problem z szyba

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Post autor: wiewioreqezg » wt sty 05, 2010 22:08

Sorky ale najbardziej skłaniam się do twierdzenia kolegi robertsobol1983 źe poprostu coś sie poluzowało. Na chłopski prosty rozum tez mi to tak wyglada ze poprostu mechanizm poszedł w dół i te łapy zeszły badz zeslizgneły sie z szyby. jutro sprawdzam

[ Dodano: 05 Sty 2010 21:47 ]
Dobra jutro rozbiore te drzwi ale chciałem Podkreslic ze MI STAŁO SIE TO W PRAWYCH TYLNYCH DRZWIACH. i czy tylne maja tez te otwory z zaslepka?? bo jak wczesniej kolega w tym temacie przesłal mi ot to tam niewidze nigdzie takiego czegos ;/



ManieKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn lip 27, 2009 23:57
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: ManieKK » wt sty 05, 2010 22:47

Rozbierz to zobaczysz. Moze tylko ci szyba spadla z prowadnicy i tyle. Wyszla z tej gumy. Szyba przymarzla a mechanizm pojechal w dol:)



wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Post autor: wiewioreqezg » wt sty 05, 2010 22:53

dodaje foto

[ Dodano: 05 Sty 2010 21:53 ]
W tylnych drzwiach tez sa te okragłe otowory na sruby do szyby???
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
robertsobol1983
Forum Master
Forum Master
Posty: 1000
Rejestracja: wt lis 25, 2008 10:42
Lokalizacja: Milicz

Post autor: robertsobol1983 » wt sty 05, 2010 23:00

Otwory są tylko na tym pierwszym zdjęciu możesz je nie widziec choc ja je wdzę. Miejsza z tym. Teraz sobie przypomniałem ze mój kumpel miał podobny takze kroblem ale u niego cos innego było powodem nie sprawnosci. Wspominał o jakims plastikowym trzpniu czy jakim sprecie który sie złamał i mówił ze przez te otwory udało mu sie ten trzpien zamienic swoim własnym dorobionym rzemiosłem i działa do tej pory. Ale dokładnie nie wiem o co mu chodziło chyba ze jak rozbierzesz i zobaczysz co tam dolega i okarze sie ze chyba cos z trzpniem jest nie tak to daj znac a ja skontaktuje sie z kumplem i dokładnie ci opisze jak on to zrobił by szyba działała


Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)

NIE UDZIELAM PORAD I NIE ANALIZUJE LOGÓW NA PW

wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Post autor: wiewioreqezg » wt sty 05, 2010 23:05

o jakim zdjeciu mowisz?? chodzi mi o to czy z tyłu w drzwiach tez sa takie otwory ???w tej blasze



Awatar użytkownika
robertsobol1983
Forum Master
Forum Master
Posty: 1000
Rejestracja: wt lis 25, 2008 10:42
Lokalizacja: Milicz

Post autor: robertsobol1983 » wt sty 05, 2010 23:06

wiewioreqezg pisze:o jakim zdjeciu mowisz?? chodzi mi o to czy z tyłu w drzwiach tez sa takie otwory ???w tej blasze
Otwory są w każdej blasze od wszystkich drzwi a mi chodziło ze ty ni edostrzegasz otworu na pierwszym zdjęciu tego tematu a ja tak

[ Dodano: 05 Sty 2010 22:09 ]
widzisz pod tym błekitnym plastikiem czesc czarnego kółka? To jest zaślepiony gumową zaślepką otwór


Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)

NIE UDZIELAM PORAD I NIE ANALIZUJE LOGÓW NA PW

wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Post autor: wiewioreqezg » wt sty 05, 2010 23:09

Juz dostrzegłem :D dopiero teraz skapnałęm sie ze blacha jest odwrocona :/ wsty d heh
zobacze jutro cos wykombinuje moze :) czuje ze to to ze szyba wyszla z tych łapek i tyle.



Awatar użytkownika
robertsobol1983
Forum Master
Forum Master
Posty: 1000
Rejestracja: wt lis 25, 2008 10:42
Lokalizacja: Milicz

Post autor: robertsobol1983 » wt sty 05, 2010 23:12

wiewioreqezg pisze:zobacze jutro cos wykombinuje moze
Ja temat sledze wiec jak co to pisz

[ Dodano: 05 Sty 2010 22:14 ]
A i życzę nie połamania jakiś plastików czy zaczepów bo rozbiórka tapicerek bez opisu najczęsciej tak sie kończy w taką porę roku to tym bardziej...pozdro...


Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)

NIE UDZIELAM PORAD I NIE ANALIZUJE LOGÓW NA PW

wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Post autor: wiewioreqezg » wt sty 05, 2010 23:33

Jak bd bardzo zimno to niema mowy zebym sie brał. nawet w ogrzewanym garazu.

[ Dodano: 06 Sty 2010 22:34 ]
A no i dodam że kiedy opuści mi sie szybka sama w dół i jest na wysokości takiej jak przy normalnym otwieraniu to buja mi sie tak na boki kiedy nią ruszam. czy moze to byc tylko poprzez poluzowanie tych srub ?? czy musiały jednak te łapy pęknąć???

[ Dodano: 06 Sty 2010 22:48 ]
A no i dodam że kiedy opuści mi sie szybka sama w dół i jest na wysokości takiej jak przy normalnym otwieraniu to buja mi sie tak na boki kiedy nią ruszam. czy moze to byc tylko poprzez poluzowanie tych srub ?? czy musiały jednak te łapy pęknąć???



