NISKA TEMPERATURA MK3 1,9TDI 90KM, silnik 1Z

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tom80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:47
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

NISKA TEMPERATURA MK3 1,9TDI 90KM, silnik 1Z

Post autor: tom80 » wt gru 22, 2009 20:24

Witam wszystkich z tego co się orientuje problem był poruszany na forum lecz do końca nie znalazłem rozwiązania dla mojego przypadku, mianowicie posiadam Golfa 3 1,9TDI 90KM z 94r problem jest z uzyskaniem właściwej temperatury czyli 90 stopni (bo tak przynajmniej jak mi wiadomo powinno być tak pokazuje mi w drugiej 3ce, tak pokazywało mi w golfie 4 i passacie) tu natomiast temperatura waha się w zakresie 70 - 80 st. nie zależnie od tego jaka pora roku, w zimnie przy mrozach ok 10-15st max temp. to 70st. często nawet nieosiągalna ponieważ bardzo długo się nagrzewa, termostat wymieniony rok temu nie pamiętam jakiej firmy czujnik temperatury z żółtym paskiem również wymieniony rok temu. dziś przejechałem nim ok 60km nagrzał mi do tem. 80st. otworzyłem maskę i spr. węże górny gorący, dolny zimny jak lód - czyli termostat nie otworzył się ! czy może tu być problem z termo włącznikiem wentylatora który po prostu za szybko się włącza wychładzając go nim osiągnie tem. właściwą?? jaki mają wpływ 3y świece które podgrzewają płyn chłodniczy może to one są odpowiedzialne za szybsze uzyskanie 90tki i utrzumanie tej temperatury?? gdzie tkwi problem koledzy pomóżcie !!!



Awatar użytkownika
ordy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 14:38
Lokalizacja: RLA
Kontakt:

Post autor: ordy » wt gru 22, 2009 20:31

Jaki czujnik włożyłeś? Ori czy zamiennik? Być może czujnik oszukuje na odczycie temp.
Jeśli przejechałeś 60km i dolny wąż był zimny jak lód to znaczy że termostat się nie otworzył, ale paradoksalnie miałbyś przy tej konfiguracji dużo wyższą temperaturę silnika (chyba że czujnik fałszuje i miałeś wysoką temp.)

Wymień termostat na Wahlera lub ori i sprawdź czy będzie to samo (dolny wąż zimny).
Pradopodobnie nie otwiera się i nie puszcza płynu na duży obieg lub po prostu układ jest zapowietrzony (np. jak wymieniałeś ostatnio płyn).
Ostatnio zmieniony wt gru 22, 2009 20:33 przez ordy, łącznie zmieniany 1 raz.



tom80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:47
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: tom80 » wt gru 22, 2009 20:36

nie pamietam ale to był raczej zamiennik chyba FEBI ale nie jestem pewien na pewno jest to czujnik z żółta opaska nic mi to w zasadzie nie pomogło bo na starym było tak samo walczyłem z tym tematem już w tamtym roku ale w tym postanowiłem że musze coś z tym zrobić
Ostatnio zmieniony śr gru 23, 2009 01:19 przez tom80, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
ordy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 14:38
Lokalizacja: RLA
Kontakt:

Post autor: ordy » wt gru 22, 2009 20:42

60 km z zimnym dolnym wężem świadczy w zasadzie tylko o jednym. O braku przepływu płynu na dużym obiegu. A to tylko wina termostatu lub zapowietrzonego układu.

Ja u siebie miałem podobnie (silnik 1Z). Termostat był wadliwy i układ otwierał się tylko na chwilę aby zaraz znowu się zamknąć. Tak że dolny wąż był zimny, no może letni. Silnik utrzymywał za wysoką temperaturę.



tom80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:47
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: tom80 » wt gru 22, 2009 21:50

U mnie silnik to również 1Z
nie wydaje mi sie zeby temperatura była za wysoka powiedziałbym nawet że jest niedogrzany, termostat wymienie w najblizszym czasie na Wahler lub orginalny nie wiem czy to pomoże bo juz dwa razy to robilem i temperature taka sama pokazuje, trzy swieczki do podgrzewania cieczy chlodzącej moze to tu tkwi problem czy ktoś dokladnie wie jaka one tak naprawde spełniaja role ?
Ostatnio zmieniony śr gru 23, 2009 01:22 przez tom80, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 392 gości