Hamulce- bębny czy tarcze???

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: gracek1906 » śr gru 09, 2009 21:47

A ja zapytam, czy to prawda, ze jak bym chcial to zrobic to bede mial otwor na 5 srub ??
Obecnie mam standardowe 4x100 i po pierwsze smiesznie by to wygladalo, a po drugie musialbym kupic 2 nowe fele :/
bardzo śmiesznie, dwie felg :grin: i i drugie koło zapasowe



Awatar użytkownika
Dedi_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: śr maja 21, 2008 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Dedi_S » pt gru 18, 2009 11:53

1. jak najbardziej możliwe
2. różnicy bardzo nie odczujesz jeżeli masz bębny dobrze wyregulowane (co innego z przodu)
3. Nie bardzo to skomplikowane, mi zajęło 4 godziny a robiłem sam i miałem 3 podnośniki (belka trochę waży)
4. Jeżeli chcesz zachować 4x100 to czopy pod jarzma, zaciski z jarzami, tarcze 4x100 np z G60, łożyska, smar do nich, przewody hamulcowe (w bębnach są inne) i przydałby się dynamometr aby to ładnie poskładać. Warto też wymienić samoblokujące śruby i zaopatrzyć się w odpowiedni smar do tulejek np miedziowy no i oczywiście sporo płynu hamulcowego oraz dobry preparat penetrujący. Warto nawet kilka dni wcześniej popsikać wszystkie odpowietrzniki i złączki które będą ruszane i co jakiś czas powtarzać, w tedy będzie mniejsze prawdopodobieństwo że coś się ukręci. Chyba najbardziej opłacalnym i najszybszym sposobem będzie kupno całej kompletnej belki z tarczami i jej przełożenie (można nie raz wyrwać w dobrej cenie). Ja dałem za swoją 50 zł od jetty z drążkiem skrętnym (tzw. stabilizatorem), ale sporo pracy przy niej było i prawie na to samo wyszło z ceną co bym kupił w idealnym stanie. Wiele razy temat był poruszany na forum jak chcecie wiedzieć więcej to trzeba użyć szukajki. Gdzieś był nawet temat ze zdjęciami itd.

[ Dodano: 18 Gru 2009 10:59 ]
Beszczyk pisze:.. Więc tak planuje do mojego mk3 założyć na tył tarczę , przód zostaje seria 239mm.
Nie mam korektora bo ma ABS , jak to się zachowuje w takim zestawieniu , nie będzie ciskało tyłem przy ostrym hamowaniu???
Podejrzewam, że będzie Ci tył mocniej hamował i tak naprawdę będziesz miał słabsze hample (u siebie tak mam jak dam na kolektorze za wysokie ciśnienie to przód hamuje słabiej). Na pewno będą się zużywać szybciej klocki z tyłu a do tanich nie należą (są mniejsze a prawie w identycznej cenie co przód).
Wydaje mi się że mimo ABSu i tak powinieneś mieć kolektor, ale to mi się może tylko wydawać. Niech inni się wypowiedzą co mają ABS.


Zanim coś napiszesz i doradzisz to pomyśl bo możesz innych narazić na koszty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości