nierówna praca silnika co robić

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tinka_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 06, 2010 12:02
Lokalizacja: Białystok

nierówna praca silnika co robić

Post autor: tinka_1 » śr sty 06, 2010 12:14

mam problem z golfem III 1.9D, 1994r, pompa mechaniczna.
Po wymianie końcówek wtryskiwaczy i świec żarowych silnik do 2000 obrotów ma nierówną pracę,po wyciągnięciu ssania ręcznego samochód pracuje równo. yłam u mechanika i powiedział ze prawdopodobnie siedzi pompa, ale niestety w mojej okolicy nikt tego mi nie zrobi. Może ktoś mógłby mi pomóc. Moim zdaniem silnik dostraje za małą dawkę paliwa, czy w tej pompie jest jakaś regulacja dawkowania paliwa. POMOCY



Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » śr sty 06, 2010 12:24

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=101123

ale z ta regulacja dawki ostroznie,trzeba sprawdzić szczelnosc wtryskiwaczy przy glowicy
Ostatnio zmieniony śr sty 06, 2010 12:27 przez damian81Z, łącznie zmieniany 1 raz.


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

tinka_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 06, 2010 12:02
Lokalizacja: Białystok

nierówna praca silnika co robić

Post autor: tinka_1 » śr sty 06, 2010 14:01

uprzednio sprawdzalam szczelność wtrysków, wszystko jest ok, silnik i pompa jest sucha, chyba trzeba bedzie szukać drugiej pompy

[ Dodano: 06 Sty 2010 13:08 ]
a jeszce jedno jak samochód pracuje na wolnych obrotach bez ssania to bardzo dymi z rury, natomiast jak lekko wyciągnie sie ssanie przestaje dymić, czy może to mieć związek właśnie z dawkowaniem paliwa



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » śr sty 06, 2010 21:21

Pompa była ściągana?
Ssanie w dieslu to właściwie przyśpieszenie początku wtrysku - wynika z tego że masz opóźniony wtrysk.Ustawia się na śrubach mocujących pompę w odniesieniu do znaków.
Gdyby pompa to nawet na "ssaniu" miałbyś problem .
Pierwszy problem to byłoby uruchomienie z ranku a także dobrze rozgrzanego/ jeszcze większy problem.

Sprawdź początek wtrysku... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

tinka_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 06, 2010 12:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: tinka_1 » śr sty 06, 2010 22:59

Pompa nie była wyjmowana ani też nie było przy niej nic robione. Czy możliwe jest aby samoczynnie przestawił sie kont wtrysku. Podjadę jeszcze do mechanika i sprawdze ciśnienie na cylindrach. nie wiem ale to może być przyczyną. Dziekuje za podpowiedz.



Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » śr sty 06, 2010 23:42

tinka_1, jak dymi Ci bardzo na bialo to masz kat wtrysku przestawiony,samo sie nie przestawi ale wszystko sie zuzuywa i czasami potrzeba drobnej regulacji


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

tinka_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 06, 2010 12:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: tinka_1 » czw sty 07, 2010 10:35

no spróbuje ustawić ten kont, dziekuje za podpowiedz, o rezultatach napeno dam znać



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości