Climatronic z mk4 do mk2-swap.

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » ndz wrz 20, 2009 22:50

mustang7 pisze:Właśnie u mnie w okolicy niema żadnego porządnego warsztatu zajmującego się klimatyzacją, a te łosie odessali mi tylko czynniki powiedzieli, że sprężarka się najprawdopodobniej zaciera bo niebyło w układzie oleju (odessało 1 cm3). Więc pytam dlaczego nie było oleju, jak oni to nabijali, a gość mówi, że olej powinienem wlać do sprężarki przed montażem i oni myśleli, że olej jest wlany (ale wtedy mi nico tym nie powiedzieli). Poszukam jakiegoś lepszego zakładu
i gość tu ma racje, w tych sprężarkach olej nie wlewa się razem z czynnikiem a przez taką śrube na korpusie sprężarki co nie zmienia faktu, ze powinni to zrobić, poza tym po nabiciu powinien sprawdzić ciśnienia po stronie niskiej i wysokiej, takie objawy jak piszesz świadczą albo o zatarciu sprężarki albo za mało czynnika (to drugie w końcu też prowadzi do zatarcia z przegrzania).
P.S. ja mam kombinowany układ i weszło 870g czynnika R12



Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Post autor: golfiarz1 » pn wrz 21, 2009 22:49

toffic pisze:
mustang7 pisze:Właśnie u mnie w okolicy niema żadnego porządnego warsztatu zajmującego się klimatyzacją, a te łosie odessali mi tylko czynniki powiedzieli, że sprężarka się najprawdopodobniej zaciera bo niebyło w układzie oleju (odessało 1 cm3). Więc pytam dlaczego nie było oleju, jak oni to nabijali, a gość mówi, że olej powinienem wlać do sprężarki przed montażem i oni myśleli, że olej jest wlany (ale wtedy mi nico tym nie powiedzieli). Poszukam jakiegoś lepszego zakładu
i gość tu ma racje, w tych sprężarkach olej nie wlewa się razem z czynnikiem a przez taką śrube na korpusie sprężarki co nie zmienia faktu, ze powinni to zrobić, poza tym po nabiciu powinien sprawdzić ciśnienia po stronie niskiej i wysokiej, takie objawy jak piszesz świadczą albo o zatarciu sprężarki albo za mało czynnika (to drugie w końcu też prowadzi do zatarcia z przegrzania).
P.S. ja mam kombinowany układ i weszło 870g czynnika R12

mi nabijali nowym czynnikiem dolali oleju do czynnika 50 mlnie nalewali prze srube i 2 rok jest oki ale jedzie sie do tych co sie znaja a nie mahja maszyne i mysla ze ona zrobi wszystko
w naszych skladakach climatronika po przerobkach przewodow wchodzi mniej czynnika tylko gosciu sie znal i dolewal potrochu czynnika sprawdzal cisnienia i dobral tak ze jest oki a z kratek leci 2 stopnie
Ostatnio zmieniony pn wrz 21, 2009 22:50 przez golfiarz1, łącznie zmieniany 1 raz.


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » wt wrz 22, 2009 08:55

Dioda83 pisze:Ja z kolei mam takie pytanie, jak poradziliście sobie z montażem sprężarki? Czy konieczne jest szukanie i zakup łapy mocującej czy da się ją samemu wykonać? Sprawa kolejna, tu zwracam się do osób posiadających jakiekolwiek materiały, schematy etc. które pomogłyby w ogarnięciu climatronica (podłączenie, układ pinów w panelu itd.) za wszelką pomoc będę niezmiernie wdzięczny :bigok: i wreszcie, czy pojemność silnika, sposób zasilania w paliwo oraz pojemność akumulatora (ładowanie z alternatora) ma znacznie w montażu klimatyzacji? Czy są jakieś konkretne wymagania?
A czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć na choćby jedno z moich pytań lub podesłać niezbędne materiały? Znalazłem trochę schematów, jednak nie mam pewności czy to jest to...


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
mustang7
DestructionDriver
DestructionDriver
Posty: 270
Rejestracja: wt sie 31, 2004 19:14
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: mustang7 » wt wrz 22, 2009 22:53

Wybrałem się dziś do Kielc, do zakładu gdzie zajmują się tylko klimą. Gość ne narzekał, że to samoróbka tylko popatrzył, powiedział, że wszystko jest dobrze zrobione i że jeszcze dziś wszystko będzie działać. Odrazu wyjął sprężarkę, sprawdził - okazało się, że pękła płytka zaworowa, to sprawdził, że osuszacz zapchany i sprężarka chodziła pod za dużym obciążeniem. Naprawił sprężarkę, wymienił osuszacz, sprawdził jeszcze zawór rozprężny i wszystko działa. Nawet dał pół roku gwarancji, że układ będzie działał bezawaryjnie i dwa lata gwarancji na sprężarkę :bajer:
Mówi, że weszło 550 czynnika (nabił na początku 650, ale były za duże ciśnienia więc trochę odessał)
Więc zostawiłem tam trochę kasy ale klima działa, a w drodze powrotnej wstąpiłem do tego poprzedniego szpeca i wyrwałem od niego trochę kasy spowrotem :helm:
Także bajer w postaci klimatronika w golfie 2 już u mnie też śmiga, że aż jak otworzłem maskę to normalnie jedna rurka była aż biała od szronu :bigok:

