Klimatyzacja nie uruchamia się

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gremlinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 18:08
Lokalizacja: Elbląg

Klimatyzacja nie uruchamia się

Post autor: Gremlinka » pn sty 11, 2010 19:08

Witam,

Mam problem z klimą. W lato ładnie chodziła (była nabijana) i wszysytko było ok. Zawsze jak włączałam klimę to słychać było kliknięcie i po chwili wzrastały obroty i silnik był obciążony (słychać było, że działa). Teraz jak włączam to nic się nie zmienia, nie ma kliknięcia, nic się z obrotami nie dzieje. Dmuchawa działa normalnie
Przeczytałam na forum, że klima nie włączy się poniżej 5 st, ale to chyba dotyczy tylko klimatronika. Zapomniałam dodać, że mam manualną klimę.
Sprawdziłam bezpieczniki, też te przy aku i wszystkie są ok.
Gdzie znajduje się przekaźnik od klimy (może ma ktoś zdjęcie gdzie on jest) i jak go sprawdzić? Co jeszcze można sprawdzić?

Bardzo proszę o pomoc, bo zaczynam się martwić.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn sty 11, 2010 21:16 przez Gremlinka, łącznie zmieniany 1 raz.



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » pn sty 11, 2010 19:11

W VW każda klima nie włączy się poniżej 5 stopni.Jeżeli nie włączy się powyżej 5 stopni to wtedy możesz zacząć się martwić.Jeżeli chcesz sprawdzić klimę w zimie to najlepiej w ogrzanym garażu wtedy będzie działać.Nawet zalecają uruchomić klimę zimą żeby rozprowadzić olej który smaruje sprężarkę.



Gremlinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 18:08
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Gremlinka » czw sty 14, 2010 11:48

zikr6, dzięki za radę. Oczywiście skorzystałam i rzeczywiście uruchomiła się normalnie ze wszystkimi skutka mi :bigok: Także spanikowałam, a wszystko jest ok.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 487 gości