[mk2] rozładowujący sie akumulator

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Szanklot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt gru 17, 2004 21:11
Lokalizacja: rzeszów

[mk2] rozładowujący sie akumulator

Post autor: Szanklot » pt mar 10, 2006 18:57

otóz mam kolejny porblem ;] po jakims tygodniu moze dwóch bez ruchu rozładowywuje mi sie akumulator ;]( w servisie go sprawdzali (sam akumulator) to powiedzieli ze dobry ) jak sprawdzic co ciagnie prąd z auta ?? (odliczam radio bo to tez dalem do sprawdzenia i koles mowil ze ciagnie tyle co ma ciagnac.) a to sie działo w ciepłe dni(lato)w zimne(-15) stwierdzilem ze bede klema wyciagał i pomogło :P kręcił zawsze. czekam na jakeis rady :)



vwmarco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt lut 17, 2006 11:59
Lokalizacja: Bytom

Post autor: vwmarco » pt mar 10, 2006 19:23

masz może centralny zamek albo alarm może to rozładowuje akumulator :)



Szanklot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt gru 17, 2004 21:11
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: Szanklot » pt mar 10, 2006 19:46

no centralny mam no ale nie bardzo ma to jak rozładowac gdyz to nie pracuje gdy samochod stoi :P(tak mi sie wydaje) bo to na kluczyk centralka jest :) a tak ogolnie to da sie jakos na bezpiecznikach obczaic co ciagnie ?



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt mar 10, 2006 20:13

Witam. Musze cie zmartwic... centralny ciagnie prad non stop bo centralka caly czas jest na czuwaniu... ale nie powinien to byc duzy prad (rzedu kilku mA) ale jak kupiles centralny na allegro to wszystko moze byc mozliwe... moja rada: sprawdz ile ci faktycznie ciagnie pradu z akumulatora przy wylaczonym zaplonie (podlacz amperomierz szeregowo do plusowej klemy) jesli bedzie pobor wiekszy niz 50 mA to wyciagaj po kolei kolejne bezpieczniki i bedziesz wtedy widzial ktory obwod ile ciagnie i zlokalizujesz usterke...a tak apropos to moze napisal bys w profilu czym jezdzisz??? bo niewiadomo czy problem dotyczy motorynki, ursusa, czy golfa :)



vwmarco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt lut 17, 2006 11:59
Lokalizacja: Bytom

Post autor: vwmarco » pt mar 10, 2006 20:17

Siłownik w drzwiach może byc zepsuty i może cały czas pracować , wtedy będzie pobierał "prądzik" i rozładuje akumulator, właśnie gdy auto stoi :)



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt mar 10, 2006 20:50

Raczej nie bo po kilku minutach by się spalił.



vwmarco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt lut 17, 2006 11:59
Lokalizacja: Bytom

Post autor: vwmarco » pt mar 10, 2006 21:04

TAZ w zasadzie odnośnie siłownika masz racje .
Co powiesz na "zlepiony" ktoryś z przekażnikow. :)
np. przekaznik ogrzewania tylnej szyby :)



Szanklot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt gru 17, 2004 21:11
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: Szanklot » pt mar 10, 2006 21:59

wlasnie chodzilo mi o to jak to sprawidzic :P jutro postaram sie sprawdzic jak dopadne jakis amperomierz chociaz watpie. a co do centralki to niemiecka :D nie allegrowska :) i jeszce co do profilu to nie wiem jaki to dokladnie silnik RP czy cos innego :) oblookam jutro :) dzieki panowie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 175 gości