dziwne zachowanie silnika w pierwszych chwilach po rozruchu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mwitczak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 09, 2006 14:16
Lokalizacja: z netu

dziwne zachowanie silnika w pierwszych chwilach po rozruchu

Post autor: mwitczak » pn mar 06, 2006 15:58

witam panowie , mam kłopot , po udanym rozruchu , przy pierwszych chwilach rozgrzewania się - 1,6 AEA III - zaczyna się skakanie obrotów i jakby odcinanie zasilania paliwem na dwa może jeden cylinder , wskazuje niby na wtryskiwacz , pochwilach temperatura się podnosi i obroty wyrównują się , i już jest ok,, czasami na światłach ,ma takie pływanie obrotów pomiędzy 700-900 ale , po dodaniu obrotów juz normalnie , odpalam z benzyny , szukałem na forum ale nie dane było znaleźć ,,, z góry dziękuję Maciek
Ostatnio zmieniony pn mar 06, 2006 18:22 przez mwitczak, łącznie zmieniany 1 raz.



RPrafi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sie 10, 2005 21:40
Lokalizacja: Konieczki

Post autor: RPrafi » pn mar 06, 2006 19:32

Siema.
Mam ten sam silnik 1.6 AEA i przerobiony na gaz. Napisałeś, że odpalasz na benzynie wieć myślę, że masz golfa przerobionego również na gaz (dokładnie nie napisałeś więc tak wnioskuję). U mnie jest tak samo, też odpalam na benzynie i przełącza się po osiągnięciu odpowiedniej temp. na gaz. Spadek obrotów również zauważam na zimnym silniku ( na benzynie) jak wrzucam na luz przy dojeżdżaniu do świateł. Sam nie wiem czym to może być spowodowane ale podobny przypadek miałem w punto i była to wina jednej świecy ponieważ rozsypała się przy środkowej elektrodzie. Z mojego (krutkiego) doświadczenia wiem, że czasami jak auto jeździ na gazie to po pewnym czasie na benzynie ( na zimnym silniku) troszke przerywa. Być może jest to uwarunkowane tym, że silnik "przyzwyczaja się" do innego paliwa i coś jest póżniej nie tak. W tym przypadku nie wiem co jest ponieważ u mnie świece mam nowe. Z daję sobie sprawę, że nie Tobie nie pomogłem ale przynajmniej wiesz, że ktoś też ma ten problem.
PS. Jeśli masz jakąś instrukcję odnośnie silnika AEA to daj znać na rprafi@o2.pl
Pozdro.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn mar 06, 2006 21:08

mwitczak pisze:takie pływanie obrotów pomiędzy 700-900 ale , po dodaniu obrotów juz normalnie
A to wygląda na źle działający silniczek krokowy. Inna sprawa że chyba masz gaz i to też może mieć jakiś związek, bo czy dzieje Ci się tak na gazie czy na benzynie?


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

mwitczak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 09, 2006 14:16
Lokalizacja: z netu

Post autor: mwitczak » wt mar 07, 2006 08:33

dzieje się to na benzynie po 20 -30 sekundach wydaje mi się że związane to może być z rozkładem temperatur , może któryś czujnik temperatury wysyła przez komputer złe dane , już różnych rzeczy się chwytam , paliwowy układ raczej działa poprawnie , mówię pompa i wtryskiwacz ,

[ Dodano: Wto Mar 07, 2006 07:37 ]
i to tylko na benzynie , no a na światłach ( chwilowe zatrzymanie)) lekkie pływania są i na gazie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 485 gości