Zamek, mikrostyki, czy jeszcze inna spraw?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kodix13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: wt paź 06, 2009 07:35
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Zamek, mikrostyki, czy jeszcze inna spraw?

Post autor: kodix13 » wt gru 08, 2009 17:36

Witajcie jakiś czas temu zakupiłem centralkę z pilotami do zamka. Sprawa miała byc prosta w montażu i tak na początku się wydawało, ale stanąłem w miejscu inie wiem co dalej. Mianowicie:
1) podpiąłem zasilanie centralki
2) podpiąłem masę
3) znalazłem przewody do kierunków i podpiąłem jest OK
4) ... i tu nastąpił problem, miałem znaleźć dwa przewody w drzwiach które idą do zamka, miałem podany kolorystykę kabli, podpiąłem kable z centralki i niestety nic. Nie ma reakcji zamka. Kierunki reagują na impuls z pilota natomiast zamek nie.
Wpadłem na pomysł że może to nie te przewody, rozizolowałem wszystkie i nic, nawet podejrzewałem że może przekaźnik w centralce poleciał, ale działa.
Przewertowałem tone postów na forum ale nie znalazłem podobnego problemu.Ale jest coś jeszcze na rzeczy, mianowicie nie mam BUCZKA przy zapalonych światłach gdy drzwi zostaną otwarte, a dowiedziałem się o tym jak zostawiłem auto na swiatłach pewnego razu i akus padł. :helm: Teraz myślę że może to wina tego mikrowyłącznika w zamku tylko powstaje pytanie czy faktycznie tędy droga?!
Aha, dodam jeszcze że moje golfiszcze miało wcześniej centralny zamek ale jak kupiłem to tylko otwierało się z kluczka (w plastiku kluczyka jest jakas dziura pewnie po urządzeniu sterującym, ale nie znam tematu)...
Ostatnio zmieniony wt gru 08, 2009 17:38 przez kodix13, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » wt gru 08, 2009 18:51

Mikro styk generalnie odpowiada za oświetlenie i brzęczyk .. co do zamka to w 100% pewny nie jestem... warto sprawdzić - skoro masz i tak wszystko na wierzchu. W dziale FAQ znajdziesz co i jak :pub:

Możesz też - jak masz możliwość podpiąć kabelek i sprawdzić co wyleci na kompie..

Ps... jeśli kluczyki nie są zgrane z centralką i są nowe - to nie będzie to działało ... musiałbyś chyba zaprogramować te kluczyki
Ostatnio zmieniony wt gru 08, 2009 18:53 przez Haki, łącznie zmieniany 1 raz.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » wt gru 08, 2009 19:10

Jak ci brzęczek nie działa to poczytaj to..
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
kodix13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: wt paź 06, 2009 07:35
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: kodix13 » wt gru 08, 2009 21:27

Haki pisze:... jeśli kluczyki nie są zgrane z centralką i są nowe - to nie będzie to działało ... musiałbyś chyba zaprogramować te kluczyki
To nie są nowe kluczyki tylko piloty, tak więc chodzi tylko o to że centralka nie steruje zamkiem choć jest sprawna, brak napięcia na przewodach?



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr gru 09, 2009 00:15

kodix13, a podepnij te przewody nie pod zamek tylko do lampki do czytania



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » śr gru 09, 2009 07:47

sprawdz czy na przewodach wychodzacych z centralki do sterowania centralnym zamkiem pojawia sie minys, powinien byc przy zamykaniu n jednym przewodzie a przy otwieraniu na drugim
w ten sposob bedziesz mial pewnosc ze a centralka jest sprawna
podaj minusa na przewody w ktore sie wpinasz w aucie, te ktore steruja centralnym zamkiem (raz na jeden przewod, pozniej na drugi) - musza byc wtedy zamkniete drzwi - jezeli centralny zamknie i otwoerzy to w aucie jest wszystko ok, jezeli nie bedzie reakcji to w takim razie wpinasz sie nie w te przewody bo centralny z kluczyk a dziala - tak napisales
Ostatnio zmieniony śr gru 09, 2009 07:48 przez agrala, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kodix13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: wt paź 06, 2009 07:35
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: kodix13 » śr gru 09, 2009 10:43

