Problem z układem chłodzenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Adriano_Amigo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 18:07
Lokalizacja: Knurów/Gliwice

Problem z układem chłodzenia

Post autor: Adriano_Amigo » wt sty 12, 2010 17:40

Witam.
Problem polega na tym, że czasami z nawiewu leci zimne powietrze mimo iż temp. wody jest w normie tzn okolo 90 C. Wszystko wracóło do normy na jakiś czas jak odkręciłem pojemniczek wyrównawczy i zakręciłem z powrotem. Za jakiś czas problem się poworzył - zrobiłem to amo i jak narazie działa, z tym tylko że dolny wąż idący z chłodnicy do silnika jest cały czas zimny a temp jest okolo 90 C. Nadmienie że wymieniłem jakiś czas temu chłodniczke ogrzewania, ale nie wiem czy to ma jakiś związek.
Po dłuższej jeździe i postoju około 10 min, po przekręceniu stacyjki zapaliła sie kontrolka ze świec żarowych mimo że silnik był rozgrzany- nigdy wczesniej mi sie takie cos nie zdarzyło.
Jeśli ma ktoś jakiś pomysł to prosze o rade.



Awatar użytkownika
tberent
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: śr maja 03, 2006 23:27
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

Post autor: tberent » wt sty 12, 2010 17:53

wg mnie to dwa różne problemy

1)jak zapala ci się grzanie świec mimo ze silnik ma powyżej 50 lub 60 stopni to masz walnięty czujnik od temperatury, kruciec na wężu wody od chlodnicy do głowicy, jeden jest od wskaźnika w blacie a drugi od grzania świec, możesz podmienić i sprawdzić czy wszystko ok, generalnie to ktoś na forum dał charakterystykę czujnika temperatury więc omomierz w ręke

2)jak wymieniałes nagrzewnice to wyciagałes deske czy nie? mi się udało bez ale naprawde łapy idzie pociąć ;D , zauważ że nagrzewnica jest najwyższym miejscem w układzie chłodzenia więc może jej nie odpowietrzyłeś do końca??

3) a termostat działa??


MOJE byłe byłe VW :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1176271#1176271
było mk1 1.5D
było mk2 1.6TD
jest mk3 1.9 TDI 1Z
jest mk6 2.0 TDI CBDC HL

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości