tarcie w kole

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

luz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lis 21, 2009 14:23
Lokalizacja: FG

tarcie w kole

Post autor: luz » sob lis 21, 2009 14:32

Przy hamowaniu, wolnej jeździe, i najważniejsze/najbardziej przy skręcie w prawo, głównie z prawego koła (tak słychać) coś trze. Rozchodzi się to na samochód, bo aż słychać w środku dość mocno, można to scharakteryzować jako tarcie, obcieranie. Byłem u mechanika (niby dobry zakład) lecz on niczego się nie dopatrzył mimo, że sam jeździł i słyszał lecz nie potrafił zdefiniować problemu. Ktoś z was może ma jakieś propozycje?? to pojadę do drugiego i mu podpowiem..



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Post autor: miskieusz » sob lis 21, 2009 14:43

hmm zmieniales ostatnio kola? ja tak mialem jak zmienilem kola i sruby mi tak dokrecili ze przeszly za daleko i ocieraly. Co prawda to bylo z tylu w bebnach ale objaw dosc podobnyh



Jajcek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 17:39

Post autor: Jajcek » sob lis 21, 2009 14:43

Co to za mechanik który nie potrafi zdiagnozować usterki. Może trze Ci poluzowane nadkole???



Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 294
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Post autor: hepos » sob lis 21, 2009 14:45

ja też tak mam - w lewo jest ok , w prawo jak skręcam na zakręcie przy większej prędkości to trze - auto mam obniżone, ale winne jest nadkole - ma taką wypustkę o którą mi trze - zeszlifowałem ją i spokój



luz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lis 21, 2009 14:23
Lokalizacja: FG

Post autor: luz » ndz lis 22, 2009 13:46

Nie zmieniałem koła, wydaje mi się że problem powstał po wjechaniu w dziurę (jakoś tak czasowo mi pasuje). Golfa nie mam obniżonego, nadkole też raczej nie bo te tarcie dobiega jakby ze środka koła. Występuje ono nie tylko przy skręcie mocnym jak przy skręcaniu w prawo, ale też już przy lekkim skierowaniu kierownicy w prawo albo przy zwykłym zwalnianiu, lub wolnej jeździe na wprost.

Nie wiem co to za mechanik, idąc tam miałem nadzieje że to naprawi, ale skoro 30 minut jeździł, słuchał, wysiadał i patrzał i mówi że nie wie co to.. :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 268 gości