[mk2]Olej z beczki - prosze o pomoc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jacob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 20:37
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Post autor: Jacob » ndz mar 05, 2006 21:28

Kolego nie kupuj oleju z beczki ten olej nie jest fabrycznie nowy,moze sie sie to wydawac glupie to co pisze ale taka jest prawda.Olej z beczki jest to olej przepracowany tylko jest regenerowany i filtrowany,nigdy nie daj sie nabrac na to ze sprzedawca powie ci ze po co placic za opakowanie,ale pieniadze ktore zaoszczedzis nie wystarcza potem na naprawe silnika, takze zastanow sie co wlewasz do silnika.Pozdro



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz mar 05, 2006 21:31

Chcialem sie po prostu upewnic bo czasem w postach mozna cos niewlasciwie odebrac.
Wydaje mi sie ze taka decyzja bedzie najlepsza... wymiane planuje w sobote wiec jak tylko wymienie to dam zanc czy haslo reklamowe 5% mocy wiecej jest cos warte :) Ale tak wogole to dziekuje wszystkim za pomoc i przyznaje punkciki :) :) :)



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » ndz mar 05, 2006 23:12

Wiedziałem że coś w tym jest Wiedziałem, wiedziałem , wiedziałem .Jacob a skąd masz takie wieści



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn mar 06, 2006 00:01

Moze w tym byc ziarnko prawdy bo co by wytlumaczalo taka roznice w cenie pomiedzy olejami z butelki a z beczki... a technologia oczyszczania zuzytego oleju tez sie znajdzie... teraz wszystko sie poddaje recyclingowi wiec czemu by nie olej...



cosmaty1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 23:31
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: cosmaty1986 » pn mar 06, 2006 03:27

Ja zalałem juz trzeci raz ELF 15w40 Sporti SRI i jest super kazdy chwali to co ma w silniku. Jak ktoś zalej LOTOSA to tez go będzie chwalił....

[ Dodano: Pon Mar 06, 2006 02:32 ]
Jak to mówią .....

Swoje chwalicie cudzego nie znacie..... :rotfl:



Awatar użytkownika
Jacob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 20:37
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Post autor: Jacob » pn mar 06, 2006 16:43

Kolego Tomasz Żaguń mam takie informacje z pewnego zrodla,i moge was zapewniac ze tak jest,strzezcie sie tych oleji ja bym tego oleju nawet do motorynki nie chcial lac,jesli ktos chce oszczedzic 5 czy 10zl to niech sie zastanowi,potem moze miec troszke wieksze koszta.Teraz przyklad znany z autopsji,co prawda to tylko maluch ale...,Kolega mial baczka i zrobil mu remont silnika szlify,wymiana pierscieni tlokow,nowe zaworki itd itp,zalal olej z beczki silnik sie rozgrzal pojezdzil chwile i coo??na wolnych obrotach pali sie lamka od cisnienia oleju i lipa,ktos popatrzyl na olej mial to byc lotos mineral,ale chyba nie byl,byl ciekly jak woda nie przypominal oleju a zapach calkiem inny,po zmianie oleju na taki sam tylko z butelki problem znikl.Pozdro



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pn mar 06, 2006 17:18

ja lałem cały czas z beczki. ale źródło mam w sklepie do ciężarówek i nie chciałbym być w skórze sprzedawcy, gdyby przyszedł koleś któremu z powodu oleju wysiadł silnik np z volvo gdzieś pod kołem podbiegunowym :) ale teraz kupuje z butelki, bo w intercarsie wychodzi mi cenowo na to samo. a mam wejście w serwisie renault, i chłopaki polecają elfa, ale nie "swoim" klientom :).zresztą tak samo jak samochody :hmm: ponoć mieszają oleje jak spirol na targowisku- co sie trafi to leją. niektórzy dystrubutorzy sprzedają część legalnego oleju i uzupełniają starym, ah, polska piękny kraj...lepiej lać byle co z zagranicy niż lepsze na polski rynek, lepiej lać OO zamimast ON, bo kij wie jaką ma jakość :) niezłe jaja


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
jakubu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt mar 29, 2005 13:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jakubu » pn mar 06, 2006 17:41

olejowi z beczki kategoryczne NIE!
ja rowniez mam informacje z pewnego zrodla jak to niby kupujac mobila w efekcie dostawalo sie najgorszego, najtanszego sikacza.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn mar 06, 2006 21:35

Ja sie dowiedzialem jeszcze ciekawszych rzeczy... olej z beczek faktycznie pochodzi z recyclingu... po prostu ktos skupuje olej rafinuje go i miesza go ze swiezym i rozlewa do beczek potem go jeszcze trzy razy oszukuja i potem placimy 150 zl za mobila a jezdzimy na lotosie ktory pan kazio 10 lat mial w maluchu i tylko go wyczyscili zeby nie byl czarny... smutne...ale ja sie ciesze bo znalazlem u siebie pod nosem hurtownie olejow... i ceny maja takie ze az sie milo robi... i sprzedaja na allegro takze jak ktos bylby zainteresowany to bede kupowal w tym tygodniu u nich to dam znac jaka jakosc... A tak wogole to zapraszam na moj temat poswiecony swapowi deski z seata ibizy 2004 do golfa... Swap deski od Ibizy 2004



djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: djprezes » pn mar 06, 2006 22:50

Ja też nie ufam beczkom, zalewam Z butli Castrola gtx magnatex 10W/40.

I autko sprawuje się wyśmienicie :)


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
collo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: sob sty 01, 2005 18:06
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: collo » wt mar 07, 2006 14:37

ja kupuje shell helix super 15w40 z beczki w norauto zrobilem juz 3 wymiany i jest ok



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt mar 07, 2006 17:34

collo pisze:ja kupuje shell helix super 15w40 z beczki w norauto zrobilem juz 3 wymiany i jest ok
to radze zmienic na butelkowy :) ja po tym czego sie dowiedzialem nigdy nie kupilbym juz z beczki... Pozdrawiam



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » wt mar 07, 2006 21:42

Collo Jak zrobisz 70 tyś to pogadamy co tam z pierścieniami się stało



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt mar 07, 2006 22:06

No niestety efekty moga sie objawic po dlugim czasie... ja dzisiaj mierzylem cisnienie i przy 700 obr mam 3 bary... takze jestem dumny z mojej wlasnorecznej naprawy :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 303 gości