Zawieszenia VW Golf IV tył

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

baybus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 21, 2008 22:32
Lokalizacja: Wrocław

Zawieszenia VW Golf IV tył

Post autor: baybus » pt lis 21, 2008 22:47

Witam,
Panowie i panie mam taki problem, tak jak w temacie posiadam Golfa IV z 2002 roku 1.6 16v
moim nazwijmy to irytującym problemem jest dziwne skrzypienie albo piszczenie (tak mi się zdaje) z tyłu. Dziś wymieniłem amorki bo myślałem że to gumy, wszystko na to wskazywało, były już ostro zjechane i myślałem że się woda dostała i piszczy. Zawieszenie jest w porządku serwisuje swojego Golfa w dobrym serwisie http://www.jetronik.pl znają się na rzeczy. A jednak problem polega na tym że nic więcej nie może być przyczyną dziwnych pisków i jest to słyszalne na dziurach, ale nikt nie wie co to może być. Jak się rozłoży z tyłu siedzenia to nic nie piszczy, auto było leasingowane kratę odkręciłem, może ktoś ma albo miał podobny problem byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. W serwisie powiedzieli mi że Golfy mają duszę i to że piszczy to normalne ale nie wydaje mi się to tak oczywiste do końca :P

Pozdrawiam Rafał :)


www.jetronik.pl

polarny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt lip 11, 2008 17:56
Lokalizacja: Wawa

Post autor: polarny » sob lis 22, 2008 12:38

Tuleje tylnej belki?



fuldi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1313
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 20:46
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: fuldi » sob lis 22, 2008 14:35

zobacz odbojniki...



skint
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw sie 03, 2006 22:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: skint » ndz gru 06, 2009 23:11

Witam

"Jak się rozłoży z tyłu siedzenia to nic nie piszczy"
I tu masz rozwiązanie problemu !
Ja miałem te same objawy co Ty. Dodatkowo co zauważyłem to jak ktoś usadł na tylnej kanapie to przestawało popiskiwać.

Rozwiązanie :

Opuść oparcie. Musisz odkręcić taką blaszkę na srodku na dole na dwie sruby kluczem imbusowym - jest pod tapicerką trzymaną na dwa plastikowe nity. Wyjmij tapicerkę używając srubokręta. Po obu stronach na dole oparcia masz wałeczki trzymane przez zawiasy.
Śrubokrętem odegnij zawiasy które trzymają te wałeczki w kierunku bagażnika.
Wyjmij oparcie do góry. Odkręć kluczem imbusowym wałeczki, zdejmij plastikowe tulejki i przesmaruj. Możesz przed przesmarowaniem obracać tulejki wtedy usłyszysz ten dzwięk jaki słyszysz na wybojach, dziurach. Na dziurach oparcie minimalnie się porusza i piszczy bo jest tam sucho.
Możesz też przesmarować wałek srodkowy trzymający oparcie.
Mniej więcej na srodku wałka. Powinno być tam wytarte do metalu - u mnie tak było.

Przesmaruj też dla pewnośći siedzenie od spodu. Tam siedzenie tryma się na takich drutach włożonych w tulejki - tam też wpuśc np. WD-40. Obrazek Obrazek


pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Lu4Ke » ndz gru 06, 2009 23:27

kurde u mnie tez trzeszczy z tylu jak np. ruszam na boki autem, tez mysle ze to amortyzatory albo simerbloki, ale musze sprawdzic czy jak rozloze siedzenia czy przestanie trzeszczec, jak tak to zrobie co kolega wyzej napisal tyle ze u mnie raczej to nie pomoze bo to raczej amorki sa wytyrane ale sprawdze z ciekawosci jutro z rozlozony siedzeniem tylnim



skint
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw sie 03, 2006 22:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: skint » ndz gru 06, 2009 23:57

U ciebie to mogą być odboje na amortyzatorach (bałwanki) , albo tuleje tylnej belki. U mnie popiskiwało metalicznie. Jak trzeszczy to raczej coś gumowego. Prezesmaruj te elementy smarem do tłoczków hamulcowych ATE http://moto.allegro.pl/item826546099_sm ... lcowy.html

nie niszczy gumy i woda go tak szybko nie wymyje jak np: wazeline techniczną czy smar silikonowy.


pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Lu4Ke » pn gru 07, 2009 10:11

teraz probowalem i te trzeszcznia sa jak mam zaciagniety reczny i bujam autem lub skacze po nim to wtedy trzeszczy jak stara rura albo jak trzymam na hamulcu i krece kierownica :helm:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn gru 07, 2009 12:41

Lu4Ke pisze:bujam autem lub skacze po nim
:bajer:
Lu4Ke pisze:jak trzymam na hamulcu i krece kierownica
Wciśnij mocniej hamulec nogą to przestanie trzeszczeć:)



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Lu4Ke » wt gru 08, 2009 11:28

hehe zeczywiscie bo wcisnieciu na maxa hamulca nie trzeszczy jak sie kierownica obraca



LukaszMK4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 13:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: LukaszMK4 » pn maja 17, 2010 19:41

i co to w koncu bylo?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 460 gości