czy dolewac denaturat do ropy ???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kurczakpl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 17:34
Lokalizacja: Cardiff,UK

Post autor: kurczakpl » pt sty 08, 2010 00:12

oldstaszek pisze:
kurczakpl pisze:Panowie ponad 10 lat jeżdżę TDI ,różne silniki zaczynając od 1Z i nigdy nic nie dolewałem i zawsze było ok.Raz w Transicie zamarzł mi olej napędowy ale wtedy tankowałem na małej stacji paliwowej i prawdopodobnie chrzcili tam częściej od Jana Chrzciciela !
Wszystko co dolewasz może Ci zaszkodzić-takie jest moje zdanie !
Pozdro

[ Dodano: 06 Sty 2010 20:13 ]
i jeszcze ten ruski napis na pudełku-trwoga !
Każdy ma prawo do własnego zdania - to też wyczytasz na forum a koleżanki i koledzy bluzgają że...no właśnie.

"ruski napis" - myślę że niedługo dam w języku polskim.Ewentualnie poszukam w "de" lub"uk" - chyba że ktoś zechce w "jp" lub"cn"

Tam skąd piszesz są dostępne w angielskim i za ten język zapłacisz mniej więcej poczwórnie - relacja funt/ złotówka=1/1 a więc tu 4,80zł a u Ciebie 4,49 paundsa...sprawdzałem. :pub:
masz link:http://xadoshop.co.uk/shop/category_2/X ... =cid%3D%26
Link wprawdzie mówi(fotka i opis w ang.) o preparacie do usuwania skoksowanych odkładów w tym laków co nie zmienia relacji cenowej.
Dzięki ale po co mi te linki i tak nie zanieczyszczę oleju napędowego.Tutaj diesla mamy naprawdę dobrej jakości -wymieniasz filtr i jest taki po 10.000km jak w polsce po 100 km.Ale na dolnym śląsku też mamy niezłej jakości diesla -może to ze względu na podróżujące duże ilości turstów z Deutschland.Pozdro


Mój VW
http://kurczakpl.fotosik.pl/albumy/728355-3.html

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » pt sty 08, 2010 08:02

kurczakpl pisze:ale po co mi te linki i tak nie zanieczyszczę oleju napędowego
Ale może pomyśl że te linki nie są tylko dla Ciebie?

A odnośnie zanieczyszczania - nie zanieczyścisz też płynu do spryskiwaczy mieszanką zimową, albo wody którą pijesz herbatą, prawda? toż to złoooo...

Po poczytaniu tego tematu zdecydowałem się zalać jakiś dodatek - na dniach coś kupie, zaaplikuje, i naleje do pełna ;) i pochwale się co się dzieje po dodaniu ;)



kurczakpl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 17:34
Lokalizacja: Cardiff,UK

Post autor: kurczakpl » pt sty 08, 2010 09:02

A potem zapieczone wtryski,zajechana pompa,pompa paliwa padła,egr,itp itd i teraz wiem dlaczego ludzie mają tyle problemów z autkami.Jak by trzeba było coś dolewać to by napisali w instrukcji pojazdu.Pozdro


Mój VW
http://kurczakpl.fotosik.pl/albumy/728355-3.html

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » pt sty 08, 2010 09:42

kurczakpl pisze:A potem zapieczone wtryski,zajechana pompa,pompa paliwa padła,egr,itp itd i teraz wiem dlaczego ludzie mają tyle problemów z autkami.Jak by trzeba było coś dolewać to by napisali w instrukcji pojazdu.Pozdro
Instrukcja pojazdu jest dla laików - ma lać w tą dziurkę paliwo a w tą płyn do spryskiwacza.Resztę niech robią inni - za Twoje pieniążki...

Kiedyś, z racji pewnego tematu zainteresowałem się składem paliw, tak ON jaki benzyną.
Doszedłem do 120 frakcji składowych i dałem sobie spokój.
Pominąłem dodatki celowo wprowadzane a jest ich trochę.Niektóre dodatki nie są stosowane z uwagi na ich stosunkowo krótkie"życie" w paliwach.

