SZCZEKI TYLNE W MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

SZCZEKI TYLNE W MK3

Post autor: Grzegi Siedlce » pt lut 24, 2006 15:55

Witajcie musze niebawem wymienić tylne okładziny w swoim autku. Szczęki juz zakumiłem firmy "REMSA" teraz tylko mam pytanie o pewne szczegóły których nie należy pominąćprzy wymianie. Bo przyznam się że nie wymieniałem jeszcze w mk3. Czekam na jakieś podpowiedzi i sugestie. ew foto. Z góry dzieki. i pozdro. :pub:



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob lut 25, 2006 00:10

Podstawa jak zdejmiesz wszystko to układaj obok siebie na ziemi bo jak wsypiesz d jednego wora to potem nieposkładasz .Jak poskładasz jedną stronę to niezakładaj bębna i rozbierz drugą i sprawdż jak poskładałeś bo można sie pomylić a to grozi awarią



pieko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 05, 2006 00:23
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: pieko » sob lut 25, 2006 00:15

Tomasz Żaguń pisze:Podstawa jak zdejmiesz wszystko to układaj obok siebie na ziemi bo jak wsypiesz d jednego wora to potem nieposkładasz .Jak poskładasz jedną stronę to niezakładaj bębna i rozbierz drugą i sprawdż jak poskładałeś bo można sie pomylić a to grozi awarią
Słuszna uwaga ... Popieram ,dodam jeszcze zebys uwazał na cylinderki zeby ci tłoczki nie wyszły jak wyjmiesz szczeki,bo bedzie cie czekało odpowietrzanie :)



Awatar użytkownika
Maiki X
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr lut 15, 2006 19:54
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: Maiki X » sob lut 25, 2006 00:23

Słuszne uwagi zrob jeszce jedno a mianowicie pod szczekami znajduja sie teflonowe slizgi wyczysc je i posmaruj smarem miedziowym badz z dwusiarczkiem molibdeny w innym raziue moga piszczec podczas hamowania.Nawiasem mowiac szczeki sa takie same jak w Felicii wiec masz wybor cenowy.


Best Life is VW drive!!!! :satan:

Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » sob lut 25, 2006 22:29

Wiecie co dzisiaj pozdejmowałem oba koła tylne , zdejmuję bębny a tam niespodzianka na szczęce jest jeszcze jakieś 95 % okładziny :) a ja usłyszałem szum i pojechałem kupiłem nowe szczęki :) a co sie okazało jakieś takie zasyfione były jakby smar z łożysk czy coś. bo napewno cylinderki nie przepuszczają płynu. oczyściłem okładziny papierem ściernym i odtłuściłem to samo z bębnem. posładałem , wyregulowałem linkę ręcznego. i hamulce żyleta :bigok: dzieki za podpowiedzi :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 481 gości