[mk3]Pompa hamulcowa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kosior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: pn gru 05, 2005 19:33
Lokalizacja: łowicz/głowno
Kontakt:

[mk3]Pompa hamulcowa

Post autor: Kosior » czw mar 02, 2006 22:43

Prawdopodobnie padła mi pompa hamulcowa(jak chciałem odpowietrzyć chamulce to sekcja przód od kierowcy i tył od pasarzera nie reagowała). Mam pytanie czy da się naprawić taką pompę jakimś zestawem naprawczym(komplet uszczelek, czy tp.), i czy przy wymianie pompy trzeba wymienić urządzenie wspomagające(serwo).Bo jeśli chodzi o serwo ,jak odegnę wężyk wchodzący w układ serwo to słychac uchodzące powietrze(układ podciśnieniowy), A może to jest przyczyną braku chamulców?? Z góry dziękjue za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony czw mar 02, 2006 23:31 przez Kosior, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw mar 02, 2006 22:48

Kosior pisze:nie reagowała
to znaczy co sie działo?


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw mar 02, 2006 22:56

Kosior pisze:Bo jeśli chodzi o serwo ,jak odegnę wężyk wchodzący w układ serwo to słychac uchodzące powietrze(układ podciśnieniowy), A może to jest przyczyną braku chamulców??
nie trzeba tego robić, niesprawne serwo nie jest przyczyną braku hamulców - serwo tylko wspomaga twoją nogę gdyż do tego potrzeba ogromnej siły, co do zestawu naprawczego to są dostępne komplety uszczelek do pomp hamulcowych - koszt zestawu nie jest duzy, tylko zwróć uwagę jak już będziesz miał rozebraną pompę na stan cylindra czy nie ma wzerów na ściankach


:-k ...

Kosior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: pn gru 05, 2005 19:33
Lokalizacja: łowicz/głowno
Kontakt:

Post autor: Kosior » czw mar 02, 2006 23:18

nie reaguje czyli po naciśnięciu chamulca i przy odkręconym odpowietrzniku nie leci płyn



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw mar 02, 2006 23:29

Kosior pisze:przy odkręconym odpowietrzniku nie leci płyn
A czy z samej pompy jak odkręcisz przy niej wężyk to leci płyn? Rozumiem, że koła obsługiwane przez drugą sekcję ni maja tego problemu?


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Kosior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: pn gru 05, 2005 19:33
Lokalizacja: łowicz/głowno
Kontakt:

Post autor: Kosior » pt mar 03, 2006 16:37

Nie odkręcałem jeszcze to nie wiem. 2 pozoztałe koła działają chociaż mam wrażenie że chamuje tylko przednie prawe.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 600 gości