Antena wewnętrzna.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Post autor: Mati44 » pn sty 18, 2010 00:37

Narysowałem taki sobie schemacik żeby mieć 100% pewności że dobrze to rozumiem wiecie nie chciałbym żeby to wyszło tak że zepsuje sobie ogrzewanie tylnej szyby bo tego najbardziej się boje. A nawęd teraz w VW przeważnie anteny są na dachu. Obrazek



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pn sty 18, 2010 00:46

Temat zacząłeś od pytań o antenie wewnątrz ,,a im głębiej brniemy to wydaje mi się ,że z pomysłu chcesz zrezygnować :bajer: Zrób jak pisaliśmy - albo kup porządną antenę do radia na dach i po kłopocie :pub:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Post autor: Mati44 » pn sty 18, 2010 01:06

Bo z jednej strony fajnie wygląda bez anteny zewnętrznej a z drugiej to nie wiem jak wewnętrzna będzie się sprawować np przed chwilą znalazłem coś takiego że ten wzmacniacz wewnątrz pod słupkiem był montowany tylko dlatego bo te radia oryginalne nie miały żadnego wzmacniacza a jak podłączy się kabel centralnie do ścieżek na szybie to z jakimś innym radiem nowszym powinno działać bez wzmacniacza bo nowe radia mają wbudowany wzmacniacz ale nie wiem czy to prawda a jak taka antena wewnętrzna sprawuje się z nie oryginalnym radiem.

[ Dodano: 18 Sty 2010 00:12 ]
W każdym razie muszę się jeszcze nad tym zastanowić a jeśli chodzi o porządną zewnętrzną jeśli bym taką brał to co polecasz używany oryginał od MK3 czy np taką z Allegro też niby oryginał http://moto.allegro.pl/item888730048_an ... nault.html



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sty 18, 2010 10:23

Mati44 pisze:jak taka antena wewnętrzna sprawuje się z nie oryginalnym radiem.
bardzo dobrze. Po wywaleniu oryginalnego kiepskiego radia miałem Mediona, Teraz Pioneera i odbiór jest prawidłowy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

koz3r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 474
Rejestracja: pn maja 07, 2007 14:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: koz3r » pn sty 18, 2010 10:46

ja mam cos takiego

http://www.soundpol.pl/product_info.php?products_id=601

i swietnie daje sobie rade .. wszystkie stacje odbieraja prawidlowo


Obrazek

Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » pn sty 18, 2010 17:47

A ja mam pytanko dotyczące tej oryginalnej anteny w vento, czy wzmacniacz jest stale zasilany czy włączany radiem lub stacyjką ? bo u mnie to troszke słabo odbiera ale jak podłączałem radio to w kablach był taki artystyczny nieład że troszkę luźnych kabli zostało i może wzmaczniacz nie ma zasilania ?


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Post autor: Mati44 » pn sty 18, 2010 20:05

A mam jeszcze takie pytanko czy w Vento to tych pasków działających jako antena dochodził jeden kabel od wzmacniacza czy dwa bo to dość ważne bo w tym wzmacniaczu co zamierzam kupić od MK3 są dwa do szyby więc morze jest to tak tam rozwiązane że te same paski jednocześnie działają jako antena i jako ogrzewanie szyby jest to możliwe wo gule

[ Dodano: 18 Sty 2010 19:06 ]
Z tego co ja do tej pory zrozumiałem to jeden kabel był do pasków podłączony



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sty 18, 2010 21:13

dochodzi jeden


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Post autor: Mati44 » pn sty 18, 2010 23:14

Ok to teraz już wszystko dokładnie wiem taki wzmacniacz był montowany w MK3 głównie chyba w starszych rocznikach nie wiem dlaczego tylko tam nie było dodatkowych pasków na szybie i dochodziły dwa przewody i to niby tak działało i wtedy nie było na zewnątrz anteny ale szczerze to chciałbym usłyszeć jakieś opinie jak ktoś ma w MK3 taką antenę jak się ona sprawuje i wielkie dzięki wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi.



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » wt sty 19, 2010 09:33

No ja mam taką oryginalną w swoim ventku , w mieście odbiera ok, poza miastem jest różnie... ale doczytałem się gdzieś że ten wzmacniacz był zasilany kablem antenowym (oryginalne radia podawały prąd przez antenowy, jak się zmieniło radio to lipa..), więc muszę się temu przyjrzeć bo temat mnie zainspirował :)


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Post autor: Mati44 » wt sty 19, 2010 11:06

Tak w Vento i audi ma oddzielne te paski na szybie więc działa dobrze a Golf ma te same czyli te same od ogrzewania i te same od anteny i zależałoby mi na tym żeby wypowiedział się ktoś kto ma tą antenę w MK3



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości