[1Z] przepompowuje do prawie 1,6Bara

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » wt gru 29, 2009 19:12

Wyglada na n75. Profilaktycznie wymienilbym przewody bo pewnie sa sparciale i przedmuchal n75. Chociaz jak wymieniles n75 na nowy... Rozkladam rece.
Adamm pisze:ArkY, doladowanie z bypasem powinno byc 0.5 bara czyli jakies 1500 mbar u Ciebie lapie prawie seryjne doladowanie 0,8 bar
Auto wyglada, ze jest po jakims czipie, wiec doladowanie IMO moze byc ciut wieksze z bajpasem.

[ Dodano: 29 Gru 2009 18:14 ]
No chyba, ze ktos faktycznie bawil sie sztanga i ja za bardzo wkrecil przez co masz wyzsze cisneinie niz zadane.


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » wt gru 29, 2009 21:47

bradley, nie powinno byc wyzsze mimo chipa bo cisnienie bedzie odrazu otwierac klapke upustowa :)


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

Post autor: DANIEL LHR » wt gru 29, 2009 22:11

cos raczej z zaworkiem n75 lub przewody , z takimi przeladowaniami turbo niezle dostaje po... Siedzi napewno jakis chip , dziwne ze nie lapie notlaufu

[ Dodano: 29 Gru 2009 21:16 ]
Adamm pisze:
bradley, nie powinno byc wyzsze mimo chipa bo cisnienie bedzie odrazu otwierac klapke upustowa :)
mysle ze porzadnie ktos koksu dowalil i przez to troche jest nieco wyzsze cisnienie z otwartym baypasem



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » wt gru 29, 2009 23:55

A daj jeszcze grupe 8 z ciekawosci. Jak ograniczenie momentu jest wywalone w kosmos to to raczej niemiecki soft bo oni takie dziwne pisza.


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
ArkY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 18, 2005 14:04
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: ArkY » śr gru 30, 2009 01:43

bradley pisze:
Adamm pisze:ArkY, doladowanie z bypasem powinno byc 0.5 bara czyli jakies 1500 mbar u Ciebie lapie prawie seryjne doladowanie 0,8 bar
Auto wyglada, ze jest po jakims czipie, wiec doladowanie IMO moze byc ciut wieksze z bajpasem.
tak jest po chip'ie to chyba widać po ciśnieniach zadanych, które pochodzą z wgranych map z tego co się orientuję, ale skoro n75 był odłączony to nie powinno mieć znaczenia - nie ma sterowania doładowaniem, więc powinien zachowywać się jak seryjny i doładowywać +0,5Bar'a z tego co piszecie
bradley pisze:[ Dodano: 29 Gru 2009 18:14 ]
No chyba, ze ktos faktycznie bawil sie sztanga i ja za bardzo wkrecil przez co masz wyzsze cisneinie niz zadane.
czyli to by była pierwsza rzecz do zrobienia teraz - przykręcić sztangę, aby doładowywało +0,5Bar, przy okazji wymienie przewody jak nie będą wyglądały za dobrze. Dzięki za wskazówki :bigok:

[ Dodano: Sro Gru 30, 2009 00:45 ]
uhh odpowiedziałem na posty ze str. 1 teraz dopiero widzę ze str2

[ Dodano: Sro Gru 30, 2009 00:49 ]
bradley pisze:A daj jeszcze grupe 8 z ciekawosci. Jak ograniczenie momentu jest wywalone w kosmos to to raczej niemiecki soft bo oni takie dziwne pisza.
ok zrobię też 008 przy okazji

[ Dodano: Sro Gru 30, 2009 00:53 ]
DANIEL LHR pisze:ktos koksu dowalil i przez to troche jest nieco wyzsze cisnienie z otwartym baypasem
możesz bardziej rozjaśnić co by mogło byc jeszcze grzebnięte? Bo zbiera się dosyć ładnie nawet na tym bypassie, jak jechałem seryjnym 1z kolegi to wydawał mi sie jakiś zamulony



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » śr gru 30, 2009 09:39

Tylko jak zaczniesz bawic sie sztanga to dokladnie zaznacz sobie, zapisz, zapamietaj o ile obrotow pokreciles, zeby powrocic do stanu pierwotnego.


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » śr gru 30, 2009 09:48

ja nie wiem jaki sens w zabawie sztanga w 1Z jest no ale kazdy orze jak moze ;p


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » śr gru 30, 2009 11:36

Jak z przykladowego zakresu 2mm sztanga dziala w ostatnich 0,5mm to sens chyba jest ;)
Zakres sterowania jest do momentu kiedy uchylenie jest na tyle male ze spaliny napedzaja coraz bardziej wirnik i pompuje po 2,5bara.
Sprawdz te przewody i podmien n75 na inny.


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » śr gru 30, 2009 11:40

no ale sztanga sie sama nie przestawia

mialem juz rozne auta z roznymi programami i sprzetami, nawet 1Z na wtryskach od AFNa i dziwna pompa ktore na seryjnym turbo i srednim programie (jakims gotowcu) mialo 125 kucy i 370 Nm a nie bylo problemu z turbo

ja bym sztangi nie tykal tylko szukal problemu zeby go wyeliminowac a nie tylko objawy usunac


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » śr gru 30, 2009 11:44

Adamm pisze:ja nie wiem jaki sens w zabawie sztanga w 1Z jest no ale kazdy orze jak moze ;p
Ja mam zamiar to przetestować co można uzyskać regulacją sztangi.Bo też narazie jeżdzę na bajpasie ,a co dziwne ciśnienie doładowania na bajpasie dochodzi do 0,7bara i koksu na pewno nie jest dowalone bo sprawdzałem Vagiem dawki .Podejrzewam a właściwie jestem pewien że sztangą od zaworu upustowego niewiele da się zdziałać i jeżeli już to góra 0,1-0,2 bara co mi by pasowało bo do 0,8 brakuje mi niewiele.Nie zamierzam wracać do regulacji n75 bo mam jakąś wrodzoną niechęć do wszelkich skomplikowanych regulacji a do takich moim zdaniem należy regulacja ciśnienia doładowania zaworkiem n75 .


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » śr gru 30, 2009 11:51

munior, to mylisz sie kolego

wiesz na czym polega regulacja doladowania przez n75?

otoz na tym ze poki nie osiagniesz prawidlowego doladowania to on nie otwiera klapy upustowej,

natomiast bypas powoduje ze cisnienie ktore wytwarza turbo otwiera odrazu klapke przez co wolniej sie rozkreca a nie tylko osiaga nizsze doladowanie

no ale skoro wolisz poprawiac fabryke to powodzenia


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » śr gru 30, 2009 12:01

Adamm pisze:no ale sztanga sie sama nie przestawia
Sama nie. Ale autor nie wie co to za wirus siedzi w samochodzie, gdzie byl robiony i kto tam jeszcze lapska wciskal :)


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » śr gru 30, 2009 12:09

Kolego Adamm, sam dobrze wiesz że czasami fabrykę trzeba poprawić .Nie twierdzę że akurat w tym przypadku będzie to lepsze ale zdarzają się fabryczne rozwiązania które są niewypałami i temu chyba nie zaprzeczysz .Jak pisałem mam jakąś wrodzoną niechęć do wszelkich skomplikowanych wynalazków i tego nie da się już u mnie zmienić.Ale twoja uwaga skłania mnie do bliższego przyjrzenia się jak to będzie działało tak jak ja chcę to zrobić i czy będzie odczuwalna różnica w porównaniu z ori rozwiązaniem z udziałem n75 .Także dzięki za cenne uwagi
Ostatnio zmieniony śr gru 30, 2009 12:31 przez munior, łącznie zmieniany 2 razy.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

Post autor: DANIEL LHR » śr gru 30, 2009 23:55

ArkY pisze:możesz bardziej rozjaśnić co by mogło byc jeszcze grzebnięte? Bo zbiera się dosyć ładnie nawet na tym bypassie, jak jechałem seryjnym 1z kolegi to wydawał mi sie jakiś zamulony
chodzilo mi ze jest podlane duzo paliwa , zmienione napiecie na pompie ,
ale u Ciebie zaczol bym od sprawdzenia zaworka n75 , dlubanie ze sztanga zostawil bym na koniec bo dostep jest fatalny



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości