problem z vw golfem I 86r chyba uszczelka pod glowica pomocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gostek37
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt sty 17, 2006 22:55
Lokalizacja: Wawka-Mokotow
Kontakt:

problem z vw golfem I 86r chyba uszczelka pod glowica pomocy

Post autor: gostek37 » sob lut 25, 2006 01:06

witam serdecznie mam taki problem mam vwgolfa II 1.6D 86rocznik i niewiem co siedzieje poniewaz dzisiaj jak stal po calej nocy i dniu odpalilem patrze sie trocher wody od chlodzenia brakuje wioec dolalem a potem nage jak troche pojezdzilem zrobil sie pelen zbioornik jak odkrecilem az sie wylewalo:(....a drugi moj problem to olej bo wskakuje ze go niby niema tzn na bagnecie a kontrolka sie nie pali a nieraz ze jest jakis taki zadki i duzo ponad norme:( a trezci moj problem to czy ten wentylator powinien sie wlaczac i sie krecic co jest przy chlodnicy bo u mnie sie nie zalacza wogole nawet jak wskazowka tem przejdzie na ponad polowe??czekam na jakas pomoc...ale samochod nie dymi chyba ze nieraz tylko przy odpaleniu i odpala dobrze..pomocy...

[ Dodano: Sob Lut 25, 2006 00:30 ]
jescze mam takie pytanie czy ta woda w tym zbiorniczku do plynu chlodniczego tez ma byc ciepla bo u mnie jest goraca??
Ostatnio zmieniony sob lut 25, 2006 14:09 przez gostek37, łącznie zmieniany 1 raz.



SzyMassMk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw lut 23, 2006 20:34
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SzyMassMk2 » sob lut 25, 2006 02:03

wiec tak z wiatrakiem tez miałem dosyc duze problemy gdyz poszło łozysko i sie rozpadł :/ ale skoro Ci sie nie uruchamia po przekroczeniu mniej wiecej połowy moze troche wiecej to mozliwe ze masz ten sam problem co ja miałem czyli sie spalił lub poszedł termostat :/ a woda w zbiorniku nie powinna byc goraca ja miałem ją tylko raz goracą jak przegrzałem silnik

[ Dodano: 25 Lut 2006 01:06 ]
wiesz co moze byc tak ze jeszcze przegrzałes silnik bo wentylator sie nie załączał i poszła uszczelka pod głowica taka mozliwosc tez jest



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob lut 25, 2006 02:11

Witam
co do wody w zbiorniczku to ma ona miec ta sama temperature co woda w calym ukladzie chlodzacym, bo przeciez przez niego ciagle przeplywa plyn i to nie jest grozne. Proponuje sprawdzic wlasnie ta cienka rurke gumowa od chlodnicy do zviornika, czy sie przypadkiem nie zatkala. Obserwuj uwaznie teraz poziom plynu, czy takie wariacje z ta woda sie powtarzaja. A co do wentylatora to jesli nie masz zaslonietej chlodnicy, to w tej temperaturze otoczenia wentylator nie ma potrzeby sie wlaczac. Wlacza sie on jak temperatura w okolicy czujnika na dole chlodnicy osiagnie 95 st C a zeby tak sie stalo to trzeba sie niezle nastarac. :helm: . Pozdrawiam



Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » sob lut 25, 2006 02:22

Oczywiście że woda będzie gorąca wkońcu to 90 stopni. Z różnicą poziomów płynu to normalne zjawisko rozszerzalności cieczy po rozgrzaniu. A wentylator ... cóż u mnie tylko raz widziałem że się włączył przy takich temperaturach zewnętrznych to rzadko kiedy będzie ci się włączał. A wskazówka zawsze będzie minimalnie powyżej połowy tak są wyskalowane wskaźniki.

Pozatym co do wentylatora to mógł paść też czujnik który znajduje się w cłodnicy i jest odpowiedzialny za jego załączanie jak staniesz przodem do samochody to znajduje się on w prawym dolnym rogu chłodnicy od strony silnika


Obrazek Obrazek

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob lut 25, 2006 07:06

gostek37, wiatrak włącza się dość późno. Możesz sprawdzić go na " krótko" czy działa. Co do o;eju to zobacz jaki ma kolor.Jeśli płyn poszedł do oleju to będzie on (olej) miał inny kolortaki jakis beżowy.Dziwne jest natomiast to przybywanie i ubywanie.Może źle robisz sprawdzanie stanu????



Awatar użytkownika
MichalMys1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:16
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: MichalMys1 » sob lut 25, 2006 10:42

Jeżeli sadzi Ci wode ze zbioniczka to najprawdopodobniej masz uszkodzony korek od zbiorniczka wyrównawczego. U mnie cały czas wysadzało az do wczoraj -kupiłem korek za 15 zł i wszystko ok. Mozesz spróbowac go wygotować w wodzie albo tez wrzucic w ocet-ale w moim przypadku to nie pomogło.W kazdym badz razie 15 zł i mam problem z głowy!powodzenia



gostek37
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt sty 17, 2006 22:55
Lokalizacja: Wawka-Mokotow
Kontakt:

Post autor: gostek37 » sob lut 25, 2006 13:06

wiet dzisiaj z rana sprawdzam i jest niby olej ale ponizej tej szachownicy itd...przez co on moglby mi wyleciec??co moze sie dziac?? a co do koloru oleju to jest czarny...

[ Dodano: Sob Lut 25, 2006 13:31 ]
witam i czy mozliwe zeby przez przejechanie 1500km wylecialo tyle oleju ze byla pelna szachownica a teraz jest ponizej??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 303 gości