Po rwmoncie pompy nie dopala

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krissst
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn lut 25, 2008 16:30
Lokalizacja: Myślenice

Po rwmoncie pompy nie dopala

Post autor: krissst » śr lis 25, 2009 13:36

sprawa wyglada tak: miałem wyciek na pompie przy cięgnie gazu, chodziło o wymiane oringu zrobiłem wszystko tak jak opisane jest tu :http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=100486&start=0 (oczywiscie tylko wymieniłem oring nie modyfikowałwm nic) i po złozeniu silnik nie zapala, i nie mam pomysłu dlaczego,



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » śr lis 25, 2009 14:50

Albo nie podpiąłeś zasilania pod elektrozawór, albo źle założona dźwignia gazu.

Nie ma żadnej różnicy jak przy odpalaniu wciskasz gaz w podłoge?
Upewnij się, że dochodzi napięcie do zaworu, a jak jest, to zdejmij sprężynę, dźwignię, i kręć trzpieniem aż odpali.



Awatar użytkownika
krissst
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn lut 25, 2008 16:30
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: krissst » śr lis 25, 2009 16:17

wiec tak, zawór podpiałem, i sprawdziłem żarówka, jest napiecie. cos jest tak jakby auto nie dostawało paliwa jak wciskam gaz to niema zadnej róznicy, jak zdjalwm osłone trzpienia to zobaczyłem ze jak nim przekrece to z powrotem wraca w poczatkowa pozycje. ale narazie nim nie kreciłem podczas zozrychu musze poczekac jak akumulator sie naładuje

[ Dodano: 01 Gru 2009 19:22 ]
kręciłem trzpieniem i to nic nie daje, odkreciłem tez ten metalowy przewód od pompy do wtryskiwacza i zauwarzyłem ze pompa nie daje paliwa...



makitos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 01, 2009 20:28
Lokalizacja: wawa

Post autor: makitos » wt gru 01, 2009 20:33

moze zle wkreciłes "śrubę od dawki paliw"



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » wt gru 01, 2009 20:45

Załóż sobie ręczną pompkę tzw.gruszkę na przewód zasilający w paliwo pompę ,napompuj aż poczujesz opór i dopiero próbuj odpalać .Podczas prac przy układzie paliwowym do układu dostaje się powietrze które czasami uniemozliwia odpalenie rozrusznikiem .Jest jeszcze jeden sposób.W sumie nie powinno się odpalać diesla "na zaciąg"ale czasami nie ma wyjscia .Odpalisz na pewno pod warunkiem że dobrze wszystko złozyłeś przy pompie
Ostatnio zmieniony wt gru 01, 2009 20:55 przez munior, łącznie zmieniany 2 razy.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » wt gru 01, 2009 21:05

Wed.ług mnie pompa zapowietrzona trzeba wpompowac ropki , jeżelu już odpalasz to odpalaj z jak najwyższego biegu np. 3 żeby opory były mniejsze


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » śr gru 02, 2009 01:47

na 99% zle zlozyles pompe. sam tak mialem po wymianie oringu, za *** nie chcial odpalic, rozebralem jeszcze raz, i wtedy wpadlem na to ze zle zalozylem dzwignie od gazu, tzn. niby dzwignia byla ok, ale ten trzpien na ktory sie zaklada dzwignie byl o wiele za malo przekrecony.



Awatar użytkownika
krissst
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn lut 25, 2008 16:30
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: krissst » czw gru 03, 2009 21:17

dzieki za porady, ale nie udał mi sie nic zrobic, zawiozłem ja do fachowca i okazało sie ze był urwany jakas główka pod ta blaszka od gazu co wchodziła w głąb pompy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości