problem z szyba

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

problem z szyba

Post autor: wiewioreqezg » wt sty 05, 2010 18:44

Witam. podczas otwierania szyby pasazeraz tylu (szyba byla zamarznieta) a dzis w garazu odpuscila. noi chcialem ją otowrzyć i coś puknęło i wyglada to tak. naciskając przycisk szybka nieopuszcza się tylko słychac mechanizm od szyb i jesli recznie ja popchen spada na dół natomiast kiedy chce podniesc działa normalnie i podnosi . co to moze byc???



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » wt sty 05, 2010 18:48

wiewioreqezg pisze:co to moze byc???
Powiem CI:
Podnośnik szyby się zepsuł :bajer:
A na serio,rozbierz boczek i sam zobacz,a nie sie pytasz jakby tu wróżki siedziały...



wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Post autor: wiewioreqezg » wt sty 05, 2010 18:55

Jak podnośnik mógł się zepsuć skoro mowie jasno że szyba się podnosi automatycznie tylko nie opuszcza się.Przy opuszczaniu słychać jak mechanizm w drzwiach działa ale szyba nie idzie w dół ;/ czyli łatwo wniosek wysunąć ze podnośnik i linki są ok. A pytam bo forum jest od pytania. a dzisiaj nie dam rady rozebrać drzwi bo jest tam kupa roboty wiec nie zdążyłbym.zastanawia mnie co to mogło się stać :?



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » wt sty 05, 2010 18:58

wiewioreqezg pisze:czyli łatwo wniosek wysunąć ze podnośnik
jak sie nie opuszcza to raczej nie działa prawidłowo, mogło być tak że szyba wypadła z prowadnic podnośnika i tak jak piszesz podnosić sie podnosi ale nie opuszcza



wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Post autor: wiewioreqezg » wt sty 05, 2010 19:02

Czyli co radzisz?? trudne jest rozebranie tego wsyzstkiego??



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » wt sty 05, 2010 19:07

Ja bym obstawiał, że linka pękła..
Ewentualnie spadłą z dolnej rolki..
Bez rozbiórki drzwi się nie obejdzie..
Na przyszłość pamiętaj, że na mrozie nie otwiera się szyb.
wiewioreqezg pisze:Jak podnośnik mógł się zepsuć skoro mowie jasno że szyba się podnosi automatycznie tylko nie opuszcza się.
Normalnie.. Skoro nie opuszcza to się zepsuł :-)
Jak urwałeś dolną rolkę bądź też linka z niej spadła, bądź też linka pękła to przy wciśnięciu OTWÓRZ nic się nie będzie działo, bo dolna linka nie będzie ciągnęła, a górna linka nie będzie miała oporu, więc szybę ręką opuścisz. Natomiast jak wciśniesz ZAMKNIJ to dolna linka i tak nie trzyma, a ciągnie tylko górna, więc szyba się zamknie..
Ostatnio zmieniony wt sty 05, 2010 19:12 przez Kamel, łącznie zmieniany 1 raz.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Post autor: wiewioreqezg » wt sty 05, 2010 19:10

Linka pękła i podnosi sie szyba????



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » wt sty 05, 2010 19:15

wiewioreqezg pisze:Linka pękła i podnosi sie szyba????
Jest to możliwe.
Zobacz jak to wygląda od wewnętrznej strony - ta fotka powinno Ci pokazać zasadę działania (tu akurat manualny podnośnik, ale zasada działania elektrycznego jest identyczna, tyle, że w miejscu korbki jest silniczek). Zwróć uwagę na rolki, w których chodzi linka. Do podnoszenia szyby wystarczy tylko górna, ale do opuszczenia musi być dolna:
Obrazek Obrazek


Ewentualnie pękło samo mocowanie szyby do podnośnika i również szyba nie będzie się opuszczała, ale po ręcznym jej opuszczeniu podniesie się..
wiewioreqezg bez rozbiórki nie dowiesz się więcej..


Co do samej rozbiórki to musisz odkręcić kilka śrubek mocujących boczek po brzegach, dwie śrubki pod uchwytem, a reszta to na zapinkach siedzi - podważasz delikatnie (można ręką) i odciągasz aż zeskoczą. A na koniec zdejmujesz z listwy przy szybie.

