System odcięcia paliwa przy zdjęciu nogi z gazu.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sty 20, 2010 22:09

Savczuk, wracajac to twojego pytania z pierwszego postu. Funkcję cutt off realizowaną przez zamkniecie silniczka krokowego mają wszystkie nowsze komputerki do LPG. No ale rozumiem że tobie chodzi o blosa w PF.
pytałeś o odcięcie w silnikach gaźnikowych czyby nie przystowwać. No więc silniki 1.8 GU na Pierburgu 2E2 mają sterownik do tego, który działa na elektrozawór sterujący siłownikiem 3-położeniowym w gaźniku i zamykają go na "dobiegu" otwierając ponownie jak obroty spadną nieco poniżej 1500 o ile pamiętam. Czyli tak jak piszejhosef.
Ten sterowniczej ma wygląd trochę dłuższego przekaźnika z oznaczeniem 62. Ma wejście m. in do liczenie impulsów z cewki. No więc jak już zdobędziesz taki sterownik to mógłbyś go wykorzystać, ale jak nie wiem. Bo po pierwsze przepustnice mają jakieś minimalne otwarcie regulowane na sztywno, a po drugie zostaje ci przellot mieszanki przez regulator wolnych obrotów - i akurat jego mógłbyś odciąć tym sterownikiem. Podejrzewam że oszczędności będą niezauważalne, ale możesz się bawić

[ Dodano: Sro Sty 20, 2010 9:13 pm ]
Zielony34, to coś napisał to jest taka mała techniczna herezja, ale masz prawo myśleć jak myślisz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Zielony34
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: czw lut 05, 2009 18:58
Lokalizacja: Dolina Muminków

Post autor: Zielony34 » śr sty 20, 2010 22:20

Paweł Marek, być może i mała techniczna herezja, być może jest to zależne od modelu samochodu i typu silnika w nim zastosowanego, nie mówię że tylko ja mam rację, opisałem tylko to co zauważyłem ze swoich obserwacji.
Ostatnio zmieniony śr sty 20, 2010 22:20 przez Zielony34, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4b6c98f6f9ce096d.html][img]http://images39.fotosik.pl/170/4b6c98f6f9ce096dm.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Savczuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 22:26
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Savczuk » śr sty 20, 2010 22:28

Paweł Marek A czy wiesz jak ten sterownik 62 steruje tą przepustnicą? Przypuszczam że daje sygnał elektryczny gdy przepustnica ma być otwarta i odcina gdy zamknięta (lub odwrotnie) w określonym zakresie obrotów. Chyba powinien jeszcze do niego iść sygnał z TPS, dobrze myślę?


GTI rules

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 288 gości