sterownik centralnego zamka, jak to ustrojstwo podłaczyc ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » ndz gru 20, 2009 21:27

flatron316 pisze:
agrala pisze:fioletowe pod plusa - zaomnialem ze mk3 ma sterownaie plusem
Agrala a nie ma tak że podaje na zmianę plus i minus? na wspólny kabel w klamce idący do pompy?
Coś mi tak po głowie chodzi -ale moge sie mylić
mk3 ma dwa obwody:
-"zewnetrzny" - czyli obwod silownika i tam raz jest plus a raz minus
- "wewnetrzny" - czyli obwod styku przy wkladzie zamka i tu jest streownia plusem nie zaleznie czy otwierasz czy zamykasz

[ Dodano: 20 Gru 2009 20:35 ]
edzio pisze:
flatron316 pisze:a nie ma tak że podaje na zmianę plus i minus? na wspólny kabel
nie ma ,tak jest w starych audi A4
oj, stare audi A4 ma sterownaie minusem
Ostatnio zmieniony ndz gru 20, 2009 21:29 przez agrala, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » ndz gru 20, 2009 21:37

agrala pisze: -"zewnetrzny" - czyli obwod silownika i tam raz jest plus a raz minus
No to ja sie chyba tam wpinałem u siebie -bo coś jarze że zmieniałem plus na minus na przrekaxniku.

spoko dzieki tak dla pamieci bedzie w bazie wiedzy :helm:



Awatar użytkownika
eXtra69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 18:43
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: eXtra69 » ndz gru 20, 2009 22:44

no wiec :) podpiolem sie wg schematu nr 2 :) i smiga ... w ten alarm chetnie bym sie wpiol ... jesli juz nie jestem wpiety ... na pilocie mam 3 przyciski ... otw. zam. i przekreslony głosnik ... hmm ten trzeci moze dojde do tego do czego służy ... jak narazie nie ma reakcji sterownika przy wciskaniu tego klawisza ... wracajac do alarmu mam orginalny vw zamykajac z poziomu drzwi ... centralny sie zamyka i co zauwazylem jak po zamknieciu auta chcialem domknac maske ... alarm zaczal wyc :) :) teraz po zamknieciu z poziomu pilota i ponownej probie domkniecia maski alarm siedzi Cicho ... :)

[ Dodano: 20 Gru 2009 21:52 ]
jestem zadowolony bo udało mi sie to podłaczyc, kolejny raz uporałem sie z moim nowo nabytym VW przy pomocy forum, z tego miejsca SERDECZNIE dziekuje WSZYSTKIM którzy sie udzielali :P i pomogli :)



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » ndz gru 20, 2009 22:57

eXtra69 pisze:... wracajac do alarmu mam orginalny vw zamykajac z poziomu drzwi ... centralny sie zamyka i co zauwazylem jak po zamknieciu auta chcialem domknac maske ... alarm zaczal wyc :) :) teraz po zamknieciu z poziomu pilota i ponownej probie domkniecia maski alarm siedzi Cicho ... :)
No własnie o tym pisałem -ze może byc problem-musisz znalezc kable sterujące pompa CZ z klamki -a nie z siłownika-i w nie się wpiąć -może Kol Agrala ci podrzuci kolory bo moja pamiec już nie teges :bajer:

[ Dodano: Nie Gru 20, 2009 22:01 ]
eXtra69 pisze:na pilocie mam 3 przyciski ... otw. zam. i przekreslony głosnik ... hmm ten trzeci moze dojde do tego do czego służy ... jak narazie nie ma reakcji sterownika przy wciskaniu tego klawisza .
podrzuc nazwe albo wpisz w google-może instrukcje znajdziesz do tego mmodułu
Ja mysle że jak tam masz na schemacie- co wrzuciłeś -dodatkowy kanał -taki kabel.
To może ten przycisk podawac na ten kabel plus albo minus -możesz to wykorzystac do sterowania jakimś dodatkowym odbiornikiem



Awatar użytkownika
eXtra69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 18:43
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: eXtra69 » ndz gru 20, 2009 23:05

rozumiem ... musze teraz odmarznac ... bo niestety podczas pieken naszej zimowej pogodzie to zakladałem .... :) mysle ze dam rade dzieki :)


uff tylko teraz zakuć grot klucza w scyzoryku i cieszyć sie otwieraniem i zamykaniem z pilota :) :) dzieki wam za pomoc :) :)
Ostatnio zmieniony pn gru 21, 2009 00:31 przez eXtra69, łącznie zmieniany 2 razy.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn gru 21, 2009 07:43

niestety daej nie pomoge, nie mam schematow od fabrycznego alarmu
jak je zdobedziesz i wstawisz to moge wtedy powiedziec co i jak
podpinanie sie pod silownik nic nie d bo alarm nie jest sterowany z silownika, to alarm podaje sygnal na centralny zamek zeby sie zamknal a nie silownik na alarm zen=by ten sie wlaczyl - jezl by tak bylo to wystarczyloby otworzyc drzwi z kluczyka i wtedy alarm by sie rozbroil
watpie jednak zeby sie udalo tak zrobic ze zamykajac nowym pilotem od centralnego zamka wlaczyl sie alarm, najprawdopodobniej centralka alarmu podaje sygnaly wlasnie na te przewody: szary i zielony
jezeli masz immo w kluczyku to nie zapomnj przelozyc transpondera do nowego pilota
Ostatnio zmieniony pn gru 21, 2009 07:45 przez agrala, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
eXtra69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 18:43
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: eXtra69 » wt gru 22, 2009 01:12

immo nie mam wiec nic nie przełożę ... klucz zakuty ... no i jak narazie wszystko ok śmiga fajnie ...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 527 gości