A co do samego demontażu blachy to prawdopodobnie zasada taka sama jak w przypadku drzwi przednich, ale niech się wypowie ktoś, kto rozbierał drzwi w 5d, bo ja mam 3d :-)

Jakby co to tu masz fotoporadę rozbiórki przednich drzwi: http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=1015107
A i na forum zdaje się, że była taka fotoporada..
Ostatnio zmieniony wt sty 05, 2010 19:28 przez Kamel, łącznie zmieniany 2 razy.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » wt sty 05, 2010 19:16

wiewioreqezg, tak nikt ci na odległość nie postawi diagnozy niestety :bajer:
Trza rozbierać i tyle..
wiewioreqezg pisze:A pytam bo forum jest od pytania.
Jak najbardziej,ale patrz wyżej :bajer:



Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: marekTDI » wt sty 05, 2010 19:18

są w większości hurtowni czy dobrych sklepów zestawy naprawcze do tego podnośnika, bo to jest częsta wada tych mechanizmów, pęka plastik taki i wszystko niby pracuje a szyba stoi, ewentualnie potrafi spaść na dół...

ja kiedyś koledze takie coś załatwiałem...

poszukam to dam Ci namiar bądź może uda się załatwić takie coś u mnie w pracy.
jak coś pisz na PW :bajer:



wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Post autor: wiewioreqezg » wt sty 05, 2010 19:24

Kurde dzisiaj juz tego niezrobie wazne ze szyba trzyma i nieopada :) jak czytam na forum to koszta naprawy tego przez mechanika sa ogromne :/



Awatar użytkownika
robertsobol1983
Forum Master
Forum Master
Posty: 1000
Rejestracja: wt lis 25, 2008 10:42
Lokalizacja: Milicz

Post autor: robertsobol1983 » wt sty 05, 2010 19:29

Panowie żadna linka! miałem podobny przypadek u siebie bo takze chciałem otworzyc szybe na lekkim mrozie i takze szyba została w miejscu a mecanizm poszedł na dół. U mnie tylko skonczyło to sie gorzej bo szyba jak odmarzła to spadła na dół ( bo mechanizm zapomniałem podniesc do góry) i nie trafiła w prowadnice i nawet gdy podnosiłem przyciskiem mechanizm to i tak szyba leżała w dole a tu był problem bo pizgało na dworze niemiłosiernie (na chłopski rozum tłumacząc - szyba leży wciśnieta w takie dwie łapy które dokreca sie chyba gwiazdką lub imbulsem). Ty masz farta bo szyba gdy ci opdła to trafiła w tą prowadnicę. Musisz zdiąć boczną tapicerkę i zobaczysz taką srebrną blachę do której jest zamontowany cały mechanizm podnoszenia szyb. nie odkrecaj tej blachy. Są takie dwie dziury w niej zaslepione gumą. wyciągnij te zaślepki i opusc szybę do takiego momentu aż zobaczysz te łapy które trzymają tą szybę. Docisnij szybe i dokrec te łapy. U mnie to nie pomogło bo trzeba najczesciej te łapy np jakims silikonem posmarowac bo kiedys mozesz znowu miec z tym do czynienia i szyba ci znowu zostanie w miejscu a mechanizm pójdzie na dół. Gorzej bedzie jak nie trafi w te łapy jak u mnie a jeszcze gorzej jak sie potłucze i bedzie lipa.....


Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)

NIE UDZIELAM PORAD I NIE ANALIZUJE LOGÓW NA PW

wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Post autor: wiewioreqezg » wt sty 05, 2010 19:29

Dzięki wielkie za zainteresowanie :) załatwiłbyś ?? masz taką możliwość??



Awatar użytkownika
robertsobol1983
Forum Master
Forum Master
Posty: 1000
Rejestracja: wt lis 25, 2008 10:42
Lokalizacja: Milicz

Post autor: robertsobol1983 » wt sty 05, 2010 19:32

wiewioreqezg pisze:natomiast kiedy chce podniesc działa normalnie i podnosi
mechanizm musi być sprawny tylko szyba ci wyskoczyła z mocowania (łap) które musisz dokrecic albo na ten silikon bo ciagle bedzie ci ta szyba przy opuszczaniu wypadac

[ Dodano: 05 Sty 2010 18:35 ]
wiewioreqezg pisze:ak czytam na forum to koszta naprawy tego przez mechanika sa ogromne :/
daj sobie spokój. Zdemontuj tapicerke nie jest to takie trudne tylko nie rób tego ba mrozie lepiej w ciepłym garażu bo plastiki sa twarde i łatwiejsze do uszkodzenia. znajdz te zaslepki. wyciagnij je . oposc na odpowiednia wysokosc . i dokrec.


Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)

NIE UDZIELAM PORAD I NIE ANALIZUJE LOGÓW NA PW

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 301 gości