Fajnie to brzmi: nic nie dodaję - stosuję czyste!
Dlatego też na poprawę właściwości "czystego" paliwa stosuje się... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

lmb4020
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 12:41
Lokalizacja: --------------

Post autor: lmb4020 » sob sty 09, 2010 12:20

ja np. jak zima tankuje rope na stacji to nigdy nic nie dolewalem i nie dolewam i nigdy nie bylo zadnych problemow z odpaleniem nawet w najwieksze mrozy

ale jesienia zrobilem spory zapas ropy z wlasnego dystrybutora to w tym wypadku slyszalem i tez tak robie ze leje w karnistry 3L benzyny na 50L ON i mozna na Syberie smigac u znajomego z tej samej ropy w wiekszy mroz kisiel sie zrobil :)



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » sob sty 09, 2010 12:30

3 litry benzyny na 50 ltr On to daje ok.12 zł.
Takie coś stosuje się w proporcji 1/100 litrów i kosztuje ok.6zł.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

lmb4020
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 12:41
Lokalizacja: --------------

Post autor: lmb4020 » sob sty 09, 2010 12:37

akurat takie drobniejsze ilosci benzyny to mam za darmo :)

a tego typu srodka to ja u siebie nawet nie widzial ( bo za 6zl to bym napewno kupil ) jedynie co mam dostepne do rozne STP, Xeramic, Prestona w cenie od 20-30zl buteleczka na 60L ON wiec nawet benzyna taniej wychodzi



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » sob sty 09, 2010 12:46

Nie mogłeś widzieć - dopiero wprowadzam na rynek.Podobnie jak środek do usuwania wody a także oczyszczenia układu paliwowego(główne zadanie).Wariant "zima" spełnia jednocześnie rolę depresatora a koszt - niecałe 6zł.Nie mam fotki zimowego - ale nie jest to przeszkodą.

[ Dodano: 09 Sty 2010 11:53 ]
kurczakpl pisze:A potem zapieczone wtryski,zajechana pompa,pompa paliwa padła,egr,itp itd i teraz wiem dlaczego ludzie mają tyle problemów z autkami.Jak by trzeba było coś dolewać to by napisali w instrukcji pojazdu.Pozdro
Gdyby mieli Ci napisać co, gdzie, kiedy i w jakich warunkach to w bagażniku miałbyś bibliotekę.Autka są produkowane na różne kraje o różnych warunkach klimatycznych a także jakości paliwa w zależności z jakiej ropy, rafineria, "chrzczenie" i jeszcze duużo innyc czynników jakie na to wpływają.... :pub:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sob sty 09, 2010 12:49 przez oldstaszek, łącznie zmieniany 2 razy.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

lmb4020
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 12:41
Lokalizacja: --------------

Post autor: lmb4020 » sob sty 09, 2010 12:59

ja raczej jak bym to zobaczyl to bym pomyslal ze to klej jakis cos ala Super Glue :)

ale moze i dobre te Ruskie preparaty bo tam bez tego za daleko by nie dojechal no i tanie, ale nie spotkalem jeszcze tych specyfikow



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » sob sty 09, 2010 13:22

Jest to NOWOŚĆ na naszym podwórku.
Tylko napisy "ruskie". Preparaty te oparte są o najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie gdzie wykorzystuje się przykładowo komponenty firmy BASF(jak w tych przypadkach).
Będą też i z polskimi(są w niemieckim, angielskim i szeregu innych językach) - umieściłem to co mogę umieścić... :pub:
PS. Zapomniałem dodać - tubka ma 10 mililitrów(na obu fotkach).
Ostatnio zmieniony sob sty 09, 2010 13:23 przez oldstaszek, łącznie zmieniany 1 raz.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 108 gości