Jak napisac odwołanie od decyzji ze szkody OC

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

velanova
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 29, 2009 16:47
Lokalizacja: z mojego miasta

Post autor: velanova » wt sty 05, 2010 09:34

Tak to jest teraz z tymi direktami, najpierw obniżają ceny i tym przyciągają sobie klientów, a potem nie maja na odszkodowanie, albo zaniżają je bezpodstawnie. W Polsce wszyscy patrzą na cenę, a nie na jakość i solidność.



maczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw wrz 24, 2009 14:02
Lokalizacja: wawa

Post autor: maczek » wt sty 05, 2010 13:41

Tak to jest z niedzielnymi kierowcami, najpierw wykupuja ubezpieczenie a dopiero przy wypadku zaczynają mlaskać ze cos im nie pasuje. PRZED KUPNEM UBEZPIECZENIA CZYTA SIE OWU, tyczy sie to zwlaszcza AC. Gdyby kolega miał troche oleju w głowie to by tam zajrzal przed kupnem, napewno wszystko bylo napisane, nawet sadze, ze cos w tym stylu "kwota odszkodowania moze byc pomniejszona jezeli kierowca byl wspolwinny kolizji", tyle na ten temat.



Awatar użytkownika
skymax
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: śr lip 04, 2007 14:30
Lokalizacja: Środa Śląska/ Dolnyśląsk
Auto: Audi A4 b6 1.9TDI AVF / Golf 3 Variant GT Special 2.0 AGG
Silnik: AGG
Kontakt:

Post autor: skymax » czw sty 21, 2010 17:28

szumny87 pisze:Kurcze to paskudnie Cię zrobili , nic tylko współczuć i trzymać kciuki za powodzenie <głaszcze>
no i co dalej to samo "A mi przyszła odpowiedz z MTU dot. tej kolizjii z września , mianowicie nic się nie zmieniło dalej piszą ,że jestem winny całego zdarzenia i wymienionych części ,żenada każdy się smieje z tego co mi wyliczyli tam w protokole , już niewiem co mam pisac do nich , chyba wrzucę ,jakiś plan rozmieszenia klimatyzacjii w mk3 bo kolo pocałował się przednim lewym rogiem -od kierowcy a nie centralnie przodem , żenada z tym MTU , nigdy więcej ich , a teraz do was pytanie ... Gdzie znajdę schemat rozmieszczenia instalacjii klimatyzacyjnej w mk3 1.8Gt 1997 np. ETKa wchodzi w grę schematy serwisowe, i gdzie najlepiej zacząc nowe ubezpieczenie , tak ,żeby nie wywalili mi np 2000zł/rok , i gdzie nie będę miał całej historii tylko zacznę z nowym czystym kontem ...?"

[ Dodano: 21 Sty 2010 16:31 ]
Jakie towarzystwo polecacie ubezpieczeniowe ,żeby nie zdarło , i jak się da to proszę o poradę ,np. Sam sprzedaje ojcu (teraz współ właściciel ) golfa a sam wycofuje się kompletnie z dowodu , jakie formalności ,by uniknąc horrendalnych składek ... MAcie jakieś pomysły bo nie chce bulic np. 500zł/ na kwartał jak teraz mam 412/3mies :grrr: a potem to już nie wyrobię z tym ...


[img]http://fotoo.pl//out.php?i=964086_dsc-1276-copy-.jpg[/img]

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » czw sty 21, 2010 19:02

w podwieszonych tematach jest kalkulator składek wszystkich ZU możesz sobie porównać


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
skymax
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: śr lip 04, 2007 14:30
Lokalizacja: Środa Śląska/ Dolnyśląsk
Auto: Audi A4 b6 1.9TDI AVF / Golf 3 Variant GT Special 2.0 AGG
Silnik: AGG
Kontakt:

Post autor: skymax » czw sty 21, 2010 20:27

Dobar jak na mnie najmiejsze wychodzi mi ok 1700zł :( a jak na ojca to 912zł . Tylko jak to przepisac wraz z nową umową jak tamta się skończy ??


[img]http://fotoo.pl//out.php?i=964086_dsc-1276-copy-.jpg[/img]

Awatar użytkownika
szumny87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: szumny87 » sob sty 23, 2010 13:32

Ceny cenami ale kultura na drodze jest rzeczą bez cenną :P i wciąż jej brak hehe

[ Dodano: 24 Mar 2010 17:07 ]
No dobra jak osoba fizyczna nie fatyguje się to załatwia to urząd a jeżeli ubezpieczyciel zwleka z wypłatą pieniędzy ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości