Zmniejszenie spalania silnika 1.3 gaźnik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » czw lis 13, 2008 23:21

wydaje mi sie że w mieście nie, w trasie może coś to da.....

Ale znaleźć skrzynkę 5 w dobrym stanie do 1.3 to jest ponoć wyczyn.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

genLODOWAmk2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: czw lis 13, 2008 22:59
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: genLODOWAmk2 » czw lis 13, 2008 23:33

bo mi przy 80km/h licznikowe trzyma jakies 2900-3000obrotow... liczcnik mi zaniza strasznie bo jechalem 100licznikow a kumpel peugeotem za mna mowil potem ze 125bylo...

np przy 60km/h na 4biegu ( skrzynia 4 ) trzyma mi okolo 2000obrotow...

a ile kosztuje skrzynia w dobrym stanie i ile za robote ?
i co wogole trzeba zmienic ??

ja 100km robie za 22-23zl wiec o pare gr sie nie bic nie bede i zmniejszenie spalania nic mi nie da....



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » czw lis 13, 2008 23:46

genLODOWAmk2 pisze:jedynie mozna dac wezsze oponki ale czy bedzie to istotna zmiana to nie wiem....
Wiele to juz nie da jesli masz 175. Może nieco odczułoby sie to po przejsciu np z 205 na 175 w innych przypadkach niewiele to da.
genLODOWAmk2 pisze:ja mam pytanko do tematu... czy zmiana skrzyni z 4 na 5 da jakas istotna zmiane w spalaniu ???
W trasie 1-2l/100km mniej ale w mieście to nieduzo max 1litr. Napewno da większą wygodne jazdy w sensie brakującego 5-tego biegu.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » pt lis 14, 2008 22:30

W takim razie może poprostu podzielmy się z Midonnem naszymi technikami ekonomicznej jazdy. Ja na przykład przyspieszam najszybciej jak się da do prędkości marszowej, staram się jak najmniej zatrzymywać (hamuje wcześniej przed światłami, tak by w momencie kiedy dojadę zmieniły się na zielone, i bym nie musiał ruszać), pozatym staram się trafić w "zieloną falę" na trasie utrzymuje optymalną prędkość ok 90km/h, jak najmniej dotykając gazu i hamulca. Oszczędzam w ten sposób ok 1-2l/100km jak jadę SBkiem, zaś 3-5l/100km jadąc ABFem.



Midonn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 09, 2008 14:24
Lokalizacja: Głogów/Opole
Kontakt:

Post autor: Midonn » ndz gru 07, 2008 02:38

Witam, nie przypuszczałem że dostanę tyle odpowiedzi :pub:
Spalanie mojego Mk2 wynosi coś koło 10 w mieście, na autostradzie przy ok. 110 km/h ciągnie ok. 8.

Wspomniane tu było że na tym gaźniku hamowanie silnikiem mija się z celem, czyli muszę sobie przyswoić częstą jazdę "na luzie"? Ciekawa jest także sytuacja szybkiego przyspieszania aby zmniejszyć spalanie, to brzmi jak 2+2 = 5 :kac:


VW - DAS AUTO

Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » ndz gru 07, 2008 11:04

Midonn, Wiem wiem :) Chodzi o to że przez krótszy czas silnik pobiera więkrzą ilość paliwa. Z reguły szybkie przyspieszanie kojarzy się z marnowanie benzyny, bo butuje się w mieście do 120 potem ostro hamuje i zatrzymuje, znowu butuje, ostro hamuje i zatrzymuje itd. Mi ABF przy takej jeździe w mieście pali nawet 20l/100 (dochodzą do tego postoje w korkach). Jednak jak się rozpędzam w ciągu 6-8s do 70 i potem w miarę trzymam tą prędkość(staram się jak najmniej zatrzymywać), pomimo korków spalanie schodzi do 10. Przy powolnym przyspieszaniu typu 20-30sek do tej 70tki spalanie wynosi ok 13l/100km.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Ogromne spalanie

Post autor: Johnatan » pn sty 04, 2010 00:51

Witam. Jestem posiadaczem Golfa II 1,3 na gaźniku z 4 biegową skrzynią.. Moim problemem jest ogromną jak na mój umysł spalanie.. W trasie raz na rok ujże z moich wyliczeń 6,2 super.. w mieście 8-9l kiepsko.. gdy spadły śnieg i trzyma sie temp. -5stopni uwaga.. 11,9!! wiem że wolniejsza jazda śnieg ślisko itd.. ale bez jaj, myśle już nawet o swapie 1.8 jak 1.3 mi tyle pali to z 1.8 chociaż bedzie miał kopa.. co mi poradzicie?? silnik uszkodzony?? czy to normalne? ssanie chodzi.. bierze swoje ale czy aż tyle?
Obrazek



Awatar użytkownika
Lakier
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt lip 25, 2008 21:00
Lokalizacja: Poznan

Re: Ogromne spalanie

Post autor: Lakier » pn sty 04, 2010 01:32

Johnatan pisze:Witam. Jestem posiadaczem Golfa II 1,3 na gaźniku z 4 biegową skrzynią.. Moim problemem jest ogromną jak na mój umysł spalanie.. W trasie raz na rok ujże z moich wyliczeń 6,2 super.. w mieście 8-9l kiepsko.. gdy spadły śnieg i trzyma sie temp. -5stopni uwaga.. 11,9!! wiem że wolniejsza jazda śnieg ślisko itd.. ale bez jaj, myśle już nawet o swapie 1.8 jak 1.3 mi tyle pali to z 1.8 chociaż bedzie miał kopa.. co mi poradzicie?? silnik uszkodzony?? czy to normalne? ssanie chodzi.. bierze swoje ale czy aż tyle?
[url=http://images36.fotosik.pl/131/0e77ccf085c37a5fm.jpg]Obrazek[/URL]
Normalne spalenie.



Awatar użytkownika
gasiorx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn sie 24, 2009 18:34

Post autor: gasiorx » pn sty 04, 2010 10:33

ja mam 1.3 MH z gazem nie wiem jak benzyna ale gazu spala mi od 6 na trasie do 9 litrow w miescie jezdzac w dwie osoby plus pol zbiornika benzyny stale jest, od poczatku lipca do konca roku pokonalem troszke ponad 9 tysiecy i po podliczeniu paragonow z cpn w co sie pobawilem dla zaspokojenia ciekawosci wyszlo mi ze sredni koszt przejazdu 100 km w tych 9 tys. to 12 zl wiec taniej chyba sie nie da i jestem zadowolony

i mam drugie pytanie do kolegow z silnikami 1.3 MH czy macie w swoich silnikach te elementy podcisnienia i czy wiecie jak to sie nazywa te male cos zaznaczone na zdjeciu i jakie zadanie pelni
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pn sty 04, 2010 11:48 przez gasiorx, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Post autor: Johnatan » pn sty 04, 2010 20:56

Dzieki kolego. Rozwiązałeś mi dwa problemy na raz:)
1. to że pali normalnie
2. to że komputer MFA lecz z innej wersji silnikowej, pokazuje spalanie dobrze :D:D hahaha a myślałem że przekłamuje, że za dużo..

szczęście w nieszczęściu:>


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości