problem ze stukami skrzyni albo przegubow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4415
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

problem ze stukami skrzyni albo przegubow

Post autor: majekMK2 » pt gru 18, 2009 22:11

witam mam pytanie bo ostatnio po dokonczeniu swapu zaczeły sie dziwne objawy takie jak stukot z koł dochodzi a dokladnie z przegubow ale wewnetrznych albo skrzyni dzieje sie tak jak ruszam to stuknie jak sie rozpedze i puszcze noge z gazu to stukocze nonstop bardzo głosno od strony kierowcy jak dodam gazu cisza jak wcisne sprzeło tez i jak wyluzuje to tez nie ma
jeszcze jest bardzo głosny stuk jak zaczynam ruszac do tyłu jakby chciał cały silnik wyleciec tak stuknie mocno i co jeszcze zauwarzyłem ze jak sie troche długo pojezdzi to troszke ciszej wtedy stukot jest prosze o pomoc co to moze byc mieliscie kiedys takie same objawy jedni muwia ze to mozą byc przeguby inni ze skrzynia padła???
aha silnik 1.8 PF mk2 i jeszcze jak stoi auto i jak jest na biegu i poruszam to jest tez głosny stukot i wszystkie te objawy sa na prostej drodze na przekreconych kołach nie???i przy redukcjach jest to samo stukot głosny
Ostatnio zmieniony pt gru 18, 2009 22:52 przez majekMK2, łącznie zmieniany 1 raz.


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » pt gru 18, 2009 22:59

raczej przeguby tak nie wala
moim zdaniem skrzynka ma spory luz miedzy atakiem a kolem talerzowym i stad te stuki na odpuszczonym gazie


Obrazek

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4415
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » pt gru 18, 2009 23:05

jeson pisze:moim zdaniem skrzynka ma spory luz miedzy atakiem a kolem talerzowym i stad te stuki na odpuszczonym gazie
aha a jest to duzy koszt naprawy czy raczej skrzynia do wymiany????


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
_Marcin_
Fire and Ice
Fire and Ice
Posty: 173
Rejestracja: sob mar 24, 2007 12:36
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: _Marcin_ » pt gru 18, 2009 23:57

majekMK2 pisze:jak ruszam to stuknie jak sie rozpedze i puszcze noge z gazu to stukocze nonstop bardzo głosno od strony kierowcy jak dodam gazu cisza jak wcisne sprzeło tez i jak wyluzuje to tez nie ma
jeszcze jest bardzo głosny stuk jak zaczynam ruszac do tyłu jakby chciał cały silnik wyleciec tak stuknie mocno
mialem takie same objawy, okazało sie że przegub wewnętrzny się rozsypał, niekoniecznie zaraz skrzynia. Nie ma stuku gdy jest na luzie i gdy wysprzęglony bo nic nie "ciągnie" przegubu ani go nie "hamuje". A mocniejsze stuki przy ruszaniu zależą od tego jak mocno już jest wytrzaskany. Mi już w końcowej fazie 2-3 dni od pierwszych stuków, już czasem nawet na luzie stuknął ;)
jeson pisze:raczej przeguby tak nie wala
mi tak walił, że jak jechałem przez osiedle to powstawało echo między blokami :helm:

Nie orientuje się w tej naprawie skrzynki, ale z zakupem i wymianą przegubu (u mnie winowajca to był prawy wewnętrzny) zmieściłem się chyba w 150-200PLN



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » sob gru 19, 2009 01:21

Miałem tak samo przegub wewnętrzny


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » sob gru 19, 2009 02:17

Moi rodzice tez mieli ten objaw w mk2 :)
bardzo podobnie jak piszesz :)
sprawdzali wszystko po kolei ale i tak skończyło sie na tym co brat podejrzewał i naprawił.

winne temu były jakieś tam łożyska (ja nie pamiętam bo to brat z tatą robili) koszt łożysk to jak dobrze pamiętam 120 albo 130zł + wyjęcie skrzyni i rozebranie jej w drobny mak...

Jak nigdy nie rozbierałeś skrzyni to sie w to nie baw.

Jeśli sprawdziłeś wszystko inne to pozostaje Ci przekalkulować czy nowa skrzynia czy robota z tą (w razie czego mogę zapytać ile by Cie wyniosła robota - PW )



Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » sob gru 19, 2009 07:41

oczywiscie moga byc tez przeguby wewnetrzne ale to wali na ciagu a nie na odpuszczonym gazie
wejdz pod auto złap za przegub wew. i poruszaj nim jak byś chciał obrócić i tez złap za sama półoś i poruszaj góra-dół jezeli będzie wyczuwalny luz na samym przegubie to go wymień


Obrazek

Awatar użytkownika
Dedi_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: śr maja 21, 2008 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Dedi_S » sob gru 19, 2009 13:09

Ja bym stawiał że coś za słabo dokręciłeś przy swapie i teraz się poluzowało po czasie. Pewnie wszystko dokręcałeś na wyczucie. Sprawdź w pierwszej kolejności czy np nie popuściły przeguby wewnętrzne bo u mnie mechanik za lekko dokręcił i przegub miał luz i stukał. Objawy które opisujesz wskazywały by właśnie na to. Jak chcesz to podjedź do mnie wieczorem to spróbujemy wyczaić co się dzieje.


Zanim coś napiszesz i doradzisz to pomyśl bo możesz innych narazić na koszty.

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4415
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » sob gru 19, 2009 16:43

wiec co dzis jeszcze zauwarzyłem ze jak przejade wlasnie troche km koło 20km a nawet koło 15km to wtedy tak juz nie słychac stuków moze sa ale ciche ale przy mocnej redukcji z 5 biegu na 3 to wtedy zaczyna stukotac :crazy:
jak wczoraj patrzyłem i ruszałem kołem to stuki były na przegubie jednym i drugim wewnetrznym i przez skrzynie tez ten dzwiek przechodził to sam teraz niewiem oby przeguby tylko
podjade do ciebie dzis Dedi_S to oblukamy :grin:


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » sob gru 19, 2009 19:48

jak to dziś słyszałem to mi to wyglądało na przegub.... ale spawdzić dokładnie nie było jak ://



Awatar użytkownika
Dedi_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: śr maja 21, 2008 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Dedi_S » ndz gru 20, 2009 13:07

Ja to wczoraj też obczajałem u Majka i stawiam ma problem z mechanizmem różnicowym. Roznosi się to po całej karoserii i jest za głośne. Poza tym jak zagrzeje auto to jest mniej i rzadziej słychać (przegub nie dawałby takich objawów).


Zanim coś napiszesz i doradzisz to pomyśl bo możesz innych narazić na koszty.

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4415
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » śr gru 30, 2009 22:37

no dokladnie wiec co mi pozostaje to pierwsze chyba zalac tego oleju bo widze ze bardzo szybko wylewa sie z uszczelniaczy z połosiek i wtedy zobacze dalej co sie bedzie działo wiec tak jak Dawid powiedziałes wyleje olej i zobacze co bedzie na spodzie jak opiłki to skrzynia :crazy:
i przedwczoraj wymieniłem przegub i to była tego wina stukania wiec mozna temat zamknac
dziekuje wszystkim za podpowiedzi :pub:


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 450 gości