Awatar użytkownika
robertsobol1983
Forum Master
Forum Master
Posty: 1000
Rejestracja: wt lis 25, 2008 10:42
Lokalizacja: Milicz

Post autor: robertsobol1983 » ndz sty 10, 2010 19:32

no i dodam że kiedy opuści mi sie szybka sama w dół i jest na wysokości takiej jak przy normalnym otwieraniu to buja mi sie tak na boki kiedy nią ruszam. czy moze to byc tylko poprzez poluzowanie tych srub ?? czy musiały jednak te łapy pęknąć???
Ciężko powiedzieć. Musisz rozebrać boczek i tyle. A spróbuj zrobić tak że opuść szybę do połowy i rękoma spróbuj ją wdusić w duł. Jeśli szyba wyskoczyła z tych łap bo one nie mają ją siły trzymać to powinieneś poczuć taki moment podczas wciskania szyby jakby pod oporem jeszcze głębiej się wsuneła (wpadła) i to w zasadzie powinno pomóc i powinna sie szyba teraz podnosić i opuszczać pod warunkiem ze znowu ja cos nie przyblokuje jak ten mruz albo zeby miec pewnosc ze to efekt wyskoxzenia szyby z łap to przytrzymaj szybę rękoma i opuść szybę w dół (tylko nie puszczaj szyby zanim nie podniesiesz mechanizm z powrotem do góry bo jak ci opadnie szyba to moze byc gong). Jeśli szyba zostaje a mechanizm idzie w duł to musisz dokrecic te łapy bo one nie trzymają szyby ale tak jak wspominałem takie dokrecanie raczej nie skutkuje. bedziesz musiał te łapy w srodku gdzie zaciskają szybe posmarowac np. silikonem i wtedy bedzie trzymac. Jesli szyba sie buja to albo wyskoczyła z tych łap i masz farta ze podczas bujania ona nie spadnie ci całkiem na duł (moze sie potłuc) i wtedy bedziesz musiał albo to zrobic albo zakleic folia bo szyby już nie wyciagniesz bez rozbiórki. Albo cała prowadnica jest poluzowana ze nią buja, ciążko stwierdzić.


Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)

NIE UDZIELAM PORAD I NIE ANALIZUJE LOGÓW NA PW

wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Post autor: wiewioreqezg » pn sty 11, 2010 14:12

Jak chcę zdjąc bocczek drzwi tylnich musze odłaczyc tylko przycisk okna tak??



wojtekma
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw paź 16, 2008 23:31
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: wojtekma » pn sty 11, 2010 15:32

wiewioreqezg pisze:Jak chcę zdjąc bocczek drzwi tylnich musze odłaczyc tylko przycisk okna tak??
napewno musisz odlaczyc przycisk okna ale tez linke do otwierania drzwi i jezeli dobrze pamietam wypiac wtyczke od malej lampki ktora jest na dole drzwi (napewno tak jest w drzwiach przednich a nie pamietam czy w tylnych tez jest ta lampka)



Awatar użytkownika
robertsobol1983
Forum Master
Forum Master
Posty: 1000
Rejestracja: wt lis 25, 2008 10:42
Lokalizacja: Milicz

Post autor: robertsobol1983 » pn sty 11, 2010 15:55

wojtekma pisze:napewno musisz odlaczyc przycisk okna ale tez linke do otwierania drzwi i jezeli dobrze pamietam wypiac wtyczke od malej lampki ktora jest na dole drzwi (napewno tak jest w drzwiach przednich a nie pamietam czy w tylnych tez jest ta lampka)
do tego bym dodał ze jak masz tylne głosniki w drzwiach to jeszcze wtyczke od głosnika i uważaj jak poodkrecasz wszystkie wkrety które trzymaja tapicerke to procedura sciagania tapicerki jest taka ze po bokach tapicerka trzyma sie na zatrzaskach wiec umiejetnie i ostroznie trzeba wyszarpnac tapicerke z boków i podnosimy ja z dołu do góry. Tapicerka u mnie ale z przodu ( z tyłu powinno byc tak samo)trzymała sie po bokach na zatrzaskach z dołu na wkretach na srodku na wkretach pod panelem sterujacym drzwi i w prawym górnym rogu przy małym głosniku gwizdku ale ciebie to nie dotyczy i jak to wszystko masz poodkrecane to ciagniesz tapicerke z dołu do góry i wyskakuje z górnych zatrzasków a potem tylko trzeba poodpinac ze wszystkich wtyczek i bardzo ważne jak bedziesz ciagnął tapicerke do góry to uważaj na bolec zamka który musi ci z tej tapicerki wyjsc. Rób to umiejetnie i powoli bo jak wyskoczy ci ten bolec z zamka to jest masakra by go tam spowrotem zamontowac. Ja do tej pory mam ten bolec tylko na prowizorke włożony bo mi wypadł podczas wyciagania tapicerki i nie potrafie go tam do zamka włożyc. Planuje na wiosne rozebrac jeszcze raz i spróbowac go włozyc.W niczym to nie przeszkadza poza tym ze jak zamykasz drzwi czy otwierasz to ten bolec i tak sie nie rusza i u mnie cały czas wyglada jak by drzwi nie były zamkniete. W niczym to innym nie przeszkadza poza estetyką i niepewnoscia czy drzwi sa otwarte czy nie bo jak sie drzwi zamyka to bolec powinien wejsc do srodka a gdy otwiera to wysuwa sie do góry - u mnie jest cały czasz wysuniety
Ostatnio zmieniony pn sty 11, 2010 16:02 przez robertsobol1983, łącznie zmieniany 2 razy.


Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)

NIE UDZIELAM PORAD I NIE ANALIZUJE LOGÓW NA PW

wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Post autor: wiewioreqezg » wt sty 12, 2010 00:15

Kurde roboty a roboty :/ boje sie ze moge cos urwac albo zle odpiac czy zapiąć;/ ciekawe ile mechanik by skasował



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 351 gości