problemy po przełączeniu benzyny na gaz i gazu na benzyne

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rafi1920
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: wt gru 29, 2009 18:32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

problemy po przełączeniu benzyny na gaz i gazu na benzyne

Post autor: Rafi1920 » pt sty 01, 2010 17:36

Chyba Elektryka.


Witam to znowu ja...

Mam problem z moim golfem w sumie prawie ten sam co poprzednio (chodzi o problemy z jazdą na benzynie, skacze, nie łapie obrotów, dusi się) , tyle że teraz wiem jak na to zaradzić dzięki jednemu użytkownikowi tego forum za co cholernie dziękuję.

Przechodząc do konkretów.

Tym razem problem polega na tym że jak golfem jadę na benzynie po ówczesnym odłączeniu akumulatora na 15 min, to jest pięknie, jak jadę na gazie również, ale jak z powrotem przełączę na benzynę to już mam problem, nie łapie gazu jak by się dusił, skacze, nie chce jechać, trzeba szybko pedałem gazu "ruszać" żeby samochód nie zgasł.

Głównie wygląda to tak.
Benzyna>Gaz>Benzyna>problem można jeszcze przełączyć na gaz i wtedy jest ok... ale na tej benzynie zawsze ma problem =/

Gdy pojawia się ten problem muszę odłączyć akumulator na 15 min żeby wszystko zresetować i na nowo ładnie chodzi. Jak robę tak samo jak wtedy to na nowo ten sam problem...

Mechanicy rozkładają ręce więc postanowiłem sam się za wszytko zabrać dlatego chcę wiedzieć.

Jak mogę to naprawić, ewentualnie co wymienić ?

Wymieniłem już

Przełącznik gazu.
Filtr paliwa.
świece.
kable wysokiego napięcia.

Z góry dziękuję za odp.
Ostatnio zmieniony pt sty 01, 2010 17:45 przez Rafi1920, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » pt sty 01, 2010 18:56

Wizyta u gazowników i ustawienie emulacji sondy lambda (jak masz lpg 2 generacji), niektórzy montują przekaźnik który resetuje ecu przy odpalaniu.


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 585 gości