Co sie dzieje???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kronos1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw gru 20, 2007 21:58
Lokalizacja: Kolobrzeg
Kontakt:

Co sie dzieje???

Post autor: Kronos1986 » śr sty 20, 2010 14:20

Witam! Prosze oModeratorów o nie usuwanie tego tematu poniewaz pracuje w holandii i niemam codziennie dostepu do internetu i dlatego nie korzystam z szukajki!

Otóz mam taki problem w moim mk3! Gdy uruchomie silnik, auto troche pochodzi i kiedy ustawie nawiew na cieple powietrze i wlacze wentylator to auto natychmiast wypelnia sie para gorsza jak w saunie, lekko smierdzaca i slodka! Prosze o pomoc bo jak tu do polski wrócic??? dodam ze auto fabrycznie niema filtru pylkowego, ma tylko w podszybiu kratke przykrecona na dwie sruby! POMOCY


Kroni

konradoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr gru 09, 2009 16:37
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: konradoo » śr sty 20, 2010 14:31

kratka nic nie ma do rzeczy , problem raczej tkwi w dziurawej nagrzewnicy



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr sty 20, 2010 14:31

Zobacz czy nie ubywa płynu chłodniczego...jak ubywa to nagrzewnica dziurawa - do wymiany



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr sty 20, 2010 14:38

Kronos1986 pisze:wypelnia sie para gorsza jak w saunie
zdecydowanie wyciek z układu a bliżej z nagrzewnicy !!!!!!!!!!!



konradoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr gru 09, 2009 16:37
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: konradoo » śr sty 20, 2010 14:40

Mozna ominac nagrzewnice łaczac przewody wchodzace do nagrzewnicy ale co za tym idzie , brak ogrzewania



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr sty 20, 2010 14:43




Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » śr sty 20, 2010 16:26

Jak byk nagrzewnica !!! Słodkawy zapach/posmak to glikol w płynie chłodniczym.
Ja wymieniałem nagrzewnice przy pomocy porady co kolego wyżej podał link do niej ( tyle że mam 2.0 8v i u mnie było gorzej się dostać do śrub co trzymają tunel doprowadzania powietrza i musiałem zdjąć kierownicę żeby deska zeszła ) . Z tym że ja musiałem jeszcze odkręcić to metalowe mocowanie/wzmocnienie deski rozdzielczej od strony pasażera i odciągnąć to ile wlezie. Wyciągnięcie samej nagrzewnicy było najtrudniejsze trochę się naszarpałem ale wyszło.



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » śr sty 20, 2010 17:08

Mozna ominac nagrzewnice łaczac przewody wchodzace do nagrzewnicy ale co za tym idzie , brak ogrzewania
można jak nie chcesz robić wymiany na miejscu, jak popatrzysz na tył silnika to do ściany grodziowej wchodzą dwa węże, musisz je sciągnąć i połączyć razem, idealnym łącznikiem jest kolanko miedziane takie jak do instalacji c.o bodajrze fi 16 lub 18 musisz dokładnie zmierzyć, objaw ewidentny nagrzewnicy i grzana w czasie drogi nie będzie, ztego co piszesz to musisz mieć duży wyciek...



Kronos1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw gru 20, 2007 21:58
Lokalizacja: Kolobrzeg
Kontakt:

Post autor: Kronos1986 » śr sty 20, 2010 19:52

Dziekuje serdecznie panowie! W sobote zabieram sie do rozbierania!! A mam jeszcze jedno takie male pytanko! Czy moge zrobic sobie cos ala filtr pylkowy zeby mi paprochy i inne smieci nie lecialy do srodka??? Myslalem o kawalku cienkiej gabki przepuszczajacej powietrze??


Kroni

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » śr sty 20, 2010 20:35

Przecież w golfie jest filtr przeciw pyłkowy :/ !!!
Pod plastikowym podszybiem ( tam gdzie wycieraczki ) po stronie pasażera. Pod tymi plastikami jest wlot powietrza gdzie dmuchawa zasysa i tam też MA BYĆ filtr przeciw pyłkowy.
Może po prostu teraz nie masz tego filtra że lecą ci paprochy.



Kronos1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw gru 20, 2007 21:58
Lokalizacja: Kolobrzeg
Kontakt:

Post autor: Kronos1986 » czw sty 21, 2010 11:00

Kolego ale ja jez kiedys pisalem ze mam w podszybiu tylko waska kratke a nie mam podstawki pod filtr i pytalem nawet na innych forach to odpowiadali ze fabrycznie nie ma


Kroni

Awatar użytkownika
Beszczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: wt gru 23, 2008 12:30
Lokalizacja: NNM
Kontakt:

Post autor: Beszczyk » czw sty 21, 2010 11:09

No to ewentualnie na tą kratkę jakąś firankę czy pończochę załóż , bo jak dasz koło nagrzewnicy to po pewnym czasie będziesz musiał jeszcze raz rozbierać jak się gąbka za pchnie ..



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » pt sty 22, 2010 16:28

Jeżeli nie masz podstawki pod filtr przeciw pyłkowy to nie leje się tam woda do tunelu dmuchawy ? Bo tam na podszybiu spływa woda i są kanały odprowadzające ją a podstawka pod filtr ma uszczelkę i ma jakąś wysokość żeby filtra woda nie zalewała i nie lała się do tunelu i dmuchawy. Może tu tkwi twój problem z parowaniem i jak nie sama woda deszczówka daje parę ( no bo słodka jak glikol w płynie chłodniczym ) to może ona przeżarła nagrzewnice i od tego z niej wycieki są.

Jeżeli już to gąbka raczej ma małą przepuszczalność powietrza i by dmuchawa słabo "wiała".
Lepiej dać jakąś tkaninę tetrową ( jak kiedyś pieluchy były ), albo pończochę złożoną na 2-3 razy.
Ostatnio zmieniony pt sty 22, 2010 16:30 przez Gawior, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 409 gości