agrala pisze:sprawdz czy na przewodach wychodzacych z centralki do sterowania centralnym zamkiem pojawia sie minys, powinien byc przy zamykaniu n jednym przewodzie a przy otwieraniu na drugim
w ten sposob bedziesz mial pewnosc ze a centralka jest sprawna
podaj minusa na przewody w ktore sie wpinasz w aucie, te ktore steruja centralnym zamkiem (raz na jeden przewod, pozniej na drugi) - musza byc wtedy zamkniete drzwi - jezeli centralny zamknie i otwoerzy to w aucie jest wszystko ok, jezeli nie bedzie reakcji to w takim razie wpinasz sie nie w te przewody bo centralny z kluczyk a dziala - tak napisales
ale przeleciałem wszystkie przewody i tylko znalazłem jeden który mi zamyka zamek, ale nie otwiera :(
- przekręcając kluczyk w zamku wszytko działa i na otwórz i na zamknij

[ Dodano: 09 Gru 2009 09:46 ]
kiss pisze:kodix13, a podepnij te przewody nie pod zamek tylko do lampki do czytania
nie rozumiem, po co? przecież muszę jakoś sterować zamkiem a nie oświetleniem, dwa przewody wychodzące z centralki (biały i biało/czarny) muszę podpiąć do przewodów idących do zamka, ale niesetety nie sterują mi zamkiem KTOŚ MOŻE POMOĆ?
Ostatnio zmieniony śr gru 09, 2009 19:01 przez kodix13, łącznie zmieniany 1 raz.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » śr gru 09, 2009 20:45

jezeli podpinasz sie pod przewody w kabinie to odlacz zlacze ktore idzie do drzwi i zobacz czy wtedy wszystko dziala - w ten sposob wyeliminujesz uszkodzenie miktostyku lub silownika
jezeli wtedy nie zadziala to nie podpinasz sie pod odpowiedni przewod lub twoja centralka jest uszkodzona, skoro z kluczyka jest ok to musi dzialac z centralki po odpieciu zlacza drzwi



Awatar użytkownika
kodix13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: wt paź 06, 2009 07:35
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: kodix13 » śr gru 09, 2009 22:39

agrala pisze:jezeli podpinasz sie pod przewody w kabinie to odlacz zlacze ktore idzie do drzwi i zobacz czy wtedy wszystko dziala - w ten sposob wyeliminujesz uszkodzenie miktostyku lub silownika
jezeli wtedy nie zadziala to nie podpinasz sie pod odpowiedni przewod lub twoja centralka jest uszkodzona, skoro z kluczyka jest ok to musi dzialac z centralki po odpieciu zlacza drzwi
podpinam się w drzwiach, ale moge spróbowac w centralce, możesz podpowiedzieć jak się do tego zabrać i gdzie się podpiąć, byłbym wdzięczny



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » czw gru 10, 2009 07:27

Podpinasz sie w drzwiach? Jak masz zamiar pozniej przelozyc przewody przez zlacze?
Podepnij sie pod przewody w kabinie, kolo skrzynki z bezpiecznikami, masz tam przewody ktore wchodza w przedni slupek i ida do zlacza do drzwi. Jak juz sie podepniesz to odlacz zlacze w drzwiach kierowcy i zobacz czy wtedy wszystko dziala. Odpinajac zlacze drzwi kierowcy wyeliminujesz uszkodzenie zamka i mikostyku



Awatar użytkownika
perty
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 16:18
Lokalizacja: sulejówek
Kontakt:

Post autor: perty » czw gru 10, 2009 08:52

a jesteś pewien że centralka daje minus do otwarcia/zamknięcia?? podepnij się pod kostkę przy słupku pod przekaźnikami wchodzącą do drzwi



ManieKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn lip 27, 2009 23:57
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: ManieKK » sob gru 12, 2009 02:22

Dziura w kluczyku zostala ci po przycisku do "lampki"



Awatar użytkownika
kodix13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: wt paź 06, 2009 07:35
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: kodix13 » sob gru 12, 2009 06:48

ManieKK pisze:Dziura w kluczyku zostala ci po przycisku do "lampki"
Jesteś pewien? Bo kiedyś dorwałem gdzieś post o jakiejś diodzie do centralnego??



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » sob gru 12, 2009 21:38

chyba pomyliles diode w instalacji drzwi ale nie byla mowa o diodzie
led tylko o zwyklej prostowniczej
daj zdjecie kluczyka to sie dowiesz czego w nim brakuje
Ostatnio zmieniony sob gru 12, 2009 21:39 przez agrala, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 450 gości