Mam jeszcze przestrogę i odpowiedź dla wszystkich, którzy zasypują mnie pytaniami na pw w stylu "Dużo trzeba gratów do założenia klimatronika?", "Ile cię to kosztowało?", "Dużo z tym roboty?", lub chcą po prostu zakładać lub naprawiać klimę w swoim VW. Otóż, tzeba zgromadzić trochę, czasem trudno dostępnych, gratów (jakich opisano wyżej, a ceny można sprawdzić na allegro), trzeba włożyć w to bardzo dużo roboty, trzeba męczyć się z uruchomieniem elektryki, z uruchomieniem tego wszystkiego w ogóle i trzeba wydać "trochę" więcej kasy niż wydaje się na początku. Mnie zeszło od momentu zrodzenia się pomysłu i zaczęcia zbierania gratów do teraz prawie 4 lata! A teraz najważniejsze - nie popełnijcie tego błedu co ja i nie jedźcie ze swoim dziełem do pierwszego lepszego zakładu reklamującego się jako "serwis klimatyzacji" - jedźcie najlepiej tam gdzie zajmują się tylko klimą i słyszeliście dobre opinie bo na prawdę szkoda waszych pieniędzy na dawanie psełdo mechanikom, którzy, tak jak pisał golfiarz1, kupili sobie kombajn do klimy i myślą, że są wielkimi specjalistami od klimatyzacji a jak przyjdzie co do czego to nie wiedzą co powiedzieć albo udają, że coś wiedzą i najprędzej coś zepsują.
Jednak z drugiej strony, jeśli jesteście gotowi przejść to wszystko to potwierdzam, że jak w upał jest na dworze 35 stopni, a my jedziemy sobie klimatyzowanym, ulubionym volkswagenem to nie mają znaczenia wszystkie przeciwności napotkane w zakładaniu i uruchamianiu klimy :bajer:
Ostatnio zmieniony wt wrz 22, 2009 22:56 przez mustang7, łącznie zmieniany 1 raz.


Moje VW:
Golf mk2 -> USA
19% - sprzedany, dużo rzeczy na sprzedaż z niego :D
Golf mk4 -> US. ...
2...% (aktualizacja 2012-08) - zobacz ... 2014-07-25 SPRZEDANY
T4 Caravelle
Lupo 3L

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » wt wrz 22, 2009 23:01

mustang7 pisze:Jednak z drugiej strony, jeśli jesteście gotowi przejść to wszystko to potwierdzam, że jak w upał jest na dworze 35 stopni, a my jedziemy sobie klimatyzowanym, ulubionym volkswagenem to nie mają znaczenia wszystkie przeciwności napotkane w zakładaniu i uruchamianiu klimy :bajer:
Święte słowa :pub:



Awatar użytkownika
mustang7
DestructionDriver
DestructionDriver
Posty: 270
Rejestracja: wt sie 31, 2004 19:14
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: mustang7 » śr wrz 23, 2009 00:10

Wrzucam jeszcze schemat jak podłączyć sterowanie sprężarki i wiatraka na przekaźnikach zamiast drogiego sterownika wentylatorów (wg opisu użytkownika golfiarz1 opracowany i narysowany przez mojego kolegę, który pomagał mi ogarnąć elektrykę):

Obrazek

może komuś się przyda :bigok:


Moje VW:
Golf mk2 -> USA
19% - sprzedany, dużo rzeczy na sprzedaż z niego :D
Golf mk4 -> US. ...
2...% (aktualizacja 2012-08) - zobacz ... 2014-07-25 SPRZEDANY
T4 Caravelle
Lupo 3L

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » śr wrz 23, 2009 12:57

mustang7 pisze:może komuś się przyda :bigok:
świetna sprawa


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
Savczuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 22:26
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Savczuk » śr paź 07, 2009 12:40

.
Ostatnio zmieniony ndz sty 17, 2010 20:45 przez Savczuk, łącznie zmieniany 1 raz.



biro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 08, 2009 08:26
Lokalizacja: Bochnia, Kraków

Post autor: biro » ndz sty 17, 2010 20:42

mam pytanko gdzie powinien być wpięty czerwono-czarny kabel który wyschodzi ze sterownika wentylatorów pin 1. Co jest oznaczone symbolem P05 (na schemacie poniżej ) czy to jest plus na akumulatorze ??


Obrazek



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz sty 17, 2010 20:48

P05 to bezpieczniki na akumulatorze, oczywiście plus zasilania a ten z pinu 1 idzie do elektrycznej pompy wody, występuje w niektórych silnikach.
Ostatnio zmieniony ndz sty 17, 2010 20:51 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz sty 17, 2010 20:50

jest to wpięcie przez bezpiecznik bezpośrednio do plusa akumulatora



biro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 08, 2009 08:26
Lokalizacja: Bochnia, Kraków

Post autor: biro » ndz sty 17, 2010 20:56

czy klimatyzacja będzie działała bez tego podpięcia ?? dodam ze zakładam klimę od zera
i kolejne pytanie czy chodzi o skrzynkę bezpieczników w aucie czy chodzi o bezpieczniki na akumulatorze ??
Ostatnio zmieniony ndz sty 17, 2010 20:58 przez biro, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz sty 17, 2010 20:59

Tego nie wiem, a dlaczego bez? AHF ma taką pompkę?
Ze schematu Climatronic-a do AHF jest wyjście na taką pompkę, więc i ona powinna być.
Chodzi o te na akumulatorze, jak napisałem. Pod charakterystyczną pokrywą. Z tym, że cały czas biorę pod uwagę podpis Kolegi: Golf IV/Leon AHF. W np. Golf 2 ich nie będzie :bigok:
Ostatnio zmieniony ndz sty 17, 2010 21:03 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



biro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 08, 2009 08:26
Lokalizacja: Bochnia, Kraków

Post autor: biro » ndz sty 17, 2010 21:06

chodzi o Golfa IV AHF pozostał mi do podpięcia tylko ten kabelek, wielkie dzięki za pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości