[mk3] problem z elektryka- elszyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MarcinM
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 23:34
Lokalizacja: Lublin

[mk3] problem z elektryka- elszyby

Post autor: MarcinM » sob mar 04, 2006 09:24

Witam. Padly mi elektryczne szyby i lusterka. Szyby dzialaja przy otwartych drzwiach kierowcy, jak zamkne od razu przestaja chodzic. lusterka ne dzialaja wcale. bezpieczniki sa dobre. Ogladalem przewody w tej gumie pomiedzy drzwiami i blotnikiem i nic tam zlego nie widac. jakies inne pomysly?
Aha i to ze szyby przestja dzialac nie zalezy od pozycji otwarcia drzwi tylko od wcisniecia lubnie tego przelacznika oswietlenia wewnetrznego.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32766
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob mar 04, 2006 09:32

Dla świętego spokoju sprawdź jeszcze raz bezpiecznik 21.

Obrazek


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob mar 04, 2006 09:41

djtom pisze:Dla świętego spokoju sprawdź jeszcze raz bezpiecznik 21
Tylko na otwartych dzrzwiach, ale dziala to bezpiecznik raczej dobry...


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » sob mar 04, 2006 11:41

Zobacz czy jak otworzysz dżwi i szybki działają i naciśnij czujnik który odpowiada za włączenie ,wyłaczenie światła wew. jeżeli szyby przestaną działać przy wciśnięciu tego czujnika , to masz brak masy która idzie do szyb i regulacji lusterek .Czasami w gniazdach podłączeniowych w słupkach piewszych potrafi się zaśniedzieć któryś ze styków , musisz je odkręcić i przeczyścić .



Awatar użytkownika
suchy oi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt kwie 08, 2005 13:49
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: suchy oi » sob mar 04, 2006 13:07

djtom, czy moglbys podac wyjasnienia od czego sa wszystkie poszczegolne bezpieczniki.bo podales zdjecie tylko od 17.jesli mozesz to wrzuc wszystkie od poczatku.z gory dzieki
:pub:



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32766
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob mar 04, 2006 13:30

Obrazek

Obrazek

nie ma za co.

[+]
tylko to sa dla abu, nie wiem czy w dieslu jest tak samo.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

greg

Post autor: greg » sob mar 04, 2006 15:52

MarcinM, skoro działają szyby przy otwartych drzwiach - nie masz wyjścia sprawdź kabel - wiązkę co idzie od drzwi do słupka i czy dobrze zamocowana jest wtyczka (odpinasz ją przekręcając, a następnie ciągnąc w kierunku drzwi)



MarcinM
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 23:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MarcinM » ndz mar 05, 2006 03:38

miomio1 pisze:Zobacz czy jak otworzysz dżwi i szybki działają i naciśnij czujnik który odpowiada za włączenie ,wyłaczenie światła wew. jeżeli szyby przestaną działać przy wciśnięciu tego czujnika , to masz brak masy która idzie do szyb i regulacji lusterek .Czasami w gniazdach podłączeniowych w słupkach piewszych potrafi się zaśniedzieć któryś ze styków , musisz je odkręcić i przeczyścić .
Chyba wlasnie tak jest. Jak drzwi otwarte i szybki dzialaja i nawet w trakcie ich opuszczania nacisne ten przycisk od swiatelka wewn to szyby od razu sie zatrzymuja. No a lusterka nigdy nie dzialaja.

Zagladalem do tek kostki w slupku. Czysciutko tam i ni wygladalo zeby cokolwiek bylo zasniedziale. Ale jesli to obstawiacie to jeszcze tam zajrze tylko czy zasniedziala kostka w jednych drzwiach ynieruchamialby wszystkie 4 szyby??? W pozostalych drzwiach tez nie dziala niezaleznie ktorym wlacznikiem bym probowal.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 05, 2006 10:34

Dziwna sprawa. Bezpiecznik 14 jest wspólnym dla szyb, lusterek i jeszcze światła wstecznego - do sprawdzenia. Potem jednak sprawdziłbym czy kable masowe w idące od kostki drzwiowej do złącza mocowanego do blachy (trzeba zdjąć osłonę słupka drzwi) są w porządku. Jest jeszcze jeden bezpiecznik od szyb (stały plus), umieszczony gdzieś ponad skrzynką, nie w głównym rzędzie u dołu, ale on nie ma nic do lusterek. Więc dla mnie albo bezpiecznik 14, albo brak odpowiedniej masy. Można by ją jeszcze sprawdzić inaczej na początek: odkręcić kostkę przy drzwiach, i sprawdzać miernikiem czy jest masa na wszystkich pinach do ktorych dochodzą kable brązowe(sprawdzać w słupku a nie na kostce z harmonijki).


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

MarcinM
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 23:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MarcinM » ndz mar 05, 2006 13:16

Wlasnie. Wstecznego tez nie mam! Dzis sprawdze bezpiecznik. Niedawno mi sie przepalal bezpiecznik od wstecznego i go wymienialem ale nie wiedzialem, ze on jest tez od szyb. Tylko czy jesli to by byl bezpiecznik to by byly takie objawy, ze szyby czasem dzialaja? tzn dopoki nie wcisne tego przelacznika od swiatelka wewnetrznego.

Sprawdze bezpiecznik. Ale przy okazji to bym sie chętnie dowiedział jak to miernikiem posprawdzac. Wlasnie kupilem taki prosty miernik ale szczerzemowiac nie bardzo wiem jak go uzyc wlasciwie. Moze przy tej okazji bym sie nauczyl :) wiec gdyby ktos mial chwile czasu i cierpliwosci lopatologicznie to wyjasnik np na przykladzie tych moich nieszczesnych szyb to bylbym wdzieczny.



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » ndz mar 05, 2006 21:15

a ja bym sprawdził czy w czasie montazu alarmu (o ile go masz) ktoś czegos źle nie popdłaczal - bo to powinno działac dokładnie odwrotnie


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 05, 2006 22:48

MarcinM pisze:Wstecznego tez nie mam! Dzis sprawdze bezpiecznik.
u mnie ten bezpiecznik sie przpalał jak miałem zwarcie przyz skrzyni biegów między kablami od włącznika wstecznego i od modulatora licznika.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

MarcinM
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 23:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MarcinM » pn mar 06, 2006 09:55

Ok. To był bezpiecznik przepalony. Teraz wszystko działa pięknie ale podejrzewam, że nie na długo. W końcu z jakiegos powodu się przepalił. Ale na razie jeżdze i działa. Dopoki się znowu nie przepali to nie narzekam.

Niedawno byłem u elektryka. Znalazł mi jakies spięcie w instalacji i wyeliminował. Moze to było to i już się nie będzie przepalał. Zobaczymy. Jedno co mnie niepokoi to to, ze czasem jak wcisne zamykanie szynb to lekko swiatla przygasaja i zaburza sie na moment praca silnika. Nie wiem czy to nie swiadczy o jakims spieciu jednak. Zobaczymy ile wytrzyma bezpiecznik.


Dzięki wszystkim.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn mar 06, 2006 10:52

MarcinM pisze:Ok. To był bezpiecznik przepalony. Teraz wszystko działa pięknie ale podejrzewam, że nie na długo. W końcu z jakiegos powodu się przepalił. Ale na razie jeżdze i działa. Dopoki się znowu nie przepali to nie narzekam.
A to ciekawostka. Bezpiecznik przepalony, a szyby czasem dzialaja mimo tego :bajer:


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 270 gości