golf II - jakoś wolno chodzą wycieraczki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pewex.olek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt sty 10, 2006 12:09
Lokalizacja: wielkopolska/aktualnie UK
Kontakt:

golf II - jakoś wolno chodzą wycieraczki

Post autor: pewex.olek » wt lut 28, 2006 16:56

ostatnio trochę jeżdżę golfem II mojej dziewczyny i zauważyłem, że jakoś tak wolno chodzą wycieraczki, całkiem inaczej niż u mnie w III. czy we wszystkich II tak jest? bo nie pamiętam jak to było w mojej poprzedniej II. nie wiem czy tak ma być czy może coś z silniczkiem się dzieje...


olek

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt lut 28, 2006 17:02

przesmarować trzeba wszystkie połączenia ramiona od silnika i warto też przesmarować tuleje na których obracają się ramiona z wycieraczkami (te co przechodzą przez karoserię)


:-k ...

Awatar użytkownika
ralv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 13:51
Lokalizacja: wolomin, radzymin

Post autor: ralv » wt lut 28, 2006 17:05

mysle ze to nie tylko problem 2. mialem to samo w 4. okazalo sie ze co prawda silnik ok ( u twojej panny chyba tez bo piszesz ze dziala tylko wolno) ale tuleje laczace poczczegolne ramiona z silnikiem byly zak zasyfione i przyrdzewiale ze silnik nie mial sily zrobic pelnego obrotu. skonczylo sie na demontazu czalosci i gruntownym oczyszczeniu. dzialaja do dzis :grin:



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt lut 28, 2006 17:10

Ja miałem problem z wolno działajacymi wycieraczkami przez to ,że silniczek od wycieraczek pod tym plasticzkiem białym miał tak zasyfiały smar, że działał jak klej. Wystarczyło wymyć wszystko dokładnie i nałozyć smary grafitowego.


Obrazek

piter13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 20:02
Kontakt:

Post autor: piter13 » wt lut 28, 2006 19:29

ja mysle ze i tak nie bedą tak chodzic szybko jak w mk III



Awatar użytkownika
pewex.olek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt sty 10, 2006 12:09
Lokalizacja: wielkopolska/aktualnie UK
Kontakt:

Post autor: pewex.olek » wt lut 28, 2006 19:50

no to chyba nie pozostaje mi nic innego jak ten cały układ przesmarować...
albo się przesiąde do swojej III :grin: tak czy inaczej chyba mnie to nie ominie ale poczekam aż się trochę cieplej zrobi gdyż nie dysponuje takim pomieszczeniem jak garaż


olek

Awatar użytkownika
tadix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 19:32
Lokalizacja: Wa
Kontakt:

Post autor: tadix » wt lut 28, 2006 19:55

Na 100% tuleje. Przesmarować i będą chodzić szybko.. Ja miałem to samo ledwo co udało mi sie rozebrać i nasmarować (samochód ma 19 lat ; musialem palnikiem się posłużyć:). Ale teraz śmigają pięknie.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt lut 28, 2006 19:56

pewex.olek pisze:no to chyba nie pozostaje mi nic innego jak ten cały układ przesmarować...
Tylko i wyłacznie. ale przed tym dokładnie wyczyścic ze starego smaru. BTW mam pojedyńcza wycieraczkę, która sam robiłem na silniczku który był lekko uszkodzony, poprostu wycieraczka stawała w momencie kiedy ja wyłączyłes - nie cofała sie do pozycji spoczynkowej. Po wymienie silniczka okazało się ze wycieraczka tak zasówa, że az na maskę wpada. A przyczyna oczywiście był zasyfiony silniczek pod tym białym plastikiem. No i trzeba było cały mechanizm znowu [rzerabiać ;)


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » wt lut 28, 2006 22:34

Smarowanie napewno pomoże. Ale jeszcze jedno do gości wyżej - ja mam MK2 i wycieraczki chodzą szybko więc chyba nie we wszystkich... :bigok:


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
pewex.olek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt sty 10, 2006 12:09
Lokalizacja: wielkopolska/aktualnie UK
Kontakt:

Post autor: pewex.olek » śr mar 01, 2006 02:09

w takim razie mam pytanie następujące, czy jest dużo roboty z wyjęciem tego silniczka?


olek

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » śr mar 01, 2006 09:01

Jak cxhcesz wyjac cały mechanizm, to musisz odkręcić ramiona wycieraczek kluczem 10 lub 13 (teraz nie pamiętam). Potem odkrecasz takie 2 duże nakrętki, co nimi to wszystko jest do podszybia przykręcone. Nastepnie klucz 13 i odkrecamy cały machanizm który jest przykrecony pod tym plastikiem pod maska. Czasami(przynajmniej u mnie) był problem z modułem silnika, który jest umieszczony zaraz obok mechanizmu wycieraczek i tez go trza było wyciągnac, żeby mechanizm wyszedł. Jak chcesz rozebrac silniczek wystarczy zdjąć plastinowa osłonkę zacepiona na zatrzaski od spodu i finito. Składamy w odwrotnej kolejności.


Obrazek

Awatar użytkownika
pewex.olek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt sty 10, 2006 12:09
Lokalizacja: wielkopolska/aktualnie UK
Kontakt:

Post autor: pewex.olek » śr mar 01, 2006 11:22

myślałem, że trochę mniej z tym zabawy ale w takiej sytuacji jednak będe zmuszony poczekać aż się zrobi cieplej :(
tak czy inaczej dzięki wszystkim za porady


olek

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr mar 01, 2006 11:32

pewex.olek pisze:myślałem, że trochę mniej z tym zabawy ale w takiej sytuacji jednak będe zmuszony poczekać aż się zrobi cieplej
tak czy inaczej dzięki wszystkim za porady
ja na twoim miejscu narazie bym nie ruszał silnika tylko przesmarował same cięgna i tulejki, może to tylko trzeba zrobić i będzie dobrze chodziło


:-k ...

Awatar użytkownika
pewex.olek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt sty 10, 2006 12:09
Lokalizacja: wielkopolska/aktualnie UK
Kontakt:

Post autor: pewex.olek » śr mar 01, 2006 11:50

misiek10111 pisze:ja na twoim miejscu narazie bym nie ruszał silnika tylko przesmarował same cięgna i tulejki, może to tylko trzeba zrobić i będzie dobrze chodziło
masz racje, tak zrobie i zobacze co się będzie działo


olek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 263 gości