Kontrolka oleju - problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dzidek1903
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 02, 2009 23:18
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

lampka oleju

Post autor: dzidek1903 » śr gru 02, 2009 23:27

witam wszystkich
potrzebuje jakiejs podpowiedzi czytalem powyzsze wpisy i kazdy z przypadków jest inny
U mnie wygląda to tak
jesli przekrocze pewne obroty(brak obrotomierza) zaczyna migać lampka oleju i włącza sie piszczek (nawet nie wiedziałem ze jest ;p) i nie ma róznicy czy zimny czy rozgrzany silnik
czy jade czy na postoju jest taki sam schemat
dziwi mnie jedynie to ze jak juz zacznie pikac wyłącze silnik i natychmiast uruchomie ponownie problem znika oczywiscie do momentu nie przekroczenia danych obrotów
dodać warto ze niespełna 2000km temu został wymieniony olej i filtr
a rzecz sie dzieje w pasku b3 1,9 td 93r.
pozdrawiam i prosze o jakies rady


hejka

Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: Lucki » czw gru 03, 2009 00:13

Kolego problem miałem podobny i po 9 miesiącach go rozwiązałem.

Zacząłem od wymiany panewek. Kupiłem STD. Szlif wału nie był potrzebny bo jak lustro wyglądał. Ta operacja pomogła na jakieś 2 miesiące. Wymieniłem pompę oleju ( używka na używkę). Kilka razy olej od Lubro 20w50 do Castrola GTX HM 15w40 przez Lotosy, Mobile, Shelle itp. I nadal to samo ( jak silnik miał 90C to dioda dawała znać o sobie).


Kilka dni temu coś mnie tknęło - posprawdzałem od nowa panewki i ...i jak lusterko. w tym czasie przyjechał kolega żebym mu wymienił pompę oleju (MKII 1,6). Kupił nówkę Toprana. Została zarekwirowana :helm: a że miałem rozebrane 1/2 mojego silnika to postanowiłem wsadzić ja nie do niego tylko do siebie.
Zalałem silniczek GTX`em HM 15W40 przegoniłem auto (102C) i problem znikł. Manometrem pomierzyłem ciśnienie i było OK.

Następnego dnia odkupiłem mu pompę :grin:

[ Dodano: 02 Gru 2009 23:14 ]
p.s
witam wszystkich
potrzebuje jakiejs podpowiedzi czytalem powyzsze wpisy i kazdy z przypadków jest inny
U mnie wygląda to tak
jesli przekrocze pewne obroty(brak obrotomierza) zaczyna migać lampka oleju i włącza sie piszczek (nawet nie wiedziałem ze jest ;p) i nie ma róznicy czy zimny czy rozgrzany silnik
czy jade czy na postoju jest taki sam schemat
dziwi mnie jedynie to ze jak juz zacznie pikac wyłącze silnik i natychmiast uruchomie ponownie problem znika oczywiscie do momentu nie przekroczenia danych obrotów
dodać warto ze niespełna 2000km temu został wymieniony olej i filtr
a rzecz sie dzieje w pasku b3 1,9 td 93r.
pozdrawiam i prosze o jakies rady

Identycznie ..... miałem :bigok:
Ostatnio zmieniony czw gru 03, 2009 00:15 przez Lucki, łącznie zmieniany 1 raz.


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 396 gości