mikrowlacznik pokrywy silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Dziadek54
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 24, 2007 21:01
Lokalizacja: Sląsk/Świętokrzyskie

mikrowlacznik pokrywy silnika

Post autor: Dziadek54 » wt kwie 21, 2009 21:36

Posiadam golfa z 2003 tdi w ktorym wymienilem licznik na licznik z komputerem. Przy zamku maski zauwazylem jakis wlacznik ale byla uszkodzona blaszka ktora wlaczala ten mikrowlacznik naprawilem go ale nie mam zadnego sygnalu otwarcia jak tez zamkniecia maski, czy mozliwe jest ze niemiec wykasowal cos w komforcie i czy jest mozliwosc przywrocenia tej opcji powiadamiania o otwartej masce.Czy w starej wersji licznika bez komputera bylo powiadamianie o otwarciu maski.Moze ktos to juz przerabial



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt kwie 21, 2009 21:44

Nie ma informacji o otwarciu maski, ten mikrowłącznik jest od alarmu, pewnie masz seryjny. Jak ktoś Ci otworzy maskę to alarm się włączy:)

[ Dodano: 21 Kwi 2009 21:46 ]
Żeby sprawdzić działanie otwórz maskę, wciśnij blaszkę palcem, zamknij auto z pilota, poczekaj aż się alarm uzbroi i puść blaszkę, alarm powinien się włączyć.



Dziadek54
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 24, 2007 21:01
Lokalizacja: Sląsk/Świętokrzyskie

Post autor: Dziadek54 » wt kwie 21, 2009 21:48

Qto pisze:Nie ma informacji o otwarciu maski, ten mikrowłącznik jest od alarmu, pewnie masz seryjny. Jak ktoś Ci otworzy maskę to alarm się włączy:)

ale ja otwieralem wczesniej maske i nic sie nie dzialo i po naprawie tez nic sie nie dzieje, nie bylo przy kluczykach pilota ani innego alarmu otwieralem z kluczyka teraz zalozylem swoje otwieranie z pilota



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt kwie 21, 2009 22:02

myślę że mowa jest o tym http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f68 ... 711d0.html


Z tego co ja wiem to taki mikrowłącznik był montowany do seryjnego alarmu a info to mam raczej z pewnego źródła. Zobacz czy dochodzi do niego jakiś kabelek, może miałeś wymieniany zamek i trafił się taki...albo masz alarm a nie wiesz:)
Dziadek54 pisze:ale ja otwieralem wczesniej maske i nic sie nie dzialo i po naprawie tez nic sie nie dzieje
Nawet jakbyś miał alarm to musiałbyś otworzyć tą maskę przy zamkniętym aucie żeby ten się załączył



Dziadek54
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 24, 2007 21:01
Lokalizacja: Sląsk/Świętokrzyskie

Post autor: Dziadek54 » wt kwie 21, 2009 22:10

Nawet jakbyś miał alarm to musiałbyś otworzyć tą maskę przy zamkniętym aucie żeby ten się załączył[/quote]


instalacja idzie od tego mikrowlacznika ,mikrowlacznik jest sprawny,sprawdzilem na zamknietym samochodzie otworzylem maske i nic.moze mam alarm i o tym nie wiem ale jak to sprawdzic
Ostatnio zmieniony wt kwie 21, 2009 22:12 przez Dziadek54, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt kwie 21, 2009 23:17

Dziadek54 pisze:mikrowlacznik jest sprawny,sprawdzilem na zamknietym samochodzie otworzylem maske i nic
Czyli jak to sprawdziłeś?
Dziadek54 pisze:moze mam alarm i o tym nie wiem ale jak to sprawdzic
wsiądź do auta, zamknij się od zewnątrz i po jakimś czasie (powiedzmy pół minuty) przekręć kluczyk w stacyjce, jeżeli jest alarm to się włączy.



Awatar użytkownika
18damian18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw cze 21, 2007 11:00
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: 18damian18 » śr kwie 22, 2009 14:10

No i pod maską raczej była by syrena :bigok:



wojtekma
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw paź 16, 2008 23:31
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Re: mikrowlacznik pokrywy silnika

Post autor: wojtekma » śr kwie 22, 2009 14:20

Dziadek54 pisze:Posiadam golfa z 2003 tdi w ktorym wymienilem licznik na licznik z komputerem. Przy zamku maski zauwazylem jakis wlacznik ale byla uszkodzona blaszka ktora wlaczala ten mikrowlacznik naprawilem go ale nie mam zadnego sygnalu otwarcia jak tez zamkniecia maski, czy mozliwe jest ze niemiec wykasowal cos w komforcie i czy jest mozliwosc przywrocenia tej opcji powiadamiania o otwartej masce.Czy w starej wersji licznika bez komputera bylo powiadamianie o otwarciu maski.Moze ktos to juz przerabial
kolego według mnie to jest czujnik otwarcia maski! przynajmniej u mnie to do tego służy otworz maske, wsiadź do auta i przekreć kluczyk -powinna sie zapalić lampka nad lusterkiem (jezeli jest ustawiona tak zeby sygnalizowala otwarte drzwi)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr kwie 22, 2009 15:48

18damian18 pisze:No i pod maską raczej była by syrena :bigok:
nie ma syreny, w podszybiu jest dodatkowy klakson
wojtekma pisze:kolego według mnie to jest czujnik otwarcia maski! przynajmniej u mnie to do tego służy otworz maske, wsiadź do auta i przekreć kluczyk -powinna sie zapalić lampka nad lusterkiem (jezeli jest ustawiona tak zeby sygnalizowala otwarte drzwi)
być może tak to działa, nigdy nie sprawdzałem, ale tak jak pisałem wyżej z tego co ja wiem to ma to związek z alarmem, z tym światełkiem później zobaczę czy tak jest

[ Dodano: 22 Kwi 2009 16:02 ]
nie wytrzymałem, poszedłem obczaić...światełko w podsufitce się nie zapaliło, alarm się załączył, także na pewno mam sprawną tą krańcówkę. Światełko w aucie oczywiście miałem ustawione prawidłowo. Także albo ustrojstwo jest to od alarmu albo dalej nie wiemy od czego:)



Dziadek54
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 24, 2007 21:01
Lokalizacja: Sląsk/Świętokrzyskie

Re: mikrowlacznik pokrywy silnika

Post autor: Dziadek54 » śr kwie 22, 2009 20:46

kolego według mnie to jest czujnik otwarcia maski! przynajmniej u mnie to do tego służy otworz maske, wsiadź do auta i przekreć kluczyk -powinna sie zapalić lampka nad lusterkiem (jezeli jest ustawiona tak zeby sygnalizowala otwarte drzwi)[/quote]


zadna z wymienionych opcji nie zadzialala.pisalem ze ten mikrowlacznik byl uszkodzony jak kupilem samochod wiec idac tym sladem on caly czas byl w pozycji sygnalizowania otwartej maski i moze to niemcowi przeszkadzalo i wykasowal alerm lub powiadomienie o otwartej masce .zaznaczam ze poprzednio byl zwykly licznik bez komputera



marnog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt sie 05, 2008 20:43
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: marnog » pn lis 30, 2009 17:02

Chłopaki a wy też tak macie że jak zamkniecie auto z pilota z otwartą maską albo bagażnikiem to on zamknie wszystkie drzwi ale nie ma żadnej wiadomości o niezamkniętej masce dopiero jak zamknę maskę to mignie kierunkowskazami. To jest normalne?



Awatar użytkownika
mosiek2206
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pn sty 26, 2009 20:43
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: mosiek2206 » pn lis 30, 2009 17:33

ja co prawda w innym aucie ale tak mam przy masce niezamkniętej jak zamykasz pilotem to nie mruga kierunkami jak zamkniesz maske to mruga.


Mosiek

greg

Post autor: greg » pn lis 30, 2009 20:47

Qto pisze:nie ma syreny, w podszybiu jest dodatkowy klakson
czasem w podszybiu jest syrena :bigok:

[ Dodano: Pon Lis 30, 2009 7:48 pm ]
marnog pisze:Chłopaki a wy też tak macie że jak zamkniecie auto z pilota z otwartą maską albo bagażnikiem to on zamknie wszystkie drzwi ale nie ma żadnej wiadomości o niezamkniętej masce dopiero jak zamknę maskę to mignie kierunkowskazami. To jest normalne?
tak bo alarm się dopiero wtedy uzbroi

[ Dodano: Pon Lis 30, 2009 7:49 pm ]
Qto pisze:kolego według mnie to jest czujnik otwarcia maski! przynajmniej u mnie to do tego służy otworz maske, wsiadź do auta i przekreć kluczyk -powinna sie zapalić lampka nad lusterkiem (jezeli jest ustawiona tak zeby sygnalizowala otwarte drzwi)
a kto wam tak powiedział - zapala ci się lampka nad lusterkiem jak otwierasz bagażnik? też chyba nie



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt gru 01, 2009 18:22

greg pisze:Qto napisał/a:
kolego według mnie to jest czujnik otwarcia maski! przynajmniej u mnie to do tego służy otworz maske, wsiadź do auta i przekreć kluczyk -powinna sie zapalić lampka nad lusterkiem (jezeli jest ustawiona tak zeby sygnalizowala otwarte drzwi)
a kto wam tak powiedział - zapala ci się lampka nad lusterkiem jak otwierasz bagażnik? też chyba nie
hmmm...to nie moje słowa



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 70 gości