Diesel a kleen-flo

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Diesel a kleen-flo

Post autor: bambi001 » pn lis 23, 2009 18:21

witam. mam pytanie czy stosowaliscie taki srodek link i czy on jest dobry do pompowtryskow ( bo niechce sobie cos popsuc) i czy jego dzialanie jest dobre, bo niedawno kupilem auto pozmienialem filtry i siadlo by mi jeszcze uklad paliwowy czym wyczyscic bo nie wiem na jakim paliwie kiedys ktos tym autem smigal... i jak cos to moze podajcie jakies inne srodki lepsze od tego jak znacie
Ostatnio zmieniony pt lis 27, 2009 22:15 przez bambi001, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Diesel a kleen-flo

Post autor: Haki » pn lis 23, 2009 21:28

bambi001 pisze:witam. mam pytanie czy stosowaliscie taki srodek link i czy on jest dobry do pompowtryskow ( bo niechce sobie cos popsuc) i czy jego dzialanie jest dobre, bo niedawno kupilem auto pozmienialem filtry i siadlo by mi jeszcze uklad paliwowy czym wyczyscic bo nie wiem na jakim paliwie kiedys ktos tym autem smigal... i jak cos to moze podajcie jakies inne srodki lepsze od tego jak znacie
Najlepszym i sprawdzonym środkiem jest zalanie droższego paliwa = np V-Powerka ... rozgrzanie autka ... i przegonienie go na wysokich obrotach kilka - naście kilometrów po trasie . Żadnych uszlachetniaczy nie kupuj - bo często powodują , że osady są spłukiwane po czym okazuje się nagle ,że końcówki wtryskiwaczy - zamiast rozpylać - leją ... bo się pozapychały owym syfem...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bambi001 » pn lis 23, 2009 21:44

ja taka ropke zawsze zalewam.... na v-powerku najlepiej mi sie smiga (verwa itd wymiekaja)

a co do tego srodka to dzis zmienialem filtr paliwa i pytałem goscia czy jest cos zeby przeczyscic to wszytsko bo nie wiem jakie paliwo lał gosc przedemna.. no i dał mi to i mowil ze do pompowtrysków bedzie dobre, ale włąsnie cche sie upewnic czy warto to wlewac czy nic nie robic, jak narazie auto mi pali dobrze itd ale jeszcze mrozów nie było a np moze byc gdzies tam woda no nie ?? wiem ze kiedys kolega do audi a6 2,5 tdi wlewał na 50 litrów ropki dynaturat bo mial wode w baku ale tamten silnik chyba nie jest na pompowtryskach..



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pn lis 23, 2009 22:02

a se wlej. nic mu nie bedzie. instrukcja na opakowaniu


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bambi001 » pn lis 23, 2009 22:11

souler pisze:a se wlej. nic mu nie bedzie. instrukcja na opakowaniu
wlasnie ja cche miec pewnosc ze nc mu nie bedzie bo mechanik mechanikiem ale tez spzredajac mi to ma zbyt wiec do konca wiezyc mu nie moge, moze ktos z was lał to do PD niby nie droge to bo 20 zl i jest na 270 l ( zwiekszenie dawki nie zaszkadza) ale znowu jak mam za 20 zl sobie cos popsuc to wiadomo..



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pn lis 23, 2009 22:12

Ja do siebie też leje trochę jagodzianki i jest ok .. poza tym - spuszczam wodę z filtra i nic się nie dzieje. Jak napisał kolega wyżej - chcesz to lej ,,, zaszkodzić raczej nie powinieneś .. :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

karlos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 09:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Diesel a kleen-flo

Post autor: karlos » pn lis 23, 2009 22:24

bambi001 pisze:witam. mam pytanie czy stosowaliscie taki srodek link i czy on jest dobry do pompowtryskow ( bo niechce sobie cos popsuc) i czy jego dzialanie jest dobre, bo niedawno kupilem auto pozmienialem filtry i siadlo by mi jeszcze uklad paliwowy czym wyczyscic bo nie wiem na jakim paliwie kiedys ktos tym autem smigal... i jak cos to moze podajcie jakies inne srodki lepsze od tego jak znacie
ten preparat kosztuje ponad 100 razy mniej niż pompowtryskiwacz
w ASO można kupić środek do czyszczenia pompowtryskiwaczy,
ale w myjce ultradzwiękowej stosunkowo niedrogo w porównaniu do robocizny
czyli wyjęcie wtrysków, założenie nowych o-ringów na nie + śruby do wałka i do wtrysków
jeżeli kupujesz flaszke za 20 zeta a w reklamie jest napisane że zwiększy ci moc
silnika to sorry ale ja bym tego nie używał

edit
jak masz pompowtryskiwacze to jedną z metod
jest unikanie taniego paliwa
głównie padają w 2.0 TDI 140KM w Passatach
inne naszczęście się trzymają jakoś
Ostatnio zmieniony pn lis 23, 2009 22:33 przez karlos, łącznie zmieniany 1 raz.



bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Diesel a kleen-flo

Post autor: bambi001 » pn lis 23, 2009 22:35

tam o mocy az tak duzo nie pisze bardziej ze czysci wtryski itd, i nie chodzi o zwiekszenie mozy, tylko tak jak pisalem:
nie wiem kto tym autem na jakim paliwie keidys smigał, co lał do baku, jesli ten srodek cos pomaga wlał bym go i potem juz tak jak zawsze zalewał dobra ropke i tyle, a co do asco to jutro sobie zadzwonie i moze oni mi cos powiedza, bo do najbliszego mam 80 km :(



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Diesel a kleen-flo

Post autor: Haki » pn lis 23, 2009 23:27

bambi001 pisze:tam o mocy az tak duzo nie pisze bardziej ze czysci wtryski itd, i nie chodzi o zwiekszenie mozy, tylko tak jak pisalem:
nie wiem kto tym autem na jakim paliwie keidys smigał, co lał do baku, jesli ten srodek cos pomaga wlał bym go i potem juz tak jak zawsze zalewał dobra ropke i tyle, a co do asco to jutro sobie zadzwonie i moze oni mi cos powiedza, bo do najbliszego mam 80 km :(

Poprzedni właściciel też raczej oranżady nie lał - bo auto by mu stanęło szybciej jak ustawa przewiduje ... więc przestań myśleć o problemach na zapas - skoro ich nie masz.
Ciesz się autkiem i dalej lej dobre paliwo - a na pewno będziesz długo zadowolony... :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bambi001 » wt lis 24, 2009 09:51

dzwonilem do aso i mojego dobrego emchaniora, tu i tu nie kazali mi nic wlewac bo to PD to czuły układ paliwowy i tylko mozna cos pogorszyc a nie polepszyc.. takze daje siana..

srodek mozna do zwyklego diesla lac na pompie nie na PD czy comon rail..



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10567
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt lis 24, 2009 09:53

bambi001, bez przesady, depresatora gdybyś wlał to nic a nic się nie stanie

zresztą souler dobrze napisał :dol:
souler pisze:a se wlej. nic mu nie bedzie. instrukcja na opakowaniu
Ostatnio zmieniony wt lis 24, 2009 09:54 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



lyroj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 08:44
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

skyd

Post autor: lyroj » wt lis 24, 2009 17:01

witam
jest dobry srodek do disla szwedzki "skd" na pewno nie zaszkodzi a pomału wyczyści cały układ zasilania sprawdziłem go w ciężarówce volvo fh12 na pompowtrskach a i teraz go leje do golfa przez cały rok.
polecam i nie jest drogi okolo 40zl i starcza na 100l disla



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10567
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt lis 24, 2009 18:04

lyroj, chyba chciałeś napisać na 1000 litrów, wiem bo swego czasu też go kupowałem



bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bambi001 » wt lis 24, 2009 18:17

aso mowilm mi gosc ze do disla na pompie mozna to lac, i ze raz zalali podobny srpdek do silnika na comon rail to mowil ze potem wszytskie lały i byly do wymiany, tak mi powiedzial gosc w aso i to mial z wlasnego doswiadczenia, i jeszce mowil ze jest jakis srodek do czyszczenia wtrysków ( nazwy nie pamietam) ale kosztuje okolo 200 zł... jak narazi nic mi sie nie dzieje to nic nie robie srodek dam komus kto ma diesla na pompie. pozdro
Ostatnio zmieniony wt lis 24, 2009 18:18 przez bambi001, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości