Podlaczenie halogenow cd..

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ben29
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 23:55
Lokalizacja: Znad Jeziora Roznowskiego
Kontakt:

Post autor: ben29 » czw mar 09, 2006 20:59

Dzieki kolego, :prayer:
sprubujemy z przekaznikiem od poldka, mam nadzieje ze nic mi sie nie zjara :smoke:
:okej: pozdr

[ Dodano: Czw Mar 09, 2006 20:06 ]
A jescze cos,
jak wsadze przekaznik od poldka beda cos lepiej swiecic?
bo narazie to cienizna oj cienizna


Kupię listwy boczne na tylne błotniki z napisem GT
wersja 3d.

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw mar 09, 2006 21:25

ben29 pisze:jak wsadze przekaznik od poldka beda cos lepiej swiecic?
bo narazie to cienizna oj cienizna
Prawdę mówiąc nie bardzo rozumiem dlaczego tak jest. O ile dobrze pamiętam zakupiłeś halogeny HELLA., owalne chyba. Jeździłem na różnych halogenach i zawsze byłem zadowolony, i nie były to jakieś markowe swiatła. Być może oczekujesz czegoś innego. Halogen p/mgielny nie będzie świecił daleko. Jest to odległość rzędu kilkunastu metrów. Daje szeroki strumień jasnego światła.Napisałeś, że skierowałeś je do środka, być może to dlatego? Powinny być ustawione podobnie jak pozostałe światła, lecz nieco niżej. (krótkie).Co zaś do przekaźnika. Przekaźnik to przekaźnik, i czy jest on do poldka czy do innego auta nie ma większego znaczenia. Jeśli masz możliwość to zmierz napięcie przy żarówce.Zrób dwa pomiary -przed i po założeniu przekaźnika.

[ Dodano: Czw Mar 09, 2006 20:37 ]
Czy to model CLASIC 200?

[ Dodano: Czw Mar 09, 2006 20:44 ]
ben29, poczytaj może ten temat.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=39746



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt mar 10, 2006 11:20

bodzio_j pisze:ben29, z innego tematu dowiedziałem się, że faktycznie jest tylko spinka. VW dość oszczędnie montuje przekaźniki. Taka spinka wystarczy do tylnego swiatła ( jest chyba jedno) natomiast jeśli masz przednie halogeny warto założyć przekaźnik. Podobno pasuje zwykły polonezowski od swiateł.
Ja mam przod i tyl, wszystko fabryczne, pomimo tego mam zworke. Jak ja wyjme zadne nie swieca. Tak jak pisalem w temacie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=39746 przekazniki byly podobno przy autach z fabrycznym hakiem.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
ben29
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 23:55
Lokalizacja: Znad Jeziora Roznowskiego
Kontakt:

Post autor: ben29 » sob mar 11, 2006 11:14

Witam,
oczywiscie wiem ze halogeny maja spelnic funkcje halogenow,
sek w tym, ze w nocy gdy je wlacze prawie nie ma zadnej dostrzegalnej roznicy, zadnego pola szerokiego swiatla.
Moim zdaniem coś jest nie tak.
Kupiłem używki i zamontowałem je tak jak były wcześniej ustawione.
Pozdr :okej:

bodzio_j pisze:
ben29 pisze:jak wsadze przekaznik od poldka beda cos lepiej swiecic?
bo narazie to cienizna oj cienizna
Prawdę mówiąc nie bardzo rozumiem dlaczego tak jest. O ile dobrze pamiętam zakupiłeś halogeny HELLA., owalne chyba. Jeździłem na różnych halogenach i zawsze byłem zadowolony, i nie były to jakieś markowe swiatła. Być może oczekujesz czegoś innego. Halogen p/mgielny nie będzie świecił daleko. Jest to odległość rzędu kilkunastu metrów. Daje szeroki strumień jasnego światła.Napisałeś, że skierowałeś je do środka, być może to dlatego? Powinny być ustawione podobnie jak pozostałe światła, lecz nieco niżej. (krótkie).Co zaś do przekaźnika. Przekaźnik to przekaźnik, i czy jest on do poldka czy do innego auta nie ma większego znaczenia. Jeśli masz możliwość to zmierz napięcie przy żarówce.Zrób dwa pomiary -przed i po założeniu przekaźnika.

[ Dodano: Czw Mar 09, 2006 20:37 ]
Czy to model CLASIC 200?

[ Dodano: Czw Mar 09, 2006 20:44 ]
ben29, poczytaj może ten temat.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=39746



Awatar użytkownika
pp11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 22:05
Lokalizacja: wroclaw-radom
Kontakt:

Post autor: pp11 » ndz mar 12, 2006 01:01

w moim golfie III zamiast przekaznika halogenow jest tylko zwora.Czy jak wsadze tam przekaznik beda lepiej swiecily a jezeli tak to moze ktos napisze jaki konkretnie ma byc ten przekaznik. Jakis symbol,numer



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz mar 12, 2006 01:30

pp11 pisze:w moim golfie III zamiast przekaznika halogenow jest tylko zwora.Czy jak wsadze tam przekaznik beda lepiej swiecily a jezeli tak to moze ktos napisze jaki konkretnie ma byc ten przekaznik. Jakis symbol,numer
Ludzie, co Wy z tym przekaznikiem caly czas ? Przekaznik do lepszego swiecenia ma tyle co piernik do wiatraka ;) On jest widocznie niepotrzebny jesli sie nie ma haka i gniazda przyczepy. Nie bez powodu w autach bez haka wsadzali zworke. Przy fabrycznym haku, przekaznik po podlaczeniu wtyki przyczepy wylacza swiatlo przeciwmgielne w aucie, a wlacza swiatlo w przyczepie... Nieprawda jest to ze jak sie ma przednie to jest przkaznik. Ja mam i jest zworka, u kumpla sprawdzalem - tak samo.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz mar 12, 2006 08:58

inek01 pisze:Przekaznik do lepszego swiecenia ma tyle co piernik do wiatraka
Otóż mylisz się. Wyłącznik ma określoną - zazwyczaj niewielką "przepustowość" prądu. Z czasem pod wpływem dużego obciążenia ona maleje, następuje spadek napięcia na żarówce i tym samym spadek jasności. Przekaźnik praktycznie nie obciąża wyłącznika i ma większą "przepustowość.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz mar 12, 2006 09:46

bodzio_j pisze:Otóż mylisz się. Wyłącznik ma określoną - zazwyczaj niewielką "przepustowość" prądu. Z czasem pod wpływem dużego obciążenia ona maleje, następuje spadek napięcia na żarówce i tym samym spadek jasności. Przekaźnik praktycznie nie obciąża wyłącznika i ma większą "przepustowość.
Ok, wierze.
Tylko jesli pp11, teraz zalozy sobie nawet ten przekaznik, to czy to mu cos da ? Jesli przez powiedzmy przez 10 lat przepustowosc pradu przelacznika zmalala i swiatla slabiej swieca, to czy teraz przekaznik cos da ?
Z tego chyba wynika, ze trzeba by wymienic przelacznik na nowy...


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz mar 12, 2006 09:53

inek01 pisze:Tylko jesli pp11, teraz zalozy sobie nawet ten przekaznik, to czy to mu cos da ? Jesli przez powiedzmy przez 10 lat przepustowosc pradu przelacznika zmalala i swiatla slabiej swieca, to czy teraz przekaznik cos da ?
Z tego chyba wynika, ze trzeba by wymienic przelacznik na nowy...
Nie trzeba wymieniać wyłącznika. Po założeniu przekaźnika wyłącznik steruje cewką elektromagnesu przekażnika. Cały prąd płynie przez styki robocze, a te będą nowe. Do sterowania cewką nie trzeba wiele prądu, na pewno wystarczy.



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » ndz mar 12, 2006 10:11

wsumie to moze zrobic jeszcze inaczej podłaczy na krótko kabel + idacy do halogenów do aku i zobaczyc czy da mu to jakis efekt czy beda lepiej swiecily . jezeli z aku efekt bedzie taki sam to moim zdaniem niema juz co kombinowac.


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz mar 12, 2006 10:30

michas28 pisze:wsumie to moze zrobic jeszcze inaczej podłaczy na krótko kabel + idacy do halogenów do aku i zobaczyc czy da mu to jakis efekt czy beda lepiej swiecily . jezeli z aku efekt bedzie taki sam to moim zdaniem niema juz co kombinowac.
lepszy sposób to pomiar napięcia, zapalony silnik - na wyłączonym napięcie aku to ok 12V, a podczas pracy ok 14V, a to spora różnica



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » ndz mar 12, 2006 10:33

a moze kolega niema miernika :)


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz mar 12, 2006 10:35

michas28 pisze:a moze kolega niema miernika
, nie musi mieć, może pożyczyć, podjechać do elektryka...:)



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » ndz mar 12, 2006 10:36

to prosciej podłaczy halogen na krótko i nie trzeba nigdzie jezdzic :bigok:


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 518 gości