:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mr.Figiel » pt sty 22, 2010 14:18

Zgadza się mechanicznie wszystko jest ok, nawet regulacja działą ale szkło zbite i cała obudowa połamana bebechy na wierzchu



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt sty 22, 2010 14:20

to wymienisz bez zdejmowania lusterka , tylko musisz najpierw wyjąć szkło i zdjąć plastiki z lusterka które Ci przyjdzie na przekładkę



Awatar użytkownika
Mr.Figiel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob sty 09, 2010 19:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mr.Figiel » pt sty 22, 2010 14:42

Ok dzięki wielkie za pomoc



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 413 gości