Pomocy! Problem z ręcznym hamulcem w Mk2!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kwiatekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:24
Lokalizacja: Częstochowa

Pomocy! Problem z ręcznym hamulcem w Mk2!

Post autor: kwiatekm » pn lut 27, 2006 21:41

Mam problem z hamulcem ręcznym w Vw Jetta II z 91r. Oczywiście standardowa wersja ze szczękami. Jakiś czas temu wymieniłem na nowe szczęki i jakiś czas było ok ale po pewnym czasie hamulec trzeba było zaciągać coraz wyżej. Teraz brakło mi już gwintu aby naciągnąc go lepiej (praktycznie koła mi sie nie zatrzymają. Większa górka i po prostu samochód zaczyna sie przesuwać na zaciągnietym ręcznym). Rozebrałem koło ale niby wszystko jet ok. Linka jest zamocowana właściwie. Co to może być i jak sie mogę tego pozbyć. Brakło mi już pomysłów. Miałem już kupować nowe szczęki ale nie wiem czy to w czymś pomoże.



beno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 24, 2006 22:22
Lokalizacja: Kielpino
Kontakt:

Post autor: beno » pn lut 27, 2006 21:47

sprawdz samo regulatory to te kliniki naciagane sprezynka, pozniej popusc linke, i nacisnij mocno hamulec a niech druga osoba popuka w beben mlotkiem,powinny sie wtedy ulozyc. po calym zabiegu naciagnij jaszcze raz reczny. powinno byc ok



kwiatekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:24
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kwiatekm » pn lut 27, 2006 22:27

Zastanawiałem się czy czasem źle tego nie poskładałem, ale to w ogóle by chyba nie chodziło. Czy można się pomylić co do sposoby założenia samych sprężyn i samoregulatorów. Ma on z jednej strony taki "wypustek". Nie wiem teraz czy to dobrze poskładałem.



beno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 24, 2006 22:22
Lokalizacja: Kielpino
Kontakt:

Post autor: beno » pn lut 27, 2006 22:36

jak jakis czas bylo dobrze to raczej masz je dobrze zlozone, po prostu szczeki byly nowe sie dopiero teraz ulozyly a samo regulatory pewnie sie zawiesily, no chyba ze je odwrotnie wsadziles one powinny byc zalozone tym malym nitem do tylu



kwiatekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:24
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kwiatekm » pn lut 27, 2006 23:14

To chyba bedę musiał to sprawdzić czy to dobrze wsadziłem. Myśle jednak, że raczej ok. Czyli oprócz tych samoregulatorów to nic innego nie powinno być? Może sie zawiesiły. Wystarczy je tylko wbić do środka czy tzeba to wszystko na nowo rozbierać dla pewności?



beno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 24, 2006 22:22
Lokalizacja: Kielpino
Kontakt:

Post autor: beno » pn lut 27, 2006 23:17

nie musisz wszystkiego rozbierac, zrob tak jak mowilem i wszystko powinno byc spoks jak cos nie bedzie gralo to pisz



kwiatekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:24
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kwiatekm » pn lut 27, 2006 23:36

Ok! Na razie wielkie dzieki! Będę próbował. Jak coś to sie odezwę.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 288 gości