trzeszczenie poduszki pod silnikiem?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grzesiek-314
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 20, 2009 23:42
Lokalizacja: Olsztyn

trzeszczenie poduszki pod silnikiem?

Post autor: grzesiek-314 » sob lis 21, 2009 00:08

witam ! mam takie pytanie , moze ktos jest w stanie mi pomoc! walnela mi ostatnio poduszka pod silnikiem, podczas gwaltownego ruszania lub przyspieszania szarpie silnikiem, nawet patrzac pod maske widac golym okiem ze zuzyta jest poduszka pod silnikiem, ta przy belce- olejowo gumowa. juz ja kupilem przy odrobinie czasu sie tym zajme. jednak dzis po zapakowaniu do samochodu 4 osob zaczelo mi cos trzeszczec, poczatkowo myslalem ze kola o natkole . jednak to nie to. trzeszczy przy ruszaniu przyspieszaniu czasami na dziurach, ktos mi powiedzial ze to wina tej poduszki. ile w tym prawdy? jak jade sam jest ok trzeszczenia nie slychac. gdy auto stoi i naciskam na blotniki jest ok, nic sie nie dzieje! kolysze autem na boki tez jest ok! czy mial ktos podobne objawy?



Awatar użytkownika
VRedny
VR6
VR6
Posty: 225
Rejestracja: pn lut 25, 2008 14:48
Lokalizacja: Luyksgestel,Nord Brabant
Kontakt:

Post autor: VRedny » sob lis 21, 2009 00:35

grzesiek-314 pisze:trzeszczy przy ruszaniu przyspieszaniu czasami na dziurach
większe obciążenie dla silnika to i poducha bardziej cierpi,w Twoim przypadku trzeszczy .Wymień i po sprawie :grin:



Awatar użytkownika
grzesiek-314
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 20, 2009 23:42
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: grzesiek-314 » sob lis 21, 2009 17:39

jutro z rana biore sie do roboty. po wymianie sprawdze czy to to i napisze



Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Dziadol » pn lis 23, 2009 23:53

Witam serdecznie.....
Podepne się do tematu bo prawdopodobnie LOTTo takze o poduszke pod silnik...

Mianowicie...

Mechanik wymieniał mi silnik ABD na ABD 1.4. wymieniał bo padły panewki i naprawa była nieopłacalna....
Gdy odebrałem auto po wymianie (mechanika nie było w domu) to stwierdziłem ze przy ruszaniu auto całe się trzesie.
Ponadto bardzo słabo wchodzi wsteczny bieg z zgrzytem. Także jedynka.
Ale takze bardzo martwi mnie to ze silnik nie chodzi czysto. Coś w nim klepie.(takie lekkie metaliczne klepanie z góry silnika...)
Dzwoniłem do niego i twierdzi ze poduszka przednia do wymiany. Tylne od skrzyni biegów i po przeciwnej stronie wymieniał.
Kazał mi sprawdzić najpierw na zaciągniętym ręcznym dodać gazu i sprawdzić czy przód silnika sie podnosi...Z pomocą kolegi sprawdziliśmy i żeczywiście się podnosi...

Czyli poduszka do wymiany.

Pytania.
1. Czy po wymianie poduszki i ułozeniu silnika trzesienie całego auta przy ruszaniu powinno ustapić.??
2. Czy bieg wsteczny będzie poprawnie się wciskał.

Oraz najważniejsze. Mechanik twierdzi ze silnki słyszał w aucie z którego był wymontowany pracował normalnie. U mnie pracuje teraz klekocząc.
Czy walnieta przednia poduszka może spowodować dziwne objaway pracy silnika???
Czy jest prawdopodobieństwo ze po wymianie poduszki silnik bedzie pracował "normalnie"""???
Najbardziej martwi mnie ten silnik. Mam jeszcze 2 tygodnie gwarancji od własciciela silnika, który twierdził ze silniczek pracował cicho i bez stuków itp...

Prosze o podpowiedzi.....

PS
Jestem z tym niby mechanikiem umówiony dopiero na przyszły tydzień. Niech poprawia co spierniczył...

Pozdawiam...
Ostatnio zmieniony wt lis 24, 2009 00:15 przez Dziadol, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lis 24, 2009 00:00

Trudno powiedziec co klepie, ktoś wprawny musi osłuchać. Klepać mogą hydrauliczne szklanki zaworów i do tego oczywiscie poduszka nic niema. A kwestia wrzucania biegów to cóż, nie postarał się wyregulować biegów po robocie i to jest do zrobienia raczej bezproblemowego.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 364 gości