AVF - dymi, dużo pali, chip tuning

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

TDIoman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 13:55
Lokalizacja: Siedlce

AVF - dymi, dużo pali, chip tuning

Post autor: TDIoman » ndz lis 29, 2009 15:24

Witam od roku poruszam się Passatem bd po fl z silnikiem 1.9 TDI AVF, auto jest po programie w jednej z czołowych firm, niestety robił to poprzedni właściciel. Ja auto już takie kupiłem. Zastanawia mnie to że auto min. dużo pali ok 8-9 litrów nawet przy zamulaniu, w trasie to inna bajka, wtedy spalanie jest lux, dodam iż auto jest w automacie. Innymi niepokojącymi objawami jest dymienie na zimnym silniku dosyć spore, po przejechaniu kawałka ustaje ale póki nie złapie temp to jest lipa, niekiedy na zimnym potrafi lekko falować, często też śmierdzi za nim ropą nawet jak się nagrzeje.

Może to dawka paliwa ? jest za duża przez ten program, nie wiem. auto nie bierze ani grama oleju i zbiera się na prawdę świetnie. Jakie mogą być przypuszczalne przyczyny ? wiem że nikt tu nie jest wróżką tylko może ktoś już w swojej praktyce spotkał się z takimi objawami w swoim TDIku.



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » ndz lis 29, 2009 16:37

moze pompki juz sie konczą ?

trzeba zdiagnozowac, najlepiej jesli taka mozliwość jest to w firmie która robiła remap softu ?

jaki kolor tego dymu na zimnym ?



Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: mariachi » ndz lis 29, 2009 17:48

TDIoman pisze:Zastanawia mnie to że auto min. dużo pali ok 8-9 litrów nawet przy zamulaniu, w trasie to inna bajka, wtedy spalanie jest lux, dodam iż auto jest w automacie
Jak dla mnie to takie spalanie przy automacie to norma , szczególnie w dużym aucie



Awatar użytkownika
TuneFORCE
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: pt lis 14, 2008 10:51
Lokalizacja: Trondheim
Kontakt:

Post autor: TuneFORCE » ndz lis 29, 2009 17:54

logi prawdę powiedzą :smoke:


Bilverksted i Trondheim - http://bilhobbyverksted.no/
Varebil til leie i Trondheim - https://varebiltilleje.no/

TDIoman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 13:55
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: TDIoman » pn lis 30, 2009 15:22

dym jest biały, nie o drazu po odpaleniu, auto chodzi normalnie przez jakieś 10-15sekund a później załącza się taki dziwny dziwęk przypominający cichy gwizd, coś takiego jak turbo lub coś i w tym samym momencie z wydechy zaczyna się wydobywać większa ilość dymu i troszkę faluje z czasu.



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » pn lis 30, 2009 21:30

a moze masz dziure w dolocie


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

TDIoman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 13:55
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: TDIoman » pn lis 30, 2009 21:33

dolot do czego ? możesz trochę jaśniej kolego?:) bo ja to ogromnym fachowcem nie jestem zresztą jak widać...:)



jaro789
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr lis 12, 2008 23:56
Lokalizacja: ngi
Kontakt:

Post autor: jaro789 » pn lis 30, 2009 23:04

opaska jakaś mogła spaść albo przy full doładowaniu popuszcza
szukaj po drodze od turba przez ic do kolektora ssącego



Awatar użytkownika
jarucki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: śr lip 09, 2008 18:25
Lokalizacja: LPU

Post autor: jarucki » wt gru 01, 2009 00:07

Gdyby Była Dziura w dolocie za pewnie dym nie miałby kolory białego :p


[url=http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=40339][img]http://img18.imageshack.us/img18/7243/44876552.gif[/img][/url]
Prawie Seria 326Nm

mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: AVF - dymi, dużo pali, chip tuning

Post autor: mirass » wt gru 01, 2009 09:32

TDIoman pisze:Witam od roku poruszam się Passatem bd po fl z silnikiem 1.9 TDI AVF, auto jest po programie w jednej z czołowych firm, niestety robił to poprzedni właściciel. Ja auto już takie kupiłem. Zastanawia mnie to że auto min. dużo pali ok 8-9 litrów nawet przy zamulaniu, w trasie to inna bajka, wtedy spalanie jest lux, dodam iż auto jest w automacie. Innymi niepokojącymi objawami jest dymienie na zimnym silniku dosyć spore, po przejechaniu kawałka ustaje ale póki nie złapie temp to jest lipa, niekiedy na zimnym potrafi lekko falować, często też śmierdzi za nim ropą nawet jak się nagrzeje.

Może to dawka paliwa ? jest za duża przez ten program, nie wiem. auto nie bierze ani grama oleju i zbiera się na prawdę świetnie. Jakie mogą być przypuszczalne przyczyny ? wiem że nikt tu nie jest wróżką tylko może ktoś już w swojej praktyce spotkał się z takimi objawami w swoim TDIku.
skoro masz potwierdzenie ze bylo robione w renomowanej firmy to proponuje odezwac sie do tiunera.Na pewno nie pośle z kwitkiem

pozdr


www.vagtune.pl tel. 502730289

TDIoman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 13:55
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: TDIoman » śr gru 02, 2009 16:01

auto było robione w diagtroniku, jak pojadę i zaczną mi dochodzić co jest to mogę się zdziwić przy rachunku końcowym, traktuje to jako ostateczność...
Bez logów chyba się nie obędzie.
Logi na pewno wykryją ewentualną usterkę ?
Mogę sobie kupić taki kabelek gdzieś w sieci ? i sam wykonać ten pomiar ?



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » śr gru 02, 2009 16:41

Auto pali normalne ilosci a wrecz za male....moj palil regularne 11 w miescie i 9 w trasie....
Co do poddymiania to podejrzewam ze masz pompki AL (po spalanie tez masz niskie) a one po pewnym czasie lubia sie rozjechac i na zimnym lekko poddymiac. Ja bym to olal....

A co do diagtronika to wiesz...oni wiedza co masz w programie zrobione (np jak sterowany jest EGR) i moze warto przynajmniej zajechac. Samemu szukac nie zawsze oznacza tanio...


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr gru 02, 2009 17:13

TDIoman pisze:auto było robione w diagtroniku, jak pojadę i zaczną mi dochodzić co jest to mogę się zdziwić przy rachunku końcowym, traktuje to jako ostateczność...
mozesz się zdziwić ale wręcz przeciwnie :)

ja przynajmniej mam takie doświadczenia z Diagtronikiem

zadzwon, zapytaj o koszt zanim zaczniesz naprawiac auto przez